Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Великобританія витратила на виробництво телевізійних фільмів на 21% менше порівняно з 2019 роком

05.02.2021
об 18:35

У першому офіційному огляді впливу пандемії на виробництво фільмів для телебачення у Великобританії, Британський інститут кіно визначив, що витрати на створення стрічок перевищили 2,84 млрд. фунтів стерлінгів (3,9 млрд. доларів США) у 2020 році, що на 21% менше, ніж у 2019 році.

Голова Британського інституту кіно Бен Робертс розповів Variety, що швидкість, з якою галузь змогла об'єднатись і створити нові принципи виробництва, дозволила сектору подолати збитки від пандемії, що дозволило студіям швидко відновити свою діяльність. Виробництво кіно та тевізійних програм продовжилось під час третього локдауну у Великобританії, працюючи відповідно до загальногалузевих правил, створених наприкінці весни.

Інститут кіно керував робочою групою телевізійного сектору, створюючи настанови для виробництв, безпечних під час пандемії, включаючи Британську комісію з питань кіно та Торговий організаційний пакт продюсерів.
2020 рік міг мати рекордний показник витрат у першому кварталі, оскільки все виробництво було зупинено наприкінці березня. І хоч деякі студії постпродакшну, візуальних ефектів та анімації могли продовжувати свою роботу, звичайне кіновиробництво почало відновлюватися лише з середини липня. Однак в останньому кварталі року галузь продемонструвала надзвичайно сильні ознаки відновлення, принісши 1,19 мільярда фунтів стерлінгів.

Щорічний звіт Британського інституту кіно, опублікований у четвер, показує, що виробництво фільмів принесло галузі 1,36 млрд. фунтів стерлінгів, що на 31% менше, ніж роком раніше, тоді як виробництво телевізійних програм досягло 1,49 млрд. фунтів стерлінгів, що лише на 11% менше, ніж у 2019 році.

Внутрішні інвестиції, де фінансування здійснюється з країн за межами Великобританії, і витрати на копродукцію у Великобританії досягли 2,36 млрд. фунтів стерлінгів. У свою чергу 1,24 млрд. фунтів було витрачено на створення художніх фільмів, що становить 91% від загальної суми витрат.


Фільми, які вдалося зняти після відновлення виробництва на гроші з внутрішніх інвестицій, включають «Бетмена», «Попелюшку», «Доктора Стренджа у мультивсесвіті божевілля», «Фантастичних звірів і де їх шукати 3», «Світ Юрського періоду 3», «Русалонька», «Локдаун», «Місія нездійсненна 7», «Північанин» та «Текст для тебе».
На виробництво телевізійного контенту було витрачено близько 1,13 млрд. фунтів стерлінгів, що складає 76% від загальних витрат, що може свідчити про стійкість телевізійного сектора в країні, навіть під час пандемії.


Внутрішні інвестиції в елітні телевізійні програми були витрачені на проекти «Анатомію скандалу», «Андор», «Становлення Елізабет», «Досвід подруги» (3 сезон), «Богоматері», «Ханна» (3 сезон), «Пенніворт» (2 сезон), «Погоня за коханням», «Пісочник», «Війна світів» (2 сезон) та «Відьмак» (2 сезон).


Тим часом внутрішнє виробництво склало 357 мільйонів фунтів стерлінгів, лише на 4% менше, ніж у 2019 році (372 мільйони фунтів стерлінгів). Такими шоу стали «Криваві землі», «Викликайте акушерку» (10 снзон), «Доктор Хто» (13 сезон), «В пошуках Аліси», «За службовим обов'язком» (6 сезон), «Пакт», «Вбивства в Пембрукширі», «Роальд і Беатрікс – Хвіст допитливої миші» та «Ворцель Гаммідж – Состра Ненсі».


В іншому виробництво анімаційного телебачення Великобританії заробило 61 мільйон фунтів стерлінгів, що становить 73% – від копродукцій та внутрішніх інвестицій.
Найбільше падіння відбулося у незалежному кіновиробництві, де витрати склали 119,5 млн. фунтів стерлінгів, або 9% від загальних витрат. Це на 43% менше, ні у 2019 році. Внутрішні витрати на телевізійне виробництво у розмірі 357,4 мільйона фунтів стерлінгів відображають зменшення на 26% порівняно з попереднім роком.


Загалом британські незалежні фільми збільшили свою частку ринку на 14%. Їх список очолили Гай Річі «Джентльмени» (12 мільйонів фунтів стерлінгів), «Емма» (7 мільйонів фунтів стерлінгів) та «Особиста історія Девіда Копперфілда» (6 мільйонів фунтів стерлінгів). Насправді у Великобританії було знято три з п’ятьох найбільш касових фільмів у Великобританії: «1917» (44,1 млн. фунтів стерлінгів), «Тенет» (17,5 млн. фунтів стерлінгів) і «Дулітл» (15,9 млн. фунтів стерлінгів).


Під час закриття кінотеатрів та усіх обмежень спричинили зменшення кількості відвідувачів до 44 мільйонів, що на 75% менше, ніж у 2019 році. Загальна сума касових зборів у Великобританії та Ірландії становить 307 мільйонів фунтів стерлінгів, що на 81% менше, ніж у 2019 році.

Голова Британського інституту кіно Бен Робертс розповів Variety, що він, його колеги та інші представники кінотеатрів призначають дату відновлення роботи ближче до травня 2021 року, але, враховуючи нестабільний характер пандемії у Великобританії, ця дата може значною мірою змінитись.

Джерело: Variety