Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

ТОП фільмів 11-го ОМКФ від VGL cinema

02.10.2020
об 18:11
Автор: Тетяна Мисяновська

Добігає кінця діджиталізованний 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль. Протягом 9 днів власники абонементів відвідували онлайн-покази та віртуальні зустрічі зі знімальними групами, ходили на майстер-класи та інші дистанційні кіноподії. Все це ми намагалися встигнути упереміш з робочими буднями. На щастя, організатори ОМКФ вирішили зробити додатковий тиждень переглядів, адже фільмів, що приймали участь у цьогорічній подій аж 120, а справжні кіномани мають подивитися все. Тож до 11 жовтня у кожного з нас є шанс додивитися стрічки зі своїх списків. Колумністка ж VGL cinema вирішила поділитися своїм листом фаворитів, раптом щось не бачили, беріть на замітку.

«Атлантида»

Будемо чесними, для багатьох глядачів саме ця стрічка стала найочікуванішою українською прем’єрою цього року. Детальний огляд фільму можна знайти в одному з наших попередніх матеріалів. Якщо ж коротко, «Атлантида» — майстерно знята історія про наслідки Російсько-Української війни у вузькому розумінні, та будь-якої війни в ширшому сенсі.

«Мартін Іден»

Екранізація однойменного роману Джека Лондона на італійський манер. Режисер П’єтро Марчелло переносить події до Італії 20-го сторіччя, не конкретизуючи точних хронологічних рамок. Соціальна нерівність, кохання, що прагне подолати рамки класової ієрархії та колишній моряк, який намагається стати письменником. Краса та трагічність.

«Служителі»

Чи потрібен нам ще один фільм про жахи радянського тоталітарного режиму? Очевидно, що так і не тільки нам, українцям, а й усьому світові. До того ж, коли стрічка майстерна, небанальна та візуально, можливо, не досконала, проте досить віртуозна. Чорно-біле зображення у дусі знімків Картьє-Брессона підкреслює мінімалізм та аскетизм життя семінаристів комуністичної Чехословакії, що постають проти провладної клерикальної партії Pacem in Terris.

«Сестри Росінанта»

Документальна стрічка про притулок для покинутих коней в Іспанії, його власницю та дівчаток-підлітків — волонтерок притулку. Зворушлива історія з сильними героїнями та спокійною красою іспанських пейзажів.

«Ікар. Легенда про М'єтека Коша»

Джазові імпровізації, ресторани і кнайпи, Польща 60-70 років XX сторіччя. Попри такі декадентські елементи «Ікар» — це історія, перш за все, про самотність, адже як ми бачимо на прикладі біографії видатного музиканта - М’єтека Коша, ні слава та визнання, ні геніальність та нагороди не здатні замінити собою тепло людських взаємин.

«Мальмкроґ»

Нова стрічка визнаного румунського режисера Крісті Пую натхненна філософським твором Володимира Соловйова «Три розмови про війну, прогрес і кінець всесвітньої історії». Як стверджує сам автор, кінематограф для нього не стільки мистецтво, скільки техніка дослідження реальності. І в цій більш як тригодинній стрічці автор розмірковує вустами героїв на тему віри, людської доброти, війни та смерті. Весь фільм — це мішанина діалогів без початку та ймовірно без завершення, адже попри те що події фільму відбуваються наприкінці XIX століття герої ведуть діалог, який сміливо можна продовжити й сьогодні.

Попереду ще два фестивальних дні та додатковий тиждень переглядів, тож не зупиняємося і впускаємо кіно додому.

Читайте також:

Новини

Відомі учасниці реаліті «Топ –модель…»: Що з ними зараз

Вже скоро відбудеться прем’єра реаліті «Супер Топ-моделі по-українськи». Новий сезон шоу, учасницями якого стають моделі, є не першим в Україні й, тим більше в світі. Отже, що коється з учасницями проєкту після того, як вимикаються камери? Чи є перемога обов'язковою умовою для подальшого успіху в світі трендів та брендів?

30.09.2020
об 17:35

Новини

«Земля блакитна, ніби апельсин» увійшла до програми фестивалю IDFA

IDFA – це найбільший та один з найпрестижніших в світі фестивалів документального кіно. Стрічка Ірини Цілик увійшла до програми Best of Fest. Добірка складається з тридцяти фільмів, які відзначені призами таких фестивалів, як «Санденс», Каннський, Берлінський та інших.

01.10.2020
об 12:27

Новини

«Захара Беркута» покажуть у США та Канаді

Фільм можна буде побачити на діджитал-платформах. У «американській» версії стрічка має дещо іншу назву. Спеціально до прем’єри вийшов новий міжнародний трейлер.

01.10.2020
об 16:17

Новини

«Дружини героїв» - дивіться нову суперкомедію з 8 жовтня

8 жовтня в українських кінотеатрах відбудеться прем’єра комедії «Дружини героїв». В ній йдеться про жінок, які створили самодіяльний хор.

02.10.2020
об 14:37