Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

У Дніпрі творча група презентувала роуд-муві «Східняк»

26.08.2020
об 19:49

Днями до Дніпра завітав режисер стрічки «Східняк» Енді Іва, виконавець ролі головного героя «Бороди» Богдан Бенюк та продюсер картини Володимир Філіппов.  У кінотеатрі «Кіно Тема», що в ТРЦ NEO PLAZA вони презентували стрічку та поспілкувались з глядачами, а перед цим розповіли журналістам про те, як створювався фільм.

Стрічка «Східняк» – це кіно в жанрі роуд-муві. Два бійця Борода корінний мешканець Донбасу та Режисер – справжній гуцул їдуть за взводним, аби той написав рапорт, щоб воякам видали все необхідне для війни з ворогом. Хлопці їдуть через блокпости, прифронтові міста і села, спілкуються з військовими та цивільними. Сценарій до фільму написав Енді Іва, сам він пішов добровольцем в зону АТО, де пробув там рік. В образі головного героя – Бороди – сценарист та режисер втілив справжнього бійця з таким позивним, з яким воював у складі 53-ї війської механізованої бригади. Образ другого героя – Режисера – списаний с самого Енді.

«Коли перебував на передовій не думав, що екранізую війну. Щоб запам’ятати деякі моменти вів щоденник. Після демобілізації категорично відмовлявся говорити щось, писати чи розповідати на цю тему, це для мене було табу. Та одного разу потрібно було швидко написати сценарій, я написав один епізод і якось так вийшло, що потім це виросло до фільму»,  - говорить режисер і сценарист «Східняка» ЕНДІ ІВА.

Головний герой «Борода», описаний зі знайомого режисера, котрий прийшов воювати через три тижні після самого Режисера.

«Це корінний мешканець Донбасу, на перший погляд він здається солдафоном, але за цим всім у нього є внутрішня інтелігентність і шалена закоханість в рідний край. Дуже хотілось це показати і тому саме його взяв за прототип», - розповідає режисер ЕНДІ ІВА.

Зазначимо, робоча назва стрічки була «Рокада» - це дорога вздовж лінії фронту. Адже фільм демонструє один день з життя військових у лінії фронту, коли не стріляють, коли в них є можливість трохи перепочити від куль.

«Борода – це енергетичний заряд проблем, які існують коли на твою землю напали чужинці. Він любить Україну і хоче вигнати загарбників. Йому доводиться складно, адже у прицілі він іноді бачить своїх друзів, однокласників і це дуже важко. Борода не ділить людей на правих і не правих, а намагається зрозуміти кожного. Також у фільмі дуже багато внутрішньо-психологічних речей, фільм побудований на діалогах та фразах, які потім будуть згадуватись роками», - так прокоментував свого героя актор БОГДАН БЕНЮК.

Гроші на зйомки фільму віділило Мінкультури. Дещо з техніки, яку можна побачити у стрічці надали морські піхотинці. Зйомки проходили на полігоні «Широкий лан» поблизу Миколаєва, а також у Білій Церкві та Фастові. Процес фільмування тривав місяць, ще майже півроку пішло на підготовку до картини.

Читайте також:

Новини

До Дня незалежності України на великі екрани виходить роуд-муві «Східняк»

20 серпня в кінотеатрах з’явиться фільм режисера-дебютанта Енді Іва (Андрій Іванюк) «Східняк». Комедійне роуд-муві, головну роль в якому виконав Богдан Бенюк, знімали на основі реальних історій, що траплялися в АТО.

17.08.2020
об 17:29

Новини

Творча зустріч: Богдан Бенюк їде у Дніпро презентувати фільм «Східняк»

20 серпня в національний прокат вийшла комедійна стрічка «Східняк». Наразі творча група знаходиться у промо-турі, за час якого вони відвідають 9 міст України.

21.08.2020
об 14:52