Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Відкрита ніч» представляє «Зоряний прискорювач»

06.10.2020
об 16:21

Новий формат кіно для тих, хто хоче побачити ранні фільми відомих українських режисерів. Відтепер можливо відчути себе глядачем «Відкритої ночі» не виходячи з дому.

 

Цієї суботи, 10 жовтня, відбудеться відкриття онлайн-архіву «Зоряний прискорювач» кінофестивалю «Відкрита ніч». На честь такої події у вигляді інтернет-трансляції відбудеться перфоманс гурту minimum duo – це імпровізаційний аудіо-візуальний дует, суміш живої анімаційної проекції та синтезаторної музики.

Саундтреком до каталогу стане спеціально створений атмосферний музичний супровід від композитора Сергія Авдєєва, одного з учасників гурту minimum duo.

 

«Зоряний прискорювач» - це оцифований архів робіт режисерів, які в той чи інший рік були учасниками фестивалю «Відкрита ніч». Глядачам буде доступно 8 анімованих порталів, які «приведуть» до 8 колажів з оцифрованих фільмів.

 

«Уже кілька років команда фестивалю готує ретроспективні програми. І назрів крок, який ми мали зробити, інакше втратили б архів кіноробіт, що брали участь у найперших «Відкритих ночах». У колекції фестивалю зберігаються касети з 97-го року, 98-го, 99-го, початку двохтисячних... Архів треба було опрацювати. Почали з тих фільмів, які були помічені на фестивалі журі й мали призи. У зоряному просторі на нашому онлайн-ресурсі кожен зможе зупинятися на окремих зірках і відкривати вікно ночі, у якому ховається певний фрагмент доленосного для того чи іншого режисера фільму», - розповів режисер та ініціатор фестивалю «Відкрита Ніч» МИХАЙЛО ІЛЛЄНКО

 

Повний перегляд стрічок неможливий, але кожен глядач може подивитись фрагмент того чи іншого фільму – це як сучасні картини, так і ті роботи, що були створені у 1990-2000-х роках.

 

Створення архіву стало можливим за підтримки Українського культурного фонду. Захід-презентація розпочнеться 10 жовтня о 18:30.

 

Джерело: «Відкрита Ніч»

Читайте також:

Новини

Перші кроки Степана Коваля: Символи трамваю №9

Епізод з повсякденного життя, взятий для створення анімаційної роботи «Йшов трамвай №9», досі один з найвідоміших фільмів, який подарував глядачам кінофестиваль «Відкрита ніч». Саме ця робота Степана Коваля увійшла до цьогорічної ретроспективи «Перші кроки». У відеоінтерв’ю, яке записувалось до початку фестивалю, режисер розповів про символіку, яку заклав у 10-хвилинний мультик та про те, як відчуває сьогоднішній час.

13.08.2020
об 14:37

Новини

Перші кроки Павла Острікова: Як народилася «Зупинка»

Ось-ось розпочнеться кінофестиваль «Відкрита ніч». На сайті заходу можна буде побачити фільми з 6-ти програм. Одна з них – ретроспектива «Перші кроки». Зокрема, робота Павла Острікова про наречену Ілону, яка прямує на своє весілля до іншого міста. Про те, як юрист почав знімати кіно та як народжувався сюжет «Зупинки» режисер, автор сценарію і оператор пригадує в відеоінтерв’ю.

10.08.2020
об 16:04

Новини

Перші кроки Марини Вроди: «Сімейний портрет»

17 років тому Марина Врода отримала диплом бакалавра права на факультеті лінгвістики і права Міжнародного науково-технічного університету ім. Юрія Бугая. Також майбутня режисерка закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого за спеціальністю «Режисура художнього фільму» (майстерня Михайла Іллєнка та Валерія Сивака). Про «Сімейний портрет», який вперше побачили на кінофестивалі «Відкрита ніч» режисерка розповіла у відеоінтерв’ю.

11.08.2020
об 12:30

Анімація

Перші кроки Микити Лиськова: Як «Птахи» додали впевненості аніматору

Два птахи знайшли один одного, відокремившись від загальної зграї та піднімаючись все вище й вище. Засліплені щастям, вони так захопилися, що не помітили, як потрапили в грозові хмари... Ця історія про пару голубів вперше публічно транслювалася у повній тиші. Чому так сталося та з яких причин анімаційний режисер Микита Лиськов не бажає загравати з часом дивіться у відеоінтерв'ю, або ж читайте у нашій статті.

07.08.2020
об 17:05

Новини

Перші кроки Дмитра Сухолитського-Собчука на кінофестивалі «Відкрита ніч»

Екранізація німого етюду картина «Отроцтво» – це перша, яку режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук подав на кінофестиваль «Відкрита ніч». За сюжетом стрічки на світанку мати благословляє сина в дорогу, його батько проводжає хлопця до станції. Там на глядача чекає сцена прощання двох закоханих і врешті, хлопець їде, а його дівчина та батько залишаються на станції. Отрок обрав нове життя – без батькового пильного ока, маминої опіки та дівочих сліз. За словами режисера, вдома у героя фільму були непрості відносини, а там починається новий етап, його життя зміниться, але ми цього вже не побачимо...

11.08.2020
об 18:18

Новини

Перші кроки Богдани Смирнової: Кохання на тлі смерті

10 років тому режисерка Богдана Смирнова на «Відкритій ночі» презентувала свій фільм «Її місце порожнє». Головна героїня якого, готуючись до прощання зі своєю сестрою раптом відчуває, що закохана. У 40-річної Віри в реальному житті є прототип. Про те, з кого писала жіночий образ до фільму, що став дипломною роботою та чому вирішила знімати перше кіно з командою непрофесійних акторів Богдана Смирнова розповіла у відеоінтерв’ю до цьогорічної ретроспективи «Перші кроки».

14.08.2020
об 17:25

Інтерв'ю

Перші кроки Валентина Васяновича: Чому фільм «Проти сонця» мав такий успіх

Вже можна розпочинати зворотний відлік до початку кінофестивалю «Відкрита ніч. Дубль 23». За п’ять днів на сайті події з’явиться програми й прихильники заходу зможуть згадати різні періоди, переглядаючи фільми минулих Дублів. Ми продовжуємо знайомити з першими кроками корифеїв кіноіндустрії. Сьогодні про свій дебют згадує сценарист, режисер, оператор та продюсер Валентин Васянович. Повна версія інтерв’ю у відео, тезовий виклад інформації у статті.

08.08.2020
об 14:55

Новини

Перші кроки Тараса Ткаченко: «Трагічне кохання до зрадливої Нуськи»

15 років тому Тарас Ткаченко отримав дебютну хлопавку «Відкритої ночі». Перший кінофестивальний приз й досі висить над робочим столом режисера. У відеоінтерв'ю до ретроспективи «Перші кроки» автор фільму «Трагічне кохання до зрадливої Нуськи» розповів як і чому змінив сюжет новели Юрія Винничука, яку взяв за основу сценарію.

15.08.2020
об 14:31

Новини

Перші кроки Романа Бондарчука: Історія діда найлегше піддавалась екранізації

Працюючи над першою роботою Богдан Бондарчук вирішив дослідити почуття звичайних людей, втягнутих у конфлікт війни. У відеоінтерв'ю режисер фільму «Микола і німець» Роман Бондарчук розповів, про першу «Відкриту ніч» та про свою роботу.

15.08.2020
об 17:04

Новини

Перші кроки Івана Шохи: Як режисеру вдалося відтворити дитячий світ у метро

Кожен з нас мав свої дитячі фантазії. Режисер Іван Шоха у своєму фільмі «Фінгермен» пропонує глядачеві повернутися у ті часи, коли між меблями протікала лава і кожен з нас мав магічну силу, яка робила звичайних дітей супергероями. Як прийшла ідея створення цієї стрічки до її автора та що йому казали глядачі після перегляду, напередодні кінофестивалю «Відкрита ніч. Дубль 23» Іван розповів у відеоінтерв’ю.

12.08.2020
об 14:08

Новини

Свої перші кроки на кінофестивалі «Відкрита ніч» згадує Анатолій Лавринішин

15 років тому на кінофестивалі «Відкрита ніч» презентували анімацію режисера Анатолія Лавринішина «Зяблики та інші». У відеоінтерв’ю до ретроспективи «Перші кроки» художник-мультиплікатор розповів, як йому прийшла ідея розповісти аудиторії про надокучливу пташку та що його здивувало під час прем’єри 10-хвилинної анімації.

09.08.2020
об 14:47

Новини

Перші кроки Марії Пономарьової: Чому треба дивитися не вперед, а по сторонам

Двоє біжать парком на самоті. Їхні шляхи перетинаються та синхронний вдих стає більше ніж диханням одного, він стає окремим шляхом для двох. Раптом біг парком перетворюється на перегони, в яких головне – не задихнутися. Такий сюжет фільму «Чапля», що потрапив до цьогорічної ретроспективи. Режисерка Марія Пономарьова розповіла у відеоінтерв’ю, як народилася ідея символу чаплі та чому варто їздити на фестивалі.

13.08.2020
об 19:22

Новини

Перші кроки Тараса Томенка: Бій з рутиною

Сьогодні вже другий день в онлайн-режимі йде кінофестиваль «Відкрита ніч. Дубль 23». До ретроспективи «Перші кроки» увійшла стрічка «Бійня». Тарас Томенко у своєму фільмі розповів про бунт людини проти конвеєру смерті. Чому саме цей фільм режисер відправив на фестиваль «Відкрита ніч» та чому він вважає своїх однолітків втраченим поколінням дивіться у відеоінтерв’ю або читайте у тезах розмови.

13.08.2020
об 11:24