Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Україна на кіномапі світу: Міжнародне кіновиробництво, зокрема, робота з HBO

04.08.2020
об 11:33

30 липня на онлайн-платформі Dzyga MDB відбувся прямий ефір з виконавчою продюсеркою Radioaktive Film та Головою асоціації кіноіндустрії України Євгенією Яцутою.

 

У розмові з модераторкою зустрічі, якою виступила співзасновниця DzygaMDB та виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух, гостя розповіла про досвід роботи із закордонними партнерами, такими, як HBO, реалізації успішних проєктів в умовах пандемії, а також розказала, як Україні стати привабливою для міжнародного співробітництва у сфері кіно та серіалів.

Далі головні тези, які висловила Євгенія Яцута під час ефіру:

 

Відсутність кешрібейтів

«Важко сказати, що саме стало відправною точкою нашої співпраці з HBO. Це відбувалось паралельно. Ми дізнались про те, що в Литві готуються до зйомок серіалу «Чорнобиль». У той же час творча група компанії розуміла, що їм буде важко дотриматись автентичності, якої вони прагнули, без зйомок у Чорнобилі. До того ж, їм бракувало костюмів і транспорту тієї епохи. Саме тому вони знову повернулись до ідеї співпраці з Україною, від якої спочатку відмовились через відсутність кешрібейтів. HBO також дізнались, що їхні колеги по цеху вже мали успішний досвід співпраці з нашою країною на зйомках комедії «Смерть Сталіна». Тож вони знайшли нас, а ми їх. І символічно підписали договір про співпрацю у день річниці катастрофи 26 квітня».

 

Маловідомі регіони

«Співпраця з НВО дуже вплинула на кількість проєктів, з якими ми отримали шанс працювати до карантину. Позитивний момент у тому, що працюючи зі студією такого рівня, тобі вже не потрібно доводити на що ти спроможний. А це головна перепона на шляху фахівців з таких маловідомих регіонів, яким Україна була ще декілька років тому».

 

Культурні особливості

«Зараз важко сказати, з якими країнами ми не співпрацювали — це більшість країн західної Європи, Великобританія, США та Канада, Австралія, Нова Зеландія, близький (Ізраїль, Туреччина, Грузія та Азербайджан) і Далекий схід, як то Японія, Китай, Казахстан, Монголія, Малайзія... Специфіка полягає в тому, що потрібно уважно ставитися і враховувати менталітет та культурні особливості кожної країни. Наприклад, в Японії гостям не можуть відмовити. В Китаї складність полягає у фінансових питаннях, оскільки їхні банківські системи дещо уособлені від світових. Проте це величезний ринок, який дуже зацікавлений в українських проєктах».

 

Брак вузькокваліфікованих фахівців

«В Україні існує брак вузькокваліфікованих фахівців. Багатьох просто не існує поки. Тому потрібно таких спеціалістів «вирощувати». Навчати».

 

Дистанційний підхід

«Пандемія, безумовно, вплинула на всіх і на нас також. Кількість членів знімальної групи максимально зменшена, дистанційні зйомки стали звичайним процесом. Хоча ми проводили такі зйомки ще у 2008-2009 роках. Тобто технології були можливі вже давно, але тепер це стало необхідністю. В той же час дистанційний підхід заощаджує кошти».

 

Джерело: пресслужба Української кіноакадемії

Читайте також:

Новини

«Сценарний пітчинг» обирає анімаційні серіали, які презеннують під час Warsaw Kids Forum

Завершився відбір проєктів для участі у відеопрезентації на «Сценарному пітчингу». В категорію анімаційні серіали відібрали дев'ять ідей сценаріїв, котрі продовжать змагання у першому етапі. Найкращий проєкт буде представлено під час Warsaw Kids Forum.

24.06.2020
об 13:12

Новини

Відомі назви проєктів, які презентують у понеділок на «Сценарному пітчингу»

29 червня відбудуться презентації проєктів, що беруть участь у «Сценарному пітчингу», започаткованому Українською кіноакадемією та онлайн-платформою DzygaMDB. Вже відомі назви робіт сценаристів та складено розклад, за яким автори представлятимуть свої ідеї продюсерам.

26.06.2020
об 13:24

Завершено «Сценарний пітчинг»: Проєкти чекають на своїх продюсерів
Події

Завершено «Сценарний пітчинг»: Проєкти чекають на своїх продюсерів

29 червня на Facebook-сторінці платформи DzygaMDB відбулася онлайн-трансляція «Сценарного пітчингу».

30.06.2020
об 13:27

Новини

«Сценарний пітчинг»: Продюсери ведуть перемовини зі сценаристами

На минулому тижні відбувся захід, започаткований Українською кіноакадемією та онлайн-платформою DzygaMDB, «Сценарний пітчинг». Ініціатором цього проєкту виступив сценарист Сергій Касторних, який хотів об’єднати своїх колег з різних куточків України та провідних національних продюсерів. Завдяки тому, що ідею підтримали виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух та продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич, автори кращих 40 сценаріїв змогли розповісти в онлайн-форматі про свої ідеї тим, хто має кошторис на девелопмент проєкту.

02.07.2020
об 16:36