Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Відома програма 73-го Каннського кінофестивалю

04.06.2020
об 10:24
Відома програма 73-го Каннського кінофестивалю

Оголошено конкурсну програму 73-го Каннського кінофестивалю. Кінофорум мав пройти з 12 по 23 травня, але на початку місяця його скасували у зв'язку з пандемією. Вибрані фільми покажуть на спеціальних сеансах у рамках інших кінооглядів: у Торонто, Довілі, Ангулемі, Сан-Себастьяні, Нью-Йорку, Пусані й Ліоні.

Генеральний директор кінофестивалю Тьєррі Фремо на прес-конференції зачитав список із 56 фільмів. При цьому їх було згруповано в блоки: «Дебют», «Анімаційні», «Документальні», «Комедії», «Перший досвід», «Новачки» тощо, на відміну від попередніх років, коли стрічки розподілялися за секціями: «Основний конкурс», «Особливий погляд», «Тиждень критики» і так далі. 

Кожна з перерахованих кінокартин отримує статус учасниці офіційного відбору «Канн-2020». До списку, зокрема, увійшли:

 • «Французька депеша» Веса Андерсона
 • «Сокирка» Стіва Макквіна
 • «Ще по одній» Томаса Вінтерберга
 • «Літо 85-го» Франсуа Озона
 • «Справжні матері» Наомі Кавасе
 • «Рай: У країну щастя» Хон Сан-су
 • «Потяг до Пусан 2: Півострів» Ен Сан-хо
 • «Падіння» Вігго Мортенсена
 • «Амоніт» Френсіса Лі
 • Анімація «Душа» Піта Доктера
 • «Da 5 Bloods» Спайка Лі
 • «Лімбо» Бена Шеррока
 • «У сутінках» Шарунаса Бартаса
 • «Планета людей» Лукаса Бельво

За інформацією, наданою керівниками кінофестивалю, цього року на участь в огляді претендувала рекордна кількість проєктів – 2067. Майже третину відібраних стрічок – 16 – зняли жінки. Зауважимо, що минулого року в офіційній програмі кінофоруму було 14 стрічок, знятих жінками, а в позаминулому – 11.

Нагадаємо, що це не єдиний випадок в історії Каннського кінофестивалю, коли він скасовується. Вперше це сталося в 1939 році через Другу світову війну, а вдруге – у зв'язку зі студентськими протестами в 1960-х.

З повним списком фільмів Каннського кінофестивалю 2020 можна ознайомитись на офіційному сайті.

Фото: globalintergold

Джерело: cutinsight.com; festival-cannes.com

 

Читайте також:

Статті

Українське кіно в Каннах

З 14 по 25 травня тривав один з найбільших та найвпливовіших кінофестивалів світу – 72-й Каннський міжнародний кінофестиваль. Відразу два українські фільми потрапили до його конкурсних програм: повнометражна стрічка «Додому» режисера Нарімана Алієва та створена в копродукції з Україною короткометражна стрічка «Анна» ізраїльського режисера Декеля Беренсона. На професійному майданчику кінофестивалю – кіноринку Marchе du Film, Україна традиційно була представлена національним павільйоном Ukraine Is Your Destination, організованим спільними зусиллями Держкіно й представників кіноіндустрії України: Української кіноасоціації, Асоціації кіноіндустрії України, КМКФ «Молодість» і Одеського міжнародного кінофестивалю. 17 травня вже вчетверте завдяки спільним зусиллям Фонду Ігоря Янковського, Monegasque Association Helping Hand та Держкіно було організовано бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers. Основним завданням у роботі павільйону було презентувати Україну міжнародним партнерам як вигідну кінематографічну країну.

19.07.2019
об 17:26

Новини

Каннський кінофестиваль відкриє свій онлайн-кіноринок 22 червня

У ці складні для всього світу часи й для кіногалузі зокрема Каннський фестиваль оголосив, що не має намірів зупинятися.

20.04.2020
об 15:24

Доля цьогорічного Каннського фестивалю вирішена
Новини

Доля цьогорічного Каннського фестивалю вирішена

Як повідомляв VGL cinema, організатори Каннського фестивалю вивчали різні варіанти його проведення у 2020 роц. Але через продовження карантину у Франції до 24 липня його проведення в традиційному форматі цього літа стало неможливим взагалі.

11.05.2020
об 12:22

Один вечір – один фільм Каннського кинофестивалю
Новини

Один вечір – один фільм Каннського кинофестивалю

Сьогодні і впродовж наступних п’яти вечорів на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА транслюватимуть добірку фільмів, презентованих на Каннському кінофестивалі. Розпочнеться програма з українського фільму «Плем’я».

01.06.2020
об 16:49