Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

У цьому році почесною нагородою «Золота Дзиґа» відзначать Романа Балаяна

18.03.2021
об 12:42

Український режисер на урочистій церемонії V Національної кінопремії «Золота Дзиґа» отримає відзнаку за внесок у розвиток українського кінематографа.

 

Більше 50 років тому почалася кар’єра Романа Балаяна. За три роки від початку роботи на Київській кіностудії стався його режисерський дебют. Ще за п’ять років третій фільм Романа Балаяна «Бірюк» на «Берлінале» змагався за «Золотого ведмедя». З тих пір роботи режисера стали постійні учасники міжнародних фестивалів класу «А».

 

Кадр із фільму «Ми є, ми поруч»

 

  • У 1986 році фільм «Бережи мене, мій талісмане» брав участь в основному конкурсі Венеційського кінофестивалю.
  • У 1989 році стрічка «Леді Макбет Мценського повіту» була в основному конкурсі кінофестивалю у Сан-Себастьяні.
  • У 1998 році «Два місяці, три сонця» став фільмом-учасником основного конкурсу кінофестиваля у Карлових Варах.
  • У 2020 році драма «Ми є, ми поруч» змагалась за нагороду основного конкурсу Варшавського кінофестивалю.

 

«За свою кар’єру я отримав безліч відзнак та премій. Але коли тебе нагороджують за внесок – це накладає ще більшу відповідальність. Я дуже радий, що отримав цю почесну нагороду», – прокоментував РОМАН БАЛАЯН.

 

Нагадаємо, у попередні роки почесною нагородою «Золота Дзиґа» за внесок у розвиток українського кінематографа були відзначені: українська актриса театру та кіно Лариса Кадочникова, режисер, сценарист, педагог Вячеслав Криштофович, кінооператор Юрій Гармаш та акторка Ада Роговцева.

 

Джерело: Пресслужба Української кіноакадемії

Читайте також:

Новини

Нова відзнака: «Золота Дзиґа» вручатиме нагороду імені Юрія Мінзянова

Національна кінопремія «Золота Дзиґа» запроваджує нову назву номінації на честь відомого українського кінопродюсера Юрія Мінзянова, який раптово помер 7 листопада. Вже під час проведення V церемонії нагородження, переможцям вручатимуть статуетку за «Найкращий короткометражний ігровий фільм» (Премія ім. Ю. А. Мінзянова).

23.11.2020
об 12:45

Новини

Нові правила: Зміни регламенту V Національної кінопремії України «Золота Дзиґа»

Вже за тиждень розпочнеться прийом заявок на участь в V Національній кінопремій України «Золота Дзиґа». Оскільки 2020 рік виявися складним для кінотеатрального прокату, Правління Української кіноакадемії дещо скоригувало вимоги до фільмів-претендентів на отримання відзнаки.

02.12.2020
об 14:30

Новини

«Золота Дзиґа»: Триває прийом заявок на участь у V Національній кінопремії

Півтора місяці лишається на те, аби подати заявку на участь у П’ятій Національній кінопремії «Золота Дзиґа». Претендувати на здобуття нагороди можуть фільми та серіали, які демонструвалися з 01 січня 2020 року до 28 лютого 2021 року.

12.01.2021
об 14:48

Новини

Довгий список претендентів на П’яту Національну кінопремію «Золота Дзиґа»

У селекційному відборі П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» взяли участь 84 кінороботи, після перевірки на відповідність вимогам регламенту цьогорічної відзнаки їх залишилося 79.

09.03.2021
об 18:14