Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Відбулося вручення Державної премії України Олександра Довженка

24.12.2021
об 17:31

Державне агенство України з питань кіно вручили Державну премію України імені Олександра Довженка та державні нагороди і відзнаки, які присвоїли кінематографістам до Дня українського кіно.

Лауреатом премії України імені Олександра Довженка 2021 року стала Наталка Ворожбит, режисерка стрічки «Погані дороги», яку цьогоріч також подавали на «Оскар».

10 вересня 2021 року Президент України підписав Указ № 465/2021 "Про відзначення державними нагородами України" діячів кінематографа – за значний особистий внесок у розвиток кіномистецтва, вагомі творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди Дня українського кіно.

 

Голова Держкіно Марина Кудерчук вручила лауреатам державні відзнаки та нагороди й подякувала за натхненну працю та вагомий внесок у розвиток українського кінематографа.

«Це історія про приклад. Приклад для сотень тисяч дітей, що живуть у маленьких містечках по усій країні не боятися своїх мрій та, на перший погляд, божевільних ідей. 15 років тому я скоцюрблений та невпевнений у собі юнак потрапив до метушливого Києва. Це була зовсім не тепла та пінява ванна: із російськомовним середовищем, глузуваннями та фіҐою у кишені. Якось мій покійний Татусь незадовго до свого відходу сповістив, що у Нього боляче щеміло серце, коли довелося залишити мене у столиці. Я стояв на причолку гуртожитку та дивився Йому вслід. А Він - йшов не обертаючись. Але я по сьогоднішній день вдячний Йому за це… Це історія про наполегливість. Саме наполегливість спершу дозволила мені закінчити не самий простий Інженерно-фізичний факультет НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського", а згодом дала можливість знайти себе у зовсім іншій сфері... Це історія про велике бажання. Бажання зробити щось направду цікаве не лише для себе, а й оточуючих. У сучасному світі ми усі несемося по Ґрунтовно вималюваній траєкторії не помічаючи своїх вчинків та людей довкола. Але саме документалістика навчила мене озиратися. Більше того – відчувати, коли саме потрібно зупинитися та увімкнути задню передачу… До чого я усе це? Інколи життя дарує нам нелінійний набір ітерацій, які потрібно засвоїти, аби досягнути чогось більшого. Зазвичай – не з першого разу. Пам’ятайте про це. Та вірте в себе. І людей довкола!» - написав на своїй сторінці у Facebook Володимир Мула, режисер документального фільму «Юкі», який також отримав державну відзнаку.

Джерело: Держкіно України

Читайте також:

Новини

Державне агенство з питань кіно презентували систему «Єдиний квиток»

"Єдиний квиток" стане системою збору, обліку та обробки інформації про демонстрацію кінофільмів у кінотеатрах України.Систему представили 15 грудня у київському кінотеатрі «Оскар».

16.12.2021
об 12:06