Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Українські локації: Тур для кіновиробників з усього світу

25.11.2020
об 18:43

Чому «Гру престолів» (HBO) знімали в Хорватії, а не в Україні? «Відьмака» (Netflix) – в Угорщині? Українську національну оперу для «Тенету» – в Естонії, а «Чорнобиль» (HBO) – переважно в Литві, а в нашій державі – лише кілька сцен? Відповідь очевидна – через відсутність кеш-рібейтів. Проте цьогоріч систему відшкодування витрат закордонним компаніям, які займаються зйомками кіно та серіалів в Україні, нарешті запровадили. Однак постає інша проблема – унікальні українські локації мало відомі світовим кіновиробникам.

 

У всесвітній мережі з’явився ознайомчий тур українськими локаціями. Відтепер іноземні режисери, продюсери та сценаристи зможуть побувати в Україні онлайн. Українська кіноасоціація (УКА) за підтримки Держкіно презентує унікальний проєкт – детальну програму ознайомчого туру українськими локаціями для кіновиробників з усього світу, що знаходитиметься у вільному доступі.

Від «марсіанських» Олешківських пісків до витонченого Підгорецького замку, від краси незайманої природи Бузького Гарду до індустріальної міці київської «Кузні на Рибальському» – і ще багато-багато різноманітних вражаючих локацій семи областей і столиці нашої держави. Не туристичний, а кінопутівник Україною вже в грудні представлять на найбільшій і найпрестижнішій виставці локацій FOCUS Digital у Лондоні, а згодом і на інших профільних міжнародних заходах, де продюсери з усього світу обирають місця для майбутніх зйомок своїх проєктів.

 

«Однією з перешкод популяризації зйомок в Україні є відсутність єдиного системного підходу до просування нашої держави як ефективного майданчика для зйомок та обмежена кількість інструментів для промо. За допомогою цього проєкту ми прагнемо подолати цю перешкоду. Завдяки підтримці Держкіно ми змогли долучити до проєкту професійних українських локейшн-менеджерів, провести ретельну підготовчу роботу, розробити стандарти та організувати повноцінний локейшн-скаут. Також нам дуже допомогла експертна підтримка наших колег із Української кіноасоціації, адже у багатьох з них є досвід співпраці з міжнародними партнерами, а без розуміння існуючих запитів щодо зйомок в Україні, працювати над проєктом було б набагато складніше», – пояснила виконавча директорка Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук.

 

Задля реалізації проєкту професійні локейшн-скаути дослідили локації в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Кіровоградській, Черкаській, Львівській, Закарпатській областях та у місті Києві. Проєкт розпочався наприкінці 2019 року й мав закінчитися навесні 2020-го, та через карантин терміни продовжили до кінця року. Результати дослідження Українською кіноасоціацією оформлено у зручний онлайн-формат з відкритим доступом до всіх матеріалів у вигляді:

 

  • програми маршруту для міжнародних партнерів – комплексної кіномандрівки країною: розрахованої на десять днів, проте адаптивної, адже за потреби її легко можна самостійно скоротити чи переструктурувати;
  • каталогу локацій – англійською мовою, із великою кількістю професійних фотоматеріалів.

 

Програма маршруту для міжнародних партнерів містить: інформацію про проєкт, його структуру, основну інформацію про співробітництво з Україною, загальні відомості про маршрут і опис кожного його дня. У каталозі наведено всі локації, досліджені під час скаутингу.

Таким чином, завдяки даному проєкту найкращі українські локації для зйомок вперше представляються широкій міжнародній кіноспільноті. Вже розроблено і пропонуються ринку єдиний стандарт роботи з локаціями: принципи їх категоризації, формат «паспорту локації». А польові дослідження українських локацій планується зробити регулярними – так само, як і ознайомчі тури для потенційних міжнародних партнерів. Адже, беручи до уваги досвід інших країн, такі дії задля залучення у державу міжнародних кіновиробників справді є напрочуд ефективними, проте лише за умов регулярності та системності.

Усі матеріали першого кінопутівника Україною є загальнодоступними для завантаження або для перегляду онлайн, і ознайомитися з ними можна тут.

 

Джерело: Пресслужба Української кіноасоціації

Читайте також:

Новини

Конкурс грантів: Президент фінансово підтримає молодих кінематографістів

Менше місяця є у режисерів, аби подати заявку на грант від Президента України. Володимир Зеленський підписав Указ, згідно з яким держава надасть фінансову підтримку молодим митцям, щоб ті мали можливість реалізувати свій творчий кінематографічний проєкт на соціально значущу тему.

24.11.2020
об 17:25

Новини

FILM.UA Group представляє власні проєкти на кінофестивалі в Таллінні

З 13 по 29 листопада у Таллінні проходить Black Nights Film Festival (aka PÖFF – Pimedate Ööde Filmifestival) – це один з найбільших у Північній Європі кінофестивалів та єдиний в регіоні, акредитований FIAPF – Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів.

25.11.2020
об 13:28

Новини

Круглий стіл для продюсерів: Можливості співпраці України та Казахстану

У четвер упродовж півтори години в межах круглого столу «Україна - Казахстан: можливості для співпраці» виступлять український продюсер Володимир Філіппов та казахський продюсер Сергій Азімов. В онлайн-форматі до них зможуть долучитися всі бажаючі і навіть поставити запитання й, можливо, знайти проєкт для продюсування.

25.11.2020
об 15:39

Новини

Телевізійний серіал «Козаки. Абсолютно брехлива історія» показуватимуть в кінотеатрах

Такого в історії українських телевізійних серіалів ще не було. Від завтра щочетверга в мережі кінотеатрів Multiplex з’являтиметься по три серії за сеанс пригодницького серіалу «Козаки. Абсолютно брехлива історія».

25.11.2020
об 17:10