Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

В український прокат виходить іспанська комедія «Чемпіони»

25.06.2020
об 11:55

2 липня в Україні офіційно дозволили поновити роботу столичним кінотеатрам. Саме в цей день в український прокат виходить європейський хіт – іспанська комедія «Чемпіони» Хав'єра Фессера.

За сюжетом, тренер з баскетболу, засуджений до громадських робіт, отримує завдання зробити чемпіонів з команди людей з ментальними порушеннями. На створення фільму авторів надихнула реальна історія баскетбольної команди Aderes (Бурхасот, Валенсія), яка складається з людей з ментальними порушеннями. Цей склад гравців виграв 12 чемпіонатів Іспанії в період з 1999 по 2014 рік.

Режисер фільму «Чемпіони» Хав'єр Фессер отримав підтримку від багатьох асоціацій, які допомогли йому попередньо відібрати 500 кандидатів не акторів. Провівши кастинги з потенційними виконавцями ролей гравців баскетбольної команди, він відібрав тих, для кого стрічка стала акторським дебютом.

«Насправді це був один з найбільш непередбачуваних аспектів проєкту: покладатися на людей з ментальними порушеннями, які ніколи не брали участь у зйомках. Покладатися на акторів-початківців завжди легко. Тим паче що більшість сцен – групові. Але в жодному разі процес не ускладнювався особливостями акторів. Навпаки – було неймовірно бачити їхній ентузіазм і впевненість, що це їхній фільм», – розповідає Фессер.

Комедія Хав'єра Фессера стала тріумфатором іспанського «Оскара» – національної премії Гойя: з 11 номінацій вона отримала нагороди в трьох категоріях – за найкращий фільм року, найкращу пісню і найкращого актора-дебютанта. «Чемпіони» також відзначені преміями Días de Cine (приз глядацьких симпатій), Feroz Awards (найкраща комедія) і Fotogramas de Plata (приз глядацьких симпатій за найкращий іспанський фільм).

«Чемпіони» стали лідером прокату і найкасовішим фільмом року в Іспанії, зібравши понад 19 мільйонів євро і 3 мільйони глядачів. Іспанія обрала стрічку в якості національного кандидата на премію «Оскар» в категорії «Найкращий міжнародний фільм».

Уперше в Україні стрічку показали в рамках відкриття фестивалю «Єврофест: кіно для кожного», а в широкий український прокат комедія «Чемпіони» вийде 2 липня.

Джерело: Arthouse Traffic

Читайте також:

Новини

Європейські дистриб’ютори купили три українські фільми

FILM.UA Distribution уклала нові угоди з дистриб’юторами з Європи та Північної Америки на продаж прав на українські стрічки «Пульс», «Захар Беркут» та «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила». Такі контракти вдалося укласти у рамках кіноринку Marché du Film, що цього року проходить онлайн.

24.06.2020
об 10:18

Новини

2 липня у Києві відкриються кінотеатри

Сьогодні, 24 червня, під час брифінгу мер Києва Володимир Кличко повідомив, що в столиці з 2 липня дозволять відновити роботу кінотеатрам.

24.06.2020
об 18:03