Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

ТОП-7 фільмів: Вічне мистецтво Лувра серед швидкоплинного життя

13.11.2020
об 19:13
Автор: Daniela Gilmore

Він пережив близько десятка королів, дві світові війни, декілька революцій та падіння найвеличніших династій, але досі залишається однією з найпрекрасніших пам’яток Франції, що нагадує про швидкоплинність життя та вічну красу мистецтва. Лувр побудували у далекому XII столітті у якості палацу. Свою роботу як музей він розпочав лише восени 1793 року. У такому вигляді, яким ми його знаємо, він став лише наприкінці минулого століття. Однак до чого нам усі ці дати та імена його власників, якщо хотілося б побачити його на власні очі, пройти усіма залами, заглянути в очі «Моні Лізі» та зачаруватися піднесеною атмосферою величного Лувру. Ми пропонуємо вам переглянути один, а можливо і декілька фільмів з нашого списку, щоб хоч б на мить відчути себе саме там.

«Код да Вінчі»

Неможливо оминути увагою фільм по книзі, яка зацікавила велику кількість аудиторії з тих часів, як Джоконду було викрадено століття тому. Стрічка розповідає історію Роберта Ленґдона, якого неперевершено втілив на екрані Том Хенкс. Відомого професора, що спеціалізується на символіці, запрошують до Лувру, де убито куратора музею Жака Соньєра, який перед смертю встиг залишити містичне послання, зашифроване за допомогою послідовності Фібоначчі (математичної числової послідовності, прим. авт.). Незважаючи на події, які несуть небезпеку не тільки Ленґдону, але й оточуючим, він намагається розшифрувати повідомлення, яке веде його до серії головоломок у роботах да Вінчі. Сюжет, як і в будь-якій книжці Дена Брауна, заплутаний з безмежною кількістю наукових термінів та неочікуваних поворотів подій. Проте у самих зйомках цього фільму одне було досить передбачувано – керівництво музею на період зйомок вирішило замінити справжню «Джоконду» на копію.

 

«Сторонні»

Жан-Люк Годар назавжди вніс своє ім’я в історію нової хвилі французького кіно. Його фільм «Сторонні» отримав незліченні хвалебні відгуки від критиків усього світу. Сам Квентін Тарантіно неодноразово висловлював своє захоплення роботами Годара, а особливо цією стрічкою, сцену з якої навіть спробував повторити у власному «Кримінальному чтиві». Сюжет добре описує бунтівні настрої молоді того часу: троє знайомих не знають меж у своїх розвагах та вирішують вчинити пограбування, що не залишається безкарним. Але є і звичайні життєві моменти, які б хотілося повторити не тільки на екрані у власному фільмі, а й у житті без зайвих камер: таких як пробіжка на швидкість Лувром, чи танці у кафе під музику з автомату.

 

«Високий музей, низький музей»

У баченні режисера Жана-Мішеля Рібеса, музей подібний до театру як його сценою та акторами на ній, так і непомітними працівниками за нею з їхніми особистими драмами, що розгортаються за лаштунками. Критики не дуже високо оцінили цю роботу француза, але звичайного глядача ця історія не відпустить навіть після перегляду. Усі герої та події виглядають досить театралізованими та гротескними, кольори кожного кадру відрізняються буйством фарб, а історія часом звучить досить нереалістично, але тим самим може легко викликати істеричний сміх у кожного. Було б чудово сказати, що сюжет простий і усім відомий, але це лише з першого погляду. Якщо ж заглибитись в історію та поглянути за лаштунки, ми можемо побачити всі деталі механізму, які необхідні для його функціонування: хранитель музею, який чомусь постійно бореться з рослинами; мати зі своїми дітьми, яких вона вирішила зробити ближчими до мистецтва; величезні натовпи працівників музею та його відвідувачів, які змішалися у залах; Всесвітній потоп як гарна причина залишитися трохи довше серед експонатів та їх творців.

 

«Хронос»

Якщо вважати, що музей – це окремий всесвіт, то як це буде виглядати? А як він виглядає без відвідувачів, якщо ще й на додачу уповільнити, чи навіть зупинити плин часу? Режисер стрічки «Хронос» Рон Фріке не тільки дає відповідь на ці питання, але й заглиблює нас у цю окрему Сонячну систему музейних експонатів Лувру та інших визначних пам’яток з усього світу. Він не просто зрежисирував усе і був продюсером, а й власноруч зняв усі кадри та відредагував їх. У своїй документальній роботі він проводить глядача крізь різні епохи та країни. Незвичайна подорож, яка допомагає вловити свій дзен у будь-якому куточку світу, зазирнувши за завісу туристичного світу.

 

«Франкофонія»

Ця стрічка не просто виділила більше екранного часу красивим приміщенням Лувру, а й показала історію порятунку його експонатів за часів розкрадання витворів мистецтва у часи Другої світової війни. Фактично героями стали вороги за політичними поглядами: француза, хранителя музею, і німецького офіцера-аристократа, яких об’єднало лише одне – любов до прекрасного та магічна сила мистецтва. Визначним фактом залишилося те, що сам Лувр не тільки дозволив зйомки, але й брав активну участь у створенні фільму. Однак це не стало такою собі рекламною кампанією музею, а лише підкреслило важливість самого мистецтва, як невід’ємної частини збереження людяності та розвитку духу усієї цивілізації.

 

«Викрадення Європи»

Стрічка, назва якої співзвучна з іменуваннями багатьох картин видатних митців та навіть міфом Давньої Греції. Але цей документальний фільм теж описує період Другої світової війни, коли зацікавленість до мистецтва не мала б так яскраво проявлятися. Проте головний ініціатор усіх подій того часу був відомий своїм невзаємним коханням до живопису. Тому з допомогою своїх прибічників, він збирав, мабуть, найбільшу у світі приватну колекцію. За його сприяння було розграбовано безліч музеїв та галерей, через що назва якнайкраще підходить стрічці, адже питання стосується не тільки фізичних речей, а й крадіжки культури, історії та моральних цінностей цілих народів.

 

«Ніч у Луврі: Леонардо да Вінчі»

Найновіша стрічка з нашого переліку ще не встигла зібрати безліч прихильників та незліченної кількості рецензій, від чого стає ще більш цінною. Це ексклюзивна нічна екскурсія виставкою робіт Леонардо да Вінчі, що була знята спеціально для великих екранів. Підготовкою до зйомок займалися самі мистецтвознавці Лувра, які врешті решт і провели глядача коридорами музею. Якщо деякий час тому унікальною можливістю було заночувати серед картин і то для невеликої кількості щасливчиків, то зараз це неймовірне везіння роздивитися усі роботи митця в дрібницях, спробувати осягнути творчість Леонардо та дізнатись про секрети техніки, не виходячи з дому.

Можливо, ви бували у Парижі безліч разів і вже знаєте все про Лувр, чи так і не знайшли у собі сили туди зайти хоч раз, а чи просто не було можливості побувати у столиці Франції і це залишається досі нездійсненною мрією. Мистецтво оточує нас у кожній секунді життя: у переливі кольорів осіннього листя; у перехожому, схожому на того «божевільного» з відрізаним вухом; у календарі на стіні з зображенням репродукції саду Клода Моне; у будь-чому, чого ми можемо навіть не помічати, але воно – частина нас самих.

 

Читайте також:

Новини

ТОП-13 найстрашніших фільмів жахів всіх часів

Під час перегляду цих фільмів пульс глядачів підскакував до 131 удару на хвилину. Культові стрічки, визнані поціновувачами одними з найстрашніших у своєму жанрі.

21.10.2020
об 18:22

Новини

ТОП-100 найвпливовіших жінок України: Катя Осадча, Алла Мазур, Лідія Таран та ще декілька представниць «1+1» потрапили до цьогорічного рейтингу

У жовтні традиційно оновлюється рейтинг «100 найвпливовіших жінок України» за версією журналу «Фокус». В цьому році в нього потрапили одразу декілька популярних ведучих телеканалу «1+1».

22.10.2020
об 13:16

Новини

ТОП-10 сучасних українських фільмів для вечірнього перегляду

П’ятниці та й вихідні восени частіше хочеться проводити вдома. Затишні вечори в компаній найближчих та найдорожчих людей можна проводити по-різному. Ми пропонуємо класичний варіант – перегляд фільму. До нашої добірки увійшли стрічки українського виробництва. Щось ви вже бачили і, ймовірно, хотіли би передивитися, а щось ви пропустили та весь час відкладали перегляд на майбутнє. Тож, можливо, ось він ідеальний вечір?! Тим більше, що у нашій добірці ви знайдете кінороботи під будь-який настрій. Отже, загортайтеся у плед і приємного перегляду.

23.10.2020
об 19:13

Новини

ТОП-7 фактів про Поліну Логунову

Сьогодні актриса, телеведуча, фотомодель, блогер і дружина Дмитра Ступки Поліна Логунова відзначає свій день народження. Вона народилася 29 жовтня в Білорусі. У дитинстві проводячи час у бабусі, яка мешкала в селі, Поліна мріяла стати телеведучою. Бажання виявилося настільки сильним, що вона змогла його здійснити, коли почала вести свою передачу на каналі MTV в Республіці Білорусь.

29.10.2020
об 12:57