Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Творча група короткометражного фільму «Сіль для моря» зустрілась на знімальному майданчику

23.06.2020
об 12:17

Дотримуючись усіх правил адаптивного карантину, на знімальному майданчику по 22 людини стали збиратися члени знімальної групи короткометражного фільму «Сіль для моря». У масках вони працюють над стрічкою режисерки Сніжани Гусаревич, яка вже стала переможцем 11-го конкурсного відбору кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно й отримала державну фінансову підтримку у розмірі 1 398 986 грн (100%).

З кінця минулого тижня виробництвом короткометражного фільму «Сіль для моря»  займається Up Ua Studio. Ця стрічка є ігровим дебютом Сніжани Гусаревич. Раніше режисерка займалася документальними проєктами та знімала соціальну рекламу. Цього разу Сніжана також долучилася до написаня сценарію, в основі якого книга львівської письменниці Анастасії Нікуліної «Сіль для моря, або Білий Кит». Спочатку твір публікувався уривками на інстаграм-сторінці Анастасії. Коли дівчина зрозуміла, що кожен текст, то частина великої роботи, видалила дописи і почала працювати над книгою, яку згодом видала. Історія 14-річної дівчини Лізи, яка стала об’єктом цькування, зацікавила Сніжану, тож режисерка запропонувала авторці зняти фільм опираючись на книгу Анастасії.

На прикладі стрічки «Сіль для моря» авторки хочуть показати сучасним підліткам, що проблема булінгу не подинока і вже вирішується на законодавчому рівні. Тому про такі випадки варто говорити вголос, агресія завжди має причину, однак розірвати коло можна лише, якщо підлітки почнуть озвучувати свої проблеми.

«У 2017 році в інтернеті я побачила жорстоке відео, де група дівчаток-підлітків намагалася повісити іншу. Річ була лише в тому, що кривдницям не сподобалися її слова. Це відео шокувало мене. Я не розуміла, чому в українській культурі так мало про це говорять. Я вирішила знімати кіно на цю тему і довго шукала першоджерело в українській літературі. Перед тим як почати писати сценарій, я поспілкувалась із десятьма підлітками у віці 9–16 років. Більшість із них зазнали булінгу. Одна з них і моя дитина», — зазначає Сніжана Гусаревич.

У тому, що потерпав від булінгу, зізнався й один із виконавців, молода «зірка» українського кіно Данило Каменський («Сторожова застава», «Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво», «Забуті»). Втім, у стрічці актор грає негативного персонажа, який сам застосовує насилля.

«Для мене це виклик, я хочу зрозуміти, чому ці люди поводяться саме так, як мій персонаж Сашко: він злий, агресивний, він хоче зривати свою злість на інших. Чому? Бо йому не   вистачає впевненості у собі? Почуваюся   незвично, але справді круто.  Це новий досвід. До 9 класу   мене булили, я був скромним, тихим і я не міг постояти за себе. Я був сірою мишею у школі. При тому, що поза школою у мене були друзі й активне соціальне життя», — зізнається Данило.

Цікаво, що над картиною працює виключно жіноча знімальна група. Продюсерка Поліна Герман, вже відома за короткометражними фільмами «В радості, і тільки в радості» Марини Рощиної (приз за найкращий фільм Національного конкурсу на Одеському міжнародному кінофестивалі у 2018 р. та КМКФ «Молодість» у 2019 р.) і «Батьківський день» Марії Пономарьової.

«Я мріяла зібрати навколо цього фільму жіночу команду і дуже рада, що це вдалося. В українському кіно працює чимало жінок, але ж керівні ролі все одно частіше займають чоловіки. А в цьому проєкті — зусилля, душа та творча енергія жіночі. Усі голови департаментів — дівчата», — розповідає продюсерка.

Джерело: PR-служба Up Ua Studio

Читайте також:

Новини

У другому сезоні серіалу «Великі Вуйки» на екрані з'явиться Тіна Кароль

Днями почалися зйомки другого сезону комедійного серіалу «Великі Вуйки», повідомляє прес-служба телеканалу «1+1». Актор і креативний продюсер проекту Юрій Горбунов розповів, що в новому сезоні, крім уже відомих і улюблених героїв, на глядачів чекає і поява нових, ролі яких, зокрема, втілять на екрані популярні зірки українського шоу-бізнесу.

13.06.2020
об 13:31

Новини

«Земля блакитна, ніби апельсин» збирає нагороди

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав ще одну нагороду. Це сталося в Італії на Biografilm Festival 2020 стрічку відзначили в номінації «Найкращий дебют».

16.06.2020
об 16:12

Сучасні реалії другого етапу тринадцятого конкурсного відбору Держкіно: Де, коли і які правила?
Новини

Сучасні реалії другого етапу тринадцятого конкурсного відбору Держкіно: Де, коли і які правила?

На сьогодні стало відомо, що захід відбудеться офлайн в River Mall «Планета Кіно» (метро Осокорки, Дніпровська Набережна, 10В). Дивіться детальний розклад презентаційних сесій (за напрямами).

19.06.2020
об 16:50