Трейлери та відео
Популярні пости
З прототипом є спільні риси, адже схожість актора, що втілить на екрані Казимира Малевича, відмітила онука художника Івона. Крім прямої родички до роботи над фільмом «Малевич» залучено експертів-мистецтвознавців з України та з-за кордону. Все – аби точно відтворити образи героїв та епоху, в якій вони жили.
Фільм «Малевич» розказує про протистояння абстракціоніста Казимира Малевича з конструктивістом Володимиром Татліним. Події розгортаються у 1920-х роках. Мрія всього життя Казимира Малевича – власна виставка в Парижі. Проте термінова телеграма змушує його повернутись до СРСР, де художника заарештовують. Крок за кроком Малевич розчаровується в ідеях радянської влади, а побачивши на власні очі трагедію Голодомору в Україні, наважується зобразити трагічну долю селян у своїх картинах.
Над сценарієм спільно працювали режисерка Дарія Онищенко та продюсерка Анна Паленчук. Образ Малевича формувався завдяки архівним матеріалам, документальним фотографіям, спогадам колег, учнів, друзів та родичів митця. У перших фотопробах взяли участь Віталій Салій – Казимир Малевич та Олександр Новіков – Володимир Татлін.
«Тепер, коли сценарій написаний, перед нами постало набагато складніше завдання - поєднати всю зібрану нами інформацію та знайти актора, який зможе втілити на екрані цього складного і багатогранного персонажа, розкриє глибину його характеру. Ми не шукали двійника. Головну роль грає енергетика актора, те, як він відчуває нюанси ролі. Віталій Салій, на мою думку, один з найбільш талановитих українських акторів, який володіє широким акторським діапазоном. Він притягує до себе як магніт, саме цією якістю володів і Казимир Малевич. Всі, хто знав його особисто, говорили про дуже потужну харизму, вміння тримати аудиторію, постійно замисленим обличчям. Малевич був охайним, любив надавати своїм образом серйозний вид, іноді носив циліндри, іноді - шапочку, схожу на католицький головний убір священиків - пілеолус, як би позиціонуючи себе як пророка, гуру мистецтва. Володимир Татлін відрізнявся дуже своєрідною зовнішністю, був досить незграбним, величезного росту, але при цьому - дуже привабливим. Він не приділяв особливої уваги зовнішньому вигляду, міг з'явитися в тапочках в інституті, незачесаним і заспаним. Татлін любив дуріти, епатувати публіку фільму. Мені здається, між цими двома акторами відразу виникла органіка - те, що я завжди шукаю на репетиціях. Вони обидва прийшли вже добре підготовленими на кастинг, ми не трималися за конкретні фрази зі сценарію, а імпровізували - мені було важливо зрозуміти цих акторів і дати їм відчути один одного. Це своєрідна магія, або хімія. Я між ними її побачила», - поділилась думками режисерка ДАРІЯ ОНИЩЕНКО.
Перші розробки екранних образів Казимира Малевича та Володимира Татліна відбулись в межах підготовки до Чотирнадцятого пітчингу Держкіно, який зараз проходить. Проєкт також братиме участь у презентаціях в межах Індустріальної програми 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю.
«Потенціал нашого майбутнього художнього фільму допоможе донести до всього світу, що Казимир Малевич все ж таки був українцем, народився у Києві та неодноразово наголошував на тому, що його як митця сформували саме українська культура й українська історія. Ми хочемо ретельно дослідити той період, аби найправдивіше втілити його образ на екрані. Тому ми почали з фотопроб, пошуку екранних образів головних героїв - Казимира Малевича та Володимира Татліна. Це цікава задача для нашої команди, лише перший її етап. Ми зараз знаходимось на етапі пошуку фінансування для фільму, сподіваємось, що представлення проєкту фільму «Малевич» на пітчингу Держкіно та ОМКФ сприятиме цьому», – сказала продюсерка АННА ПАЛЕНЧУК.
Джерело: PR-служба стрічки «Малевич»
15.09.2020
об 15:37
16.09.2020
об 15:50
17.09.2020
об 15:12
18.09.2020
об 14:24