Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Українське кіно за кордоном: Посилення потенціалу міжнародного співробітництва

11.03.2021
об 16:38

На Всеукраїнському Форумі «Україна 30. «Культура. Медіа. Туризм», який проходить упродовж 9 – 11 березня в КВЦ Парковий, відбулась сесія «Посилення потенціалу міжнародного співробітництва у кіновиробництві та впізнаваності бренду українського кіно за кордоном». Серед учасників свої думки висловили голова Держкіно Марина Кудерчук; голова підкомітету в сфері кінематографу та реклами Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко; перший заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв; засновник кіностудії FILM.UA Сергій Созановський; продюсер Жан Шарль Леві.

 

Сфера українського кіновиробництва з року в рік розвивається. Вітчизняні представники кіногалузі здатні робити конкурентоспроможний продукт, який є якісним. Учасники дискусії, що проходила в межах Всеукраїнського Форуму вважають, що для успіху українського кіно необхідне об'єднання зусиль усіх представників сфери національного кіновиробництва та ефективне законодавче підґрунття.

 

 

Ось основні тези, які пролунали під час сесії «Посилення потенціалу міжнародного співробітництва у кіновиробництві та впізнаваності бренду українського кіно за кордоном»:

 

«В Україні локальні продукти отримують дуже мало екранів. Фільми, які створюються в копродукції, мають перспективи показу в Європі та продажу на міжнародних кіноринках, прокату за кордоном», – звернула увагу на необхідність міжнародної співпраці голова Державного агентства України з питань кіно МАРИНА КУДЕРЧУК.

 

«Десятиріччями кіноіндустрія у нас розвивалася в останню чергу на державному рівні. 5-6 років тому вона почала активно рухатися вперед, дякуючи усім представникам індустрії», – звернув увагу на необхідність ефективної законодавчої бази голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики ПАВЛО СУШКО.

 

«У нас є інструменти, якими ми можемо просувати бренд українського кіно – це не тільки кешрібейти, це і високий професійний рівень українських кінематографістів. Ми можемо запропонувати іноземному продюсерові не лише пасивні ресурси, але й наш інтелектуальний і технологічний потенціал», – наголосив перший заступник міністра культури та інформаційної політики України РОСТИСЛАВ КАРАНДЄЄВ.   

 

«Бренд українського кіно – це відданість справі й компетенції. Знімальні групи в Україні можуть справді конкурувати з чехами, румунами, болгарами та іншими сусідами. Дуже багато ентузіазму, запалу, вони працюють з охотою і можуть привабити міжнародні групи», – перелічив переваги українського кіновиробництва продюсер ЖАН ШАРЛЬ ЛЕВІ, який протягом останніх 8-ми місяців працює в Україні над проєктами для Netflix, Universal та Canal+.

 

«Ми в змозі робити якісний продукт. Але досягнення можливі лише тоді, коли індустрія об'єднується. Це і державні органи, це гравці індустрії, це ті креативні індустрії, які можна залучити до однієї великої справи», – зауважив засновник кіностудії FILM.UA СЕРГІЙ СОЗАНОВСЬКИЙ.

 

 

Повний запис сесії:

 

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

Читайте також:

Новини

Головні тези вебінару «Як продати українське кіно за кордон?»

У вівторок ввечері в прямому ефірі на Facebook-сторінках онлайн-платформи Dzyga MDB та Українського інституту зустрілися кіноексперти, аби поговорити про те, як відбувається промоція фестивальної, кінотеатральної та онлайн-дистриб’юції українського кіно на міжнародному ринку та навіщо це потрібно.

05.03.2021
об 13:29

Новини

18 Docudays UA: 10 стрічок міжнародного конкурсу DOCU/СВІТ

Непрості родинні історії, самотність, сюрреалістична дійсність, боротьба з особистими демонами, корупція та охоплене війною повсякдення – головні лейтмотиви стрічок, що увійшли до міжнародної конкурсної програми 18-го Docudays UA.

09.03.2021
об 12:19

Новини

Довгий список претендентів на П’яту Національну кінопремію «Золота Дзиґа»

У селекційному відборі П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» взяли участь 84 кінороботи, після перевірки на відповідність вимогам регламенту цьогорічної відзнаки їх залишилося 79.

09.03.2021
об 18:14

Новини

Український бокс-офіс: «Скажене весілля 3» тримається в лідерах кіночарту

Перші весняні вихідні принесли вітчизняному кінопрокату 26,3 млн гривень. Серед стрічок найбільшим попитом користувалися стрічки для всієї сім’ї, а також глядачі цікавляться новим українським кіно. Комедія «Нереальний КОПець» змогла дебютувати в п’ятірці лідерів, а «Скажене весілля 3» лишилося на верхівці топу глядацьких вподобань.

10.03.2021
об 18:20

Новини

Трохи бекстейджу: Катерина Кухар подарувала Мавці пластику рухів

У відео зі зйомок анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», яке нещодавно представила студія Animagrad, прима-балерина Національної опери, народна артистка України Катерина Кухар виконала трюки, які робить головна героїня в тизері-трейлері. Також у бекстейджі можна помітити кадри зі сторіборду мультфільму.

11.03.2021
об 14:37