Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

В Україні народжується байопік про Казимира Малевича

05.06.2020
об 11:03
В Україні народжується байопік про Казимира Малевича

В Україні знімуть біографічний фільм про художника Казимира Малевича. Режисеркою фільму, що розробляється за ініціативи продюсерської компанії 435 FILMS, виступає Дарія Онищенко («Істальгія», «Забуті»), сценарій написаний Дарією та Анною Паленчук, продюсеркою та генеральним директором компанії. Проєкт потрапив до сценарної лабораторії відомої європейської програми MIDPOINT, де у творців фільму буде можливість порадитись з професіоналами компаній Netflix та HBO. В рамках цієї програми фільм «Малевич» буде представлений на міжнародних кіноринках.

Ідея створення фільму «Малевич» належить продюсерці Анні Паленчук («Істальгія», «Заповідник Асканія», «Рідні», «2020: Безлюдна країна», «Герой мого часу», «Номери»).

Марка, присвячена митцю
Будинок на вул. Бульйонській (нині Казимира Малевича) в Києві, де народився художник

Таємниці з життя великого художника, історія його дитинства в Україні, формування як митця під впливом української народної творчості, створення супрематизму як нового напряму в мистецтві, зображення на полотнах трагедії Голодомору, переслідування митців-авангардистів радянським режимом та безперестанна віра в те, що мистецтво має бути вільним. Все це має увійти в новий художній фільм. В основі байопіку – історія протистояння абстракціоніста Казимира Малевича з відомим конструктивістом Володимиром Татліним. Ексцентричні та неординарні особистості, привабливі та харизматичні чоловіки, ці митці все життя змагались за визнання своєї творчості. Але чим успішніше ставав Малевич, тим уважніше за ним слідкувало НКВС.

 «Малевича знають як видатного художника 20 сторіччя та автора однієї з найвідоміших картин світу «Чорний квадрат». В нашому автобіографічному фільмі ми хочемо показати Малевича-особистість, людину, яка кохала, товаришувала, раділа, страждала та прагнула свободи творчості, за що все життя переслідувалась НКВС», - коментує співсценаристка та продюсерка фільму Анна Паленчук.

мотиви українських писанок у творчості Казимира Малевича

«Цікаво, що Малевич і Татлін  досі вважаються російськими митцями, хоча вони обидва провели своє дитинство в Україні, розмовляли українською мовою, обидва співали українські пісні. Татлін ще й грав на бандурі. А Малевич неодноразово наголошував, що на його формування як митця вплинули саме українська культура й українська історія, – зазначає режисерка та співсценаристка фільму Дарія Онищенко. – У сценарії не розповідається повна біографія Малевича. Було важливо передати образ і внутрішню суть героя. Кохання, пристрасть, розчарування, мрії, слава, злети й падіння, переслідування, арешти та багато іншого - в цьому фільмі буде все те, що необхідно для успіху серед широкої аудиторії в Україні та за кордоном».

Де серп і молот, там смерть і голод

До роботи над фільмом були залучені експерти-мистецтвознавці з України та з-за кордону, історики. Головний консультант проєкту – Тетяна Філевська, відома своїм документальним фільмом про життя та творчість Казимира Малевича, а також авторка книг, які розповідають про життя Малевича в Україні.

«На жаль, досі в Україні мало хто знає, що Малевич був не тільки художником, а ще й філософом, викладачем, поетом. Він створив зовсім нову школу мистецтва, перекреслив закони минулого і сміливо заглянув у майбутнє. Фільм про його життя та його творчість має допомогти зрозуміти його картини і його внесок в мистецтво», – вважає режисерка стрічки Дарія Онищенко.

Реліз фільму заплановано на 2021 рік.

Лист, написаний Малевичем українською мовою

За матеріалами прес-релізу

Фото: plomin.club, gordon.ua, bomarka

Читайте також:

Новини

Відновлять зйомки байопіку про Елвіса Преслі

Продюсери байопіку «Елвіс» готуються відновити проєкт, тільки-но в Австралії, де знімають стрічку, послаблять обмеження, пов’язані з COVID-19. Про це повідомляють інсайдери місцевого телеканалу ABC. Точна дата поки не називається. Нагадаємо, виробництво припинили в березні, коли в Тома Генкса, що грає менеджера Преслі, виявили коронавірус.

02.06.2020
об 16:03

Визначені переможці міжнародного фестивалю подорожей та мистецтв
Новини

Визначені переможці міжнародного фестивалю подорожей та мистецтв

У Харкові визначилися з переможцями KHARKIV INTERNATIONAL FESTIVAL OF ARTS AND TRAVEL – 2020, який проходив у чотирьох номінаціях екранного та фотомистецтв: дрон-відео, роуд-муві, тревел-документалістика, тревел-фотографія. В заході прийняли участь 1411 конкурсантів зі 103 країн.

03.06.2020
об 13:56

LongShots – знайти перлини й показати їх світу
Новини

LongShots – знайти перлини й показати їх світу

Перший онлайн-фестиваль фільмів BBC демонструє нові документальні стрічки талановитих режисерів, що з різних причин не потрапили на авторитетні кінофестивалі.

04.06.2020
об 15:18

В очікуванні прем’єри: Коли на екрани вийде «Фортеця Хаджибей»
Новини

В очікуванні прем’єри: Коли на екрани вийде «Фортеця Хаджибей»

На Одеській кіностудії завершено роботу над повнометражним художнім фільмом «Фортеця Хаджибей». Дружба і кохання, добро і зло, шляхетність та підступ – ці одвічні теми, які споконвіку бентежать людство, порушені в новій стрічці режисера Костянтина Коновалова.

04.06.2020
об 14:12