Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Відбулася ратифікація Угоди про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Україною та Канадою

03.09.2020
об 13:20

2 вересня 2020 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Кабінетом Міністрів України та Урядом Канади.

«Це надважлива подія, яка відкриває нам шлях до співпраці з канадською кіноіндустрією. Вітаю всіх колег з української та канадської сторони, разом з якими ми працювали над цим документом, і дякую всім тим, хто підтримав сьогоднішнє рішення», - прокоментував на своїй фейсбук-сторінці подію власник Illienko Film Productions ПИЛИП ІЛЛЄНКО.

Нагадаємо, що рік тому, 2 липня 2019 року, у Торонто відбулося підписання Угоди  про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Кабінетом Міністрів України та Урядом Канади.  Ця подія заклала початок співробітництву між Україною та Канадою у спільному виробництві аудіовізуальних творів.  Робота над підписанням міждержавної Угоди тривала понад півтора року. Підписання та ратифікація  Угоди, яка нарешті відбулася, дозволить Україні та Канаді створювати кіно в офіційній копродукції та полегшить процес такої співпраці.

«Завдяки введенню в дію умов угоди Україна стане більш привабливим партнером для канадців як з точки зору організації кіновиробничого процесу канадських стрічок на території нашої держави, так і з точки зору створення спільних українсько-канадських аудіовізуальних проєктів. Це залучить до державного бюджету та до приватного українського кіносектору десятки мільйонів доларів, сприятиме більш стрімкому розвитку української кіноіндустрії та підвищенню кваліфікації українських спеціалістів у сфері кіновиробництва», – зазначив  народний депутат України від партії «Слуга Народу» Павло Сушко.

Канадські продюсери вже неодноразово організовували зйомки своїх фільмів на теренах України:

наприкінці 1990-х канадієць Ренні Бартлетт знімав у Києві та Одесі біографічну драму спільного виробництва Німеччини та Канади «Ейзенштейн»;

у 2009 році в Києві знімали кримінальну біографічну драму «Стукачка» режисера Лариси Кондрацьки спільного виробництва Канади, США та Німеччини;

у 2010 році у Львові проходили зйомки драми «У темряві» спільного виробництва Канади, Польщі та Німеччини, що була згодом номінована на «Оскар» як найкращий фільм іноземною мовою;

у 2012 році в Україні відбувалися зйомки канадської гостросюжетної історичної стрічки «Полювання на ікону» режисера Степана Вельчева;

2013 року канадські режисери українського походження Джордж Менделюк та Аян Ігнатович розпочали в Україні зйомки драми «Гіркі жнива» про голодомор на території Української СРСР у 1932-1933 роках. Виробничий бюджет проєкту склав близько $21 млн.

Джерело: Офіційний портал Верховної Ради України

Читайте також:

Новини

У кінотеатрах Америки діє спеціальний протокол для відвідувачів

Американська Національна Асоціація Власників Кінотеатрів випустила CinemaSafe – протоколи безпеки, звід правил та норм, які допоможуть зберегти здоров’я відвідувачів та співробітників кіно закладів.

27.08.2020
об 13:42

Новини

Іванна Сахно поділилась подробицями зйомок фільму Let It Snow

Днями на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» відбувся спеціальний закритий показ фільму Let It Snow. Наступного дня виконавиця головної ролі Іванна Сахно дала пресконференцію. Під час якої розповіла, скільки тривали зйомки фільму, які складнощі виникали в засніжених горах Грузії, які фільми ще збирається продюсувати та чому їй важливо бути присутньою на кінофестивалі в складі журі.

28.08.2020
об 14:50

Новини

Фестиваль етнографічного документального кіно проходитиме у вересні

В Україні проведуть фестиваль етнографічного та антропологічного документального кіно. Глядачам покажуть повсякденне життя різних народів та діаспор, мешканців сіл і міст.

01.09.2020
об 11:34