Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

ТОП-3 українські фільми року вітчизняного кінопрокату

28.12.2020
об 15:44

125 років тому в світі відбувся перший кіносеанс, за який глядачі мали заплатити. З тих пір 28 грудня вважається Міжнародним днем кіно. Враховуючи особливості свята, ми вирішили підбити перший підсумок 2020 року з точки зору локального прокату національних стрічок. Одразу зауважимо, оскільки не про всі фільми є офіційна інформація, стосовно касових зборів, ми опиралися лише на ті дані, що зафіксовано в цифрах, їх надали нам колеги з аналітичного відділу Media Business Reports.

 

До кінця 2020 року лишається ще 4 дні, тож остаточних цифр ще не має, хоча, з огляду на ситуацію, навряд чи вони суттєво вплинуть на сформований рейтинг лідерів вітчизняного прокату за підсумками трьох кварталів (2 січня – 27 вересня).

 

Наразі трійка українських фільмів, що зібрали найбільші бокс-офіси виглядає так:

 

  1. «Мої думки тихі» за час прокату фільм зібрав 10 млн грн;
  2. «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» - 9,6 млн грн;
  3. «Наші котики» - 8,7 млн грн.

 

«Мої думки тихі»

Фільм з’явився в українському прокаті 16 січня 2020 року

Перший глядач побачив фільм 4 липня 2019 року в межах секції East of West («На Схід від Заходу») 54-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах. За результатами події стрічка отримала Спеціальну премію журі.

В Україні кінофестивальна прем'єра «Мої думки тихі» відбулася під час Одеського міжнародного кінофестивалю, де роботу режисера Антоніо Лукіча відзначили призом глядацьких симпатій, премію FIPRESCI за найкращий український фільм, премію за найкращу акторську роботу (Ірма Вітовська-Ванца) та спеціальною згадкою журі (Андрій Лідаговський).

Також у фільму Антоніо Лукіча є такі нагороди:

 

  • На кінофестиваль Raindance (2020) «Мої думки тихі» відзначили в секції Discovery Award (найкращий режисерський дебют);
  • Національна премія кінокритиків «Кіноколо» відзначила «Мої думки тихі» в категоріях «Відкриттям року» та «Найкраща акторка» - Ірма Вітовська-Ванца.

 

Цікаво, що за результатами кінотеатрального прокату тих фільмів, які потрапили до сьогоднішнього рейтингу, лише «Мої думки тихі» змогли зібрати більший бокс-офіс, ніж коштувало виробництво стрічки. Загальний кошторис кінопроєкту режисера Антоніо Лукіча склав 9,2 млн грн.

 

«Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке»

Фільм з’явився в українському прокаті 1 січня 2020 року

Вперше стрічку «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке», зняту за мотивами казки Сашка Лірника «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід», побачили на 48-му щорічному Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість».

Нагадаємо, фільм став переможцем 10-го пітчингу Держкіно, яке виділило на фінансування стрічки 32 мільйони гривень, що у 100 % розмірі покрило вартість виробництва.

 

«Наші котики»

Фільм з’явився в українському прокаті 30 січня 2020 року

 

Загальний кошторис фільму склав 42 млн грн, з них 23,4 % надали Український кільтурний фонд та Держкіно.

Після прем’єри копродукційну комедію багато обговорювали, загалом в українських кінокритиків стрічка виклика неоднозначну реакцію.

 

Ось так виглядає рейтинг українського кіно, який складено за результатами трьох кварталів 2020 року.