Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

У документального фільму «Де ти, Адаме?» з’явилася дата прокату

19.08.2020
об 13:16

Українські глядачі у вересні побачать стрічку про життя ченців найдревнішого монастиря Святої Гори Афон - «Де ти, Адаме?».

Починаючи з 3-го вересня фільм можна переглянути у кінотеатрі «Жовтень», 10 вересня відбудуться спеціальні покази у кінотеатрах мережі «Планета кіно» у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Сумах та Дніпрі.

Сюжет фільму розгортається у стародавньому монастирі Дохіар на західному узбережжі гори Афон, на півострові Егейського моря. Стрічка делікатно відхиляє завісу, яка зазвичай приховує чернече життя на Афоні, особисті радості, сподівання та слабкості кожного монаха. Завдяки цьому ченці постають перед глядачем у всій їхній живій, теплій самобутності. Запросивши до свого середовища авторів стрічки, а з ними й глядачів, монахи сподіваються нагадати кожному про його особисте воскресіння.

Ідея створення документального фільму виникла у грудні 2005 року, коли продюсер фільму, продиякон Олександр Пліска, познайомився з головним героєм майбутньої стрічки — ігуменом Афонського монастиря Дохіаром Герондою Григорієм (Зумисом), нині вже покійним. І цей неймовірно життєрадісний, велелюбний і харизматичний чоловік дійсно став окрасою та ключовою постаттю практично кожної сцени, сповнивши стрічку своєю вірою та енергією. Його багаторічний досвід пастирського служіння збагатив його глибоким і проникливим розумінням ввірених його піклуванню душ, із їхнім непозбувним прагненням відновитися до стану, властивого Адаму до гріхопадіння.

Фільм занурює глядача в життя одного з монастирів Святої Гори Афон. Відокремлене чернече життя, повне справжніх персонажів і «повсякденних святих», проривається на екран з-під наших мирських пріоритетів. Глядачі прилучаються до абсолютно безпрецедентного способу життя чернечої громади, який виник тисячі років тому і збереженого дотепер.

«Де ти, Адаме?» отримав низку премій та номінацій. У 2019 році фільм відзначили на офіційній програмі «Вікно в Європу» та Талліннського кінофестивалю PÖFF, а ще стрічка отримала Гран-прі на кінофестивалі «Покров». У 2020-му документальну кінокартину помітили на офіційній програмі Краківського кінофестивалю.

 

Джерело: PR-служба фільму «Де ти, Адаме?»

Читайте також:

Новини

Вихід в прокат фільму «Де ти, Адаме?» перенесено у зв’язку з карантином

Всеукраїнську прем’єру фільму «Де ти, Адаме?», яка мала відбутись 23 квітня, а також спеціальні покази 20 квітня у мережі кінотеатрів «Планета кіно», відкладено. Нова дата кінотеатрального релізу стрічки буде повідомлена згодом. Зміна дати виходу фільму в прокат пов’язана з рішенням Уряду про запровадження та продовження карантину на території України.

04.04.2020
об 08:44

Інтерв'ю

Олександр Пліска розповів про особливості та сенс роботи над стрічкою «Де ти, Адаме?»

Документальна стрічка «Де ти, Адаме?» уже здобула відзнаки декількох фестивалів. Цієї весни планувалася прем’єра для широкої глядацької аудиторії. У зв’язку із карантином презентацію фільму відкладено, але напередодні Великодня хочеться детальніше розповісти саме про цю роботу, що чекає на свій прем’єрний час. Адже «Де ти, Адаме?» повністю присвячена релігійній тематиці та висвітлює реальне життя ченців монастиря Дохіар, що розташований на західному схилі святої гори Афон. Про створення кінокартини нам розповів продюсер картини Отець Олександр Пліска.

16.04.2020
об 13:25