Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

У США стартує «Санденс»: українська драма «Клондайк» у конкурсі головного фестивалю незалежного кіно

20.01.2022
об 16:49

20 січня 2022 року розпочався щорічний міжнародний кінофестиваль «Санденс». Цьогоріч вперше в історії у конкурсі бере участь український ігровий фільм — драма «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач. Напередодні команда фестивалю оголосила переніс усіх показів програми та індустрійних заходів в онлайн через стрімке зростання кількості захворювань та розповсюдження штаму «омікрон» у США. 

Стрічка про події війни на Сході України та катастрофу рейсу MH17 буде показана в рамках міжнародної конкурсної програми World Cinema Dramatic Competition. Покази «Клондайку» відбудуться 21 та 23 січня. Онлайн-перегляд фільму буде доступний для глядачів на території США за фестивальними абонементами та квитками. Український прокат стрічки заплановано на 2022 рік. 

«Будь-яке мистецтво створюється для певного простору. Для кіно — це кінотеатр та жива глядацька реакція, яка так само є частиною простору. Але насправді,  фільм бореться за простір в людині, в уяві глядача, в почуттях. Навіть в онлайн-форматі, ми віримо, що «Клондайк» знайде свого глядача в США.  Принаймні, на даному етапі ми зробили для цього все, що могли» — коментує прем'єру режисерка Марина Ер Горбач.

Фільм розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини; війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування. Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»). 

«Клондайк» — новий фільм режисерки Марини Ер Горбач, створений у копродукції з Туреччиною. У травні 2021 стрічка стала одним із двох проєктів, які підтримало Міністерство культури та туризму Республіки Туреччина в категорії міжнародної копродукції. В Україні проєкт фільму став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державне фінансування у розмірі 20 мільйонів 768 тисяч гривень. Марина Ер Горбач — українська режисерка, сценаристка, продюсерка та членкиня Європейської кіноакадемії. Випускниця Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого майстерні М. І. Мерзлікіна, а також Школи режисерської майстерності Анджея Вайди. «Клондайк» — четверта повнометражна робота Марини («Омар і ми», «Люби мене», «Гарчання чорних псів»), вона також є авторкою сценарію.

Оператором та співпродюсером «Клондайку» виступив Святослав Булаковський, засновник української кінокомпанії Kedr Film. Ко-продюсер стрічки — Мехмет Баґадир Ер та його продюсерська компанія Protim V.P. 

У 2020 році кінопроєкт «Клондайку» переміг на міжнародному конкурсі сценаріїв 12 Puntо медіахолдингу TRT, який гарантував телевізійну трансляцію фільму в ефірі найбільшого турецького мовника. Також фільм отримав приз індустріальної секції Antalya Film Forum. У листопаді «Клондайк» було представлено у секції Work in Progress cocoWIP 2021 кінофестивалю у Котбусі (Німеччина).

Раніше представили перший тизер фільму.

Джерело: Mehmet Bahadir Er & Maryna Er Gorbach

Читайте також:

Новини

ORTALAN Нарімана Алієва відібрано до Berlinale Co-Production Market

Майбутній фільм Нарімана Алієва ORTALAN став одним із 19 проєктів, які обрали серед 295 заявок офіційного відбору Berlinale Co-Production Market. Щороку до копродукційного ринку в Берліні потрапляє близько 30-ти ретельно відібраних майбутніх повнометражних фільмів. У 2022-му подія відбудеться онлайн.

17.01.2022
об 11:51

Новини

«Крихка памꞌять» та «Щоденник нареченої Христа» представлять форумі WEMW

Дві українські документальні стрічки, – "Щоденник нареченої Христа" Марти Смеречинської та "Крихка пам’ять" Ігоря Іванька, – будуть представлені на форумі WEMW в італійському Трієсті. Фільми візьмуть участь у програмі Last Stop Trieste від індустріальної платформи When East Meets West, що пройде з 24 до 28 січня в межах Trieste Film Festival.

17.01.2022
об 14:38