Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Відкрита ніч. Дубль 23»: Традицію переглядів фільмів під зорями збережено

18.08.2020
об 19:34

Адаптивний карантин дозволив провести щорічний кінофестиваль «Відкрита ніч». Щоправда, цьогоріч подія відбувалася не в червні, як зазвичай, а наприкінці літа. Так, 14 серпня на «Арт-Причалі», що на Подолі, відбулася церемонія нагородження кінофестивалю «Відкрита ніч», а потім гості під зорями дивилися фільми режисерів-переможців, що отримали хлопавки 23-го Дубля.

 

Як ми вже писали, головний приз кінофестивалю «Відкрита ніч. Дубль 23» розділили між собою два режисери. Цьогоріч призовий фонд складав 100 000 гривень, отже Гран-Прі з грошовою нагородою у розмірі по 50 000 гривень отримали Іван Шоха за фільм «Шпілі-Вілі» та Валерій Шевченко - «Зловмисник». У режисерів цих кіноробіт є ще по декілька нагород у різних номінаціях. Так, наприклад, фільм «Зловмисник» отримав головний Приз в номінації ігрового кіно, а також отримав хлопавки за Кращу операторську роботу та у номінації Найкращий актор.

«Перемога на фестивалі – це велика радість від того, що фільм сподобався глядачу. Дуже приємно читати повідомлення від людей, яким подобається те що ти робиш», - прокоментував нагороди режисер фільму «Зловмисник» ВАЛЕРІЙ ШЕВЧЕНКО.

Його колега Іван Шоха, що розділив з Валерієм головний приз навпіл, отримав Диплом фестивалю в номінації ігрового кіно та Спеціальну відзнаку Журі за «Сміливий політ фантазії» у фільмі «Шпілі-Вілі»

«Ми покладали велику надію на те, що переможемо. Навчаючись на останньому курсі університету в магістратурі, я зрозумів, що в мене більше не буде можливостей знімати кіно так, як я хочу, де буду сам собі і продюсером, і композитором, і режисером, тож вирішив покуражити. Думаю, саме це й сподобалося журі у цій легкій та драйвовій історії», - розповів про свої нагороди режисер стрічки «Шпілі-Вілі» ІВАН ШОХА.

Головний Приз у номінації анімаційного кіно отримав Степан Коваль за фільм «Прізвище в Кишені». Двома нагородами відзначили стрічку «Тумани» - Найкраща робота художника та Найкраща актриса.

«Цього року прийшло менше фільмів, адже карантин багатьох зупинив. Мої студенти у березні та квітні мали реалізувати свої сценарії на знімальних майданчиках. Одна через самоізоляцію довелось корегувати плани. Тільки один сценарій вдалося відзняти, решту – тільки зараз почнуть фільмувати», - розповів ініціатор кінофестивалю «Відкрита ніч» МИХАЙЛО ІЛЛЄНКО.

Однак режисеру Валерію Гриші саме знята під час карантину стрічка «Великдень» допомогла здобути Приз Глядацьких Симпатій. Також її відзначили кіноексперти фестивалю Спеціальною відзнакою Журі за «Найкращу сцену з домашньою консервацією».

«Думаю, що кожному з глядачів фільм про карантин був близьким та зрозумілим, тому він і сподобався. Щодо ідеї сцени з консервацією, вона народилася ще під час зйомок першої студентської робити «Зелений дім». Я вирішив взяти цей епізод і втілити ще раз, оскільки в останніх фільмах українського виробництва я жодного разу не бачив льоху з домашніми закрутками, тож вирішив лишити її в обох своїх фільмах», - розповів про народження ідеї, яка сподобалась журі режисер ВАЛЕРІЙ ГРИША.

Ось таким був 23-й кінофестиваль «Відкрита ніч».

 

Читайте також:

Новини

Перші кроки Дмитра Сухолитського-Собчука на кінофестивалі «Відкрита ніч»

Екранізація німого етюду картина «Отроцтво» – це перша, яку режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук подав на кінофестиваль «Відкрита ніч». За сюжетом стрічки на світанку мати благословляє сина в дорогу, його батько проводжає хлопця до станції. Там на глядача чекає сцена прощання двох закоханих і врешті, хлопець їде, а його дівчина та батько залишаються на станції. Отрок обрав нове життя – без батькового пильного ока, маминої опіки та дівочих сліз. За словами режисера, вдома у героя фільму були непрості відносини, а там починається новий етап, його життя зміниться, але ми цього вже не побачимо...

11.08.2020
об 18:18

Новини

Перші кроки Івана Шохи: Як режисеру вдалося відтворити дитячий світ у метро

Кожен з нас мав свої дитячі фантазії. Режисер Іван Шоха у своєму фільмі «Фінгермен» пропонує глядачеві повернутися у ті часи, коли між меблями протікала лава і кожен з нас мав магічну силу, яка робила звичайних дітей супергероями. Як прийшла ідея створення цієї стрічки до її автора та що йому казали глядачі після перегляду, напередодні кінофестивалю «Відкрита ніч. Дубль 23» Іван розповів у відеоінтерв’ю.

12.08.2020
об 14:08

Новини

Перші кроки Марії Пономарьової: Чому треба дивитися не вперед, а по сторонам

Двоє біжать парком на самоті. Їхні шляхи перетинаються та синхронний вдих стає більше ніж диханням одного, він стає окремим шляхом для двох. Раптом біг парком перетворюється на перегони, в яких головне – не задихнутися. Такий сюжет фільму «Чапля», що потрапив до цьогорічної ретроспективи. Режисерка Марія Пономарьова розповіла у відеоінтерв’ю, як народилася ідея символу чаплі та чому варто їздити на фестивалі.

13.08.2020
об 19:22

Новини

Перші кроки Степана Коваля: Символи трамваю №9

Епізод з повсякденного життя, взятий для створення анімаційної роботи «Йшов трамвай №9», досі один з найвідоміших фільмів, який подарував глядачам кінофестиваль «Відкрита ніч». Саме ця робота Степана Коваля увійшла до цьогорічної ретроспективи «Перші кроки». У відеоінтерв’ю, яке записувалось до початку фестивалю, режисер розповів про символіку, яку заклав у 10-хвилинний мультик та про те, як відчуває сьогоднішній час.

13.08.2020
об 14:37