Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Відродження автентичної кухні: Фільм «Смак свободи» у постпродакшні

05.10.2021
об 15:10

Правдиву кулінарну історію знімали у Києві, Київській області та у Львові. Нині творці «Смаку свободи» повідомили про завершення процесу фільмування стрічки, що створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

За сюжетом молода дівчина-кухар Варя втрачає роботу, бо її висока кухня не потрібна у придорожньому кафе. Вона тікає до Львова, аби нарешті стати шефом у ресторані європейської кухні. Проте унікальна знахідка – книжка забутої легенди української кухні Ольги Франко змінює її життя назавжди.

За словами авторів фільму, ця історія з'явилася аби показати українські кулінарні традиції з їх справжньої сторони і познайомити українців та весь світ із видатною авторкою, кулінаркою пані Ольгою Франко, як із одним з культурних брендів сучасної України. Саме тому під час знімань команда радилася з кулінарною історичною консультанткою Маріанною Душар – дослідницею галицької кулінарної традиції та авторкою блоґу PaniStefa.com, а на майданчику були присутні нащадки родини Франків.

«Я не боюсь бути в кіно староюстрашноюсмішною... і люблю тікати в образах, що подалі від мене.. Але тут мене «втекли» в дуже казкову територію. Відчувати себе в такому образі – насолода. Часом хочеться жити в тій епосі, коли кожна дрібничка була така вишукана», – поділилася враженнями від ролі Ольги Франко, актриса театру та кіно ІРМА ВІТОВСЬКА-ВАНЦА.

У фільмі режисера Олександра Березаня також знялися акторка Ірина Кудашова, співачка Джамала, шеф-кухар, ресторатор і «Пекельний Шеф» Алекс Якутов та інші.

 

Вихід фільму «Смак свободи» в прокат заплановано наприкінці 2022-го – на початку 2023 року.

 

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

Фото: Ірина Середа, Богдан Хімік, Софія Абазян, Софія Харчук

 

Читайте також:

Новини

Як розпочався ювілейний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs

У Харківській філармонії вчора, 26 вересня, урочисто відкрили V Міжнародний кінофестиваль Східної України Kharkiv MeetDocs.

27.09.2021
об 15:35

Статті

Інтенсив «Я – актор. Нові обличчя»: Вийти з тіні та успішно пройти кастинг

10–12 жовтня актори Одеси проходитимуть триденний інтенсив «Я – актор. Нові обличчя». Після блоку вебінарів офлайн частина вже відбулася в Дніпрі, Запоріжжі, Львові та Києві. Нагадаємо, безкоштовний інтенсив для акторів від Star Media School став можливим завдяки підтримці Українського культурного фонду. У рамках програми учасники відвідали онлайн-заняття актриси Лариси Яценко, режисера Романа Бровка й кастинг-директорки Ірми Царьової, після чого лектори вирушили заявленими містами, аби попрацювати з дівчатами та хлопцями наживо.

04.10.2021
об 15:15