Трейлери та відео
Популярні пости
У січні 2020 року Україна стала повноправним членом європейського фонду підтримки спільного кіновиробництва і прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт Eurimages. Наприкінці попереднього тижня стало відомо, що два українських копродукційних проєкти залучилися фінансовою підтримкою фонду, отримавши чверть мільйона євро на подальше виробництво. Чи хороший це результат за 9 місяців співпраці та яких помилок найчастіше припускаються вітчизняні продюсери, подаючи копродукційні фільми, VGL cinema розпитав у національних представників від України у Eurimages Володимира Яценка та Сергія Зленка.
Сьогодні сплив дедлайн для подачі документів до нової сесії пітчингу від Eurimages, але українські мажоритарні копродукційні кінопроєкти на цей раз швидше за все не братимуть участі в конкурсі. Загалом від моменту вступу нашої країни в європейський фонд відбулося три конкурсних відбори повнометражних фільмів. За словами Володимира Яценка, на перший ми просто не встигали потрапити, на другому наші представники отримали лише статус наглядачів, а третій пройшов для України вельми успішно.
«Ми з Сергієм були присутнім на пленарному засіданні, де представник з Кіпру жалівся, що за останні 5 років жодного їхнього проєкту не підтримано. Що стосується України, на першій нашій повноцінній сесії ми презентували 3 вітчизняних копродукційних кінопроєкти, з них 2 отримали 395 тисяч євро на виробництво. Загалом, за результатами осіннього пітчингу, фінансовою підтримкою Eurimages залучилося 29 фільмів з різних країн світу», - спонукає до висновків ВОЛОДИМИР ЯЦЕНКО.
Звісно, перша участь у пітчингу такого масштабу спонукала й до певних висновків українських представників, які й пітчингували проєкти. Адже суттєва відмінність від презентації для Держкіно полягає у тому, що робочій групі Eurimages проєкт презентують представники країни (а не режисер чи продюсер) і роблять це лишень на словах без додаткових аудіовізуальних помічників. Звісно, й такі матеріали треба подавати, але їх робоча група розглядає, як домашню роботу. Тобто на презентацію кіноексперти приходять підготовлені. Вони вже знають і про що проєкт, і розуміються на бекграунді режисера.
«Особливість пітчингу Eurimages – там до всього ставляться дуже уважно, кожний папірець вивчається, тому все має бути добре підготовлене. Бажано двома мовами: не лише англійською, а і французькою», - рекомендує СЕРГІЙ ЗЛЕНКО.
До наступного дедлайну подачі документів залишилося трохи менше трьох місяців, але наші представники радять вже зараз ознайомитися з правилами Eurimages і починати готуватися. Велику увагу варто приділити не тільки технічній частині але й творчій, адже в кожного конкурсанта шанс отримати кошти від європейського фонду є лише один раз.
Отже, рекомендації щодо підготовки до наступних пітчингів Eurimages від Сергія Зленко та Володимира Яценко:
1. Уважно ознайомитися з вимогами Eurimages до учасників пітчингу.
2. Однією з вимог є те, що у кінопроєкту має бути іноземний копродюсер. Його треба знайти до дедлайну.
3. Перекласти сценарій та інші папери на англійську. Нагадаємо, додатковим бонусом буде пакет документів французькою. Переклад має бути якісним.
4. Додати до сценарію біографії ключових героїв.
5. У записах з попередніми фільмами режисера додати англійські субтитри.
6. Приділити час для створення документу під назвою «Продюсерські нотатки» (експерти говорять, що на цей файл потрібно не менше 2 тижнів).
7. Мати на реалізацію кінопроєкту підтвердження наявності половини від потрібної суми.
Перший дедлайн для подачі документів у наступному році – 14 січня, наступний шанс з’явиться навесні, коли всі необхідні папери треба буде надіслати до 20 квітня 2021 року.
Наостанок нагадаємо, що отримані гроші від європейського фонду треба повернути, але за новими правилами, які почнуть діяти у 2021 році, якщо творцям проєкту необхідно менше 150 тисяч євро, то отримані суми в межах цієї цифри можуть не повертатися.
15.10.2020
об 15:57
16.10.2020
об 15:35
17.10.2020
об 16:34
18.10.2020
об 12:22
20.10.2020
об 13:12