Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

У Чернівцях відбудеться фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN»

24.05.2022
об 16:45

Без червоних доріжок та із вільним входом. У Чернівцях пройде фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN». Кінофестиваль приурочений до 81 річниці легендарного кінодіяча Івана Миколайчука. У програмі – найновіщі українські фільми, що не виходили в національному прокаті, а також ретроспективні покази.

 

«Нове українське кіно присутнє майже на кожному важливому кінофестивалі у світі. Але поки що воно не дістається українських глядачів. Тож ми, фестиваль «Миколайчук OPEN», змінимо цю ситуацію», - зазначають організатори.

Фільмом-відкриттям фестивалю стане картина «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» Тараса Томенка.

Надзвичайно важливий за нинішніх умов фільм, який розповідає про знищення «Розстріляного відродження».  Історія про те, як на тлі знищення селян винищували українську інтелігенцію, спеціально зібрану під одним дахом будинку письменників «Слово» у Харкові. Історія трагедії митців, чий рай обертається в пекло, коли система ламає художника.

Усі події Миколайчук OPEN будуть безкоштовними та відбуватимуться в Культурно-мистецькому центрі імені Івана Миколайчука в Чернівцях 15 – 19 червня. Розклад та повну програму оголосять згодом.

Джерело: фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN»

Читайте також:

Новини

«Обличчя війни»: український режисер створює документальний цикл про війну в Україні

#TheFaceofResistance! Український режисер та оператор Олег Толмачов створив цикл унікальних документальних короткометражок з історіями простих людей, які постраждали внаслідок війни в Україні. Героями перших випусків вже стали жителі Києва, Бучі, Ірпеня, Бородянки та Чернігівської області, які розповіли про власну боротьбу та перебіг подій під час окупації. У кожного з них своя історія, але єдина мета – перемога.

18.05.2022
об 12:13

Новини

Зустріли оваціями: як у Каннах відреагували на стрічку режисера-дебютанта «Памфір»

В одній із найпрестижніших програм Каннського кінофестивалю "Двотижневик режисерів", показали повнометражний ігровий дебют українського режисера та сценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука "Памфір". Стрічка претендує на "Золоту камеру" – премію Каннського кінофестивалю, що присуджується за найкращий дебютний повнометражний фільм.

22.05.2022
об 11:51