Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

У Києві відкриється виставка-дослідження фільму Романа Балаяна

10.12.2020
об 15:11

17 грудня о 19:00 в Музеї кіно Довженко-Центру відкриється виставка «Польоти уві сні та наяву». Захід, що триватиме до березня є музейним проєктом, який досліджує однойменну кінороботу Романа Балаяна та епоху, в яку вона створювалася.

Фільм «Польоти уві сні та наяву», створений командою Кіностудії ім. О. Довженка, вийшов у радянський прокат у 1983 році і майже одразу став культовим. «Польоти» – це портрет епохи «брєжнєвського застою». Своєрідний маніфест інтелігенції, риси якої проглядаються в образі головного героя: безладність, беззмістовна заповзятливість, паралізована здатність обирати та вирішувати. Нагадаємо, у стрічці головні ролі виконують Олег Янковскій та Людмила Гурченко.

«Дослідження творчості Романа Балаяна перетворилося на дослідження міської теми в українському радянському кіно. Теми, що її, як з’ясувалося, в УРСР було негласно заборонено. І цей факт робить Балаяна не просто режисером, штатним постановником на студії Довженка, а літописцем життя тодішнього середнього класу. Тодішніх нас із вами. Класу, чужого і владній верхівці, і мовчазній слухняній більшості. Зібрані в експозиції фільми, кадри, фотографії, документи, висновки, думки мистецтвознавців і свідчення очевидців не претендують на абсолютну об’єктивність. Однак вони дають певне уявлення про час, який Тарковскій назвав епохою «глибоководних риб», - зазначив куратор проєкту АНДРІЙ АЛФЕРОВ.

Організатори також розповідають, що виставка «Польоти уві сні та наяву» є кінематографічним проєктом, який насичений кінообразами та мультимедійними рішеннями. Серед них виняткове місце посідає відеомузична інсталяція «Шістдесяті» Владіміра Тарасова про творчу атмосферу за «залізною завісою». Також на відвідувачів чекатимуть інсталяції художника Антона Логова, створені спеціально для виставки. Вони не лише акцентують ключові символи фільму, а й передають психологічні стани, через які проходить головний герой фільму Балаяна. Крім того, в експозиції прийматимуть участь оригінальні живописні твори Любові Рапопорт, Тіберія Сільваші, Віктора Павлова і Тетяни Яблонської, твори класиків української документальної фотографії Олександра Ранчукова і Бориса Градова, а також фрагменти документальних та художніх фільмів, знятих у Києві в 1970–1980-х роках. Сучасне бачення персонажа, створеного Романом Балаяном на екрані, відображено у фотографіях Олени Сапонової та Ольги Степаньян. І це не повний перелік, який побачать гості проєкту «Польоти уві сні та наяву» упродовж 17 грудня 2020 року – 07 березня 2021 року.

 

Джерело: Пресслужба Довженко-Центру

Читайте також:

Новини

Дні народження зірок: Міла Сивацька

3 грудня свій день народження святкує українська акторка Міла Сивацька. Артистку глядачі телеканалу «Інтер» бачили у серіалі «Мереживо долі»; ті, хто дивиться «1+1» пам’ятають дівчину в ролі молодшої сестри головного героя серіалу «Хороший хлопець». Наразі аудиторія ICTV, яка слідкує за появою нових епізодів серіалу «Козаки. Абсолютно брехлива історія» знають, що Міла грає там Мар’яну.

03.12.2020
об 10:40

Новини

Група 1+1 media додала до свого портфоліо ще чотири телеканали

З початком зими група 1+1 media запустила супутникове мовлення телеканалів «Трофей», «Терра», «Наука» та «Фауна» групи «Континент» на своєму аплінку. Сигнали телеканалів захищено системою умовного доступу Verimatrix.

04.12.2020
об 12:14

Новини

«Диво-Жінка 1984» вже за тиждень в кінотеатрах України

Довгоочікувана стрічка від студії Warner Bros. Pictures вже скоро виходить на великі екрани.

08.12.2020
об 13:24

Новини

Максим Самчик: «Асоціюю свого персонажа з вовком»

Лічені дні лишилися до прем’єри серіалу «Перших ластівок. Zалежні». В новому сезоні актори попереднього епізоду знову з’являться на екрані, однак вони перевтіляться в інших персонажів, в кожного з яких свій скелет у шафі. Наприклад, Максим Самчик зіграв у антології бійця без правил Влада Якименка. У короткому інтерв'ю актор серіалу для «Нового каналу» розповів про підготовку до зйомок.

08.12.2020
об 18:18