Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Уряд України рятуватиме креативну індустрію від банкрутства

13.11.2020
об 15:22

Міністр культури утримався від голосування за карантин вихідного дня і нині хоче, аби Уряд розробив програму допомоги для культурної сфери. Від початку карантину галузі, якими опікується Міністерство культури, за словами Олександра Ткаченка, втратили до 80 млрд грн. доходу, що зумовило скорочення робочих місць. Як наслідок сотні людей залишилися без роботи.

На цьому тижні починаючи з 14 листопада уряд України запровадив карантин вихідного дня. Суть його полягає у тому, що у суботу та неділю в країні працюватимуть лише продовольчі магазини, аптеки та АЗС, також дозволено працювати віконцям на виніс у закладах харчування, а решта установ креативної індустрії з вечора п’ятниці до ранку понеділка лишатиметься зачиненою. Мова йде про сфери культури, готельного, ресторанного бізнесу. За попередніми підрахунками креативні індустрії втрачатимуть до 50 % доходів за вікенд, а в сфері кінотеатралного бізнесу простої в суботу та неділю призведуть до зменшення доходів в середньому до 70 %, адже здебільшого в кіно люди ходять саме у вихідні. Підприємці країни з таким нововведенням не погоджуються, та й у колах влади не всі згодні з таким рішенням. Так, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко утримався від голосування за впровадження карантину вихідного дня. 12 листопада в ефірі програми «Право на владу» Олександр Ткаченко закликав уряд допомагати тим, хто працює в сферах, підпорядкованих його Міністерству.

«Я чітко розумію, що карантин вихідного дня сильно вдарить по тим індустріям якими опікується наше Міністерство – це культура, креативні індустрії, сфера гостинності. Якщо прийнято таке рішення, потрібно говорити про компенсації цій сфері в надзвичайно великих масштабах. Адже ці галузі вже втратили 50 % доходів на початку каратину. В цих індустріях задіяні сотні тисяч людей, які можуть втратити роботу. Коли ми приймаємо будь-яке рішення потрібно зважати на всі нюанси питання. Сьогодні я говорив з прем’єр-міністром, ми запропонували цілий пакет допомоги. У вівторок прем’єр-міністр зустрінеться з представниками сфери культури та креативних індустрій, щоб знайти шляхи виходу з цієї ситуації», - зазначив під час ефіру «Право на владу» ОЛЕКСАНДР ТКАЧЕНКО.

Локдаун вихідного дня може негативно позначитися на бізнесах, що пропонують емоційне розвантаження після робочого тижня. Саме у суботу та неділю люди найчастіше відвідують розважальні заклади, ресторани, ходять у театри та кіно. Позбавляючи можливості працювати сегмент бізнесів, частка прибутку яких більшою мірою надходить саме у вихідні дні, означає поставити їх існування під загрозу, тому Міністерство культури та інформаційної політики наполягає на тому, щоб влада знайшла спосіб підтримати цей сегмент, аби сотні людей не втрати свої робочі місця. 

 

Джерело: Ефір ТБ-програми «Право на владу»