Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Творча група презентувала документальний фільм «Де ти, Адаме?»

04.09.2020
об 17:29
Автор: Оксана Демко

Вчора в Києві за участі творчої групи в кінотеатрі «Жовтень» відбувся спеціальний показ української документальної стрічки «Де ти, Адаме?». Нагадаємо, режисером стрічки виступив Олександр Запорощенко, а продюсером – протидиякон Олександр Пліска.

Документальний фільм «Де ти, Адаме?» занурює глядача в життя монахів одного з монастирів Святої Гори Афон. Автори стрічки максимально передали атмосферу аскетичного побуту, фільм насичений довгими статичними кадрами, монотонними звуками, молитвами й тривалою відсутнісю діалогів. В якийсь момент під час перегляду складається враження, що ви безсоромно підглядаєте за життям місцевої громади, віддаленим від урбаністичної метушні та цивілізації.

Фільм дає змогу не проґавити жодної деталі лише сфокусувавшись на звукових ефектах. Вони у стрічці створюють динаміку. Саме звукова доріжка дає для розуміння глядача навіть більше, ніж будь-які слова. Так, ми чуємо: гуркіт молотка, падіння дошок, удари об камінь, залиття й перемішування бетону, під’їзди автомобілів й шкварчання їжі на сковороді. Щоденна робота монахів переплітається з побутом. Перші 16 хвилин фільму – це лише візуальне сприйняття атмосфери чернечого життя біля гори Афон.

Творці картини протягом усієї стрічки дуже вдало витримували паузи не порушуючи інтимності моменту. Кожен персонаж з кожною секундою приносить в цю історію щось своє, виняткове, що сповна дозволяє відчути спосіб життя «несвятих святих», який формувався протягом тисячі років й зберігся дотепер. Часом, глядачу може стати незручно від того, що ось так просто дозволяють побачити найсокровенніше, що сховано від очей прихожанин церкви. У «Де ти, Адаме?» вам покажуть, зокрема, обряди пострига в монахи та обряди погребіння.

Ключовою постяттю фільму є старець монастиря, ігумен Григорій (Зуміс), нині покійний, хоча, як стверджують творці фільму, стрічка зовсім не про старця Григорія. Упродовж документальної історії Ігумен Григорій розуміючи про наближення смерті розмірковує над своїм життям й життям монахів, розповідає на камеру, що шкодує, що став священником й настоятелем, на котрого лягає відповідальність за гріхи інших, пояснює, що у фільмі розкрито сенс монашецького життя. Він вірить, що покровителькою Монастиря є Діва Марія, яка завжди усім готова прийти на допомогу, якщо просити й вміти чекати.

Варто зазначити, що фільм вже був представлений в офіційних програмах фестивалів «Вікно в Європу» 2019, Талліннського кінофестивалю 2019, Краківського кінофестивалю 2020, та Ґран-Прі Кінофестивалю «Покров» 2019.

 

З третього вересня 2020 року документальна стрічка «Де ти, Адаме?» доступний в широкому прокаті в Україні.

Читайте також:

Новини

Вихід в прокат фільму «Де ти, Адаме?» перенесено у зв’язку з карантином

Всеукраїнську прем’єру фільму «Де ти, Адаме?», яка мала відбутись 23 квітня, а також спеціальні покази 20 квітня у мережі кінотеатрів «Планета кіно», відкладено. Нова дата кінотеатрального релізу стрічки буде повідомлена згодом. Зміна дати виходу фільму в прокат пов’язана з рішенням Уряду про запровадження та продовження карантину на території України.

04.04.2020
об 08:44

Інтерв'ю

Олександр Пліска розповів про особливості та сенс роботи над стрічкою «Де ти, Адаме?»

Документальна стрічка «Де ти, Адаме?» уже здобула відзнаки декількох фестивалів. Цієї весни планувалася прем’єра для широкої глядацької аудиторії. У зв’язку із карантином презентацію фільму відкладено, але напередодні Великодня хочеться детальніше розповісти саме про цю роботу, що чекає на свій прем’єрний час. Адже «Де ти, Адаме?» повністю присвячена релігійній тематиці та висвітлює реальне життя ченців монастиря Дохіар, що розташований на західному схилі святої гори Афон. Про створення кінокартини нам розповів продюсер картини Отець Олександр Пліска.

16.04.2020
об 13:25

Новини

У документального фільму «Де ти, Адаме?» з’явилася дата прокату

Українські глядачі у вересні побачать стрічку про життя ченців найдревнішого монастиря Святої Гори Афон - «Де ти, Адаме?».

19.08.2020
об 13:16