Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Тиждень швейцарського кіно: Як Лазар зруйнував звичний світ односельчан

12.06.2020
об 18:45

Вже 19 червня в Україні вчетверте розпочнеться фестиваль «Тиждень швейцарського кіно». В цьому році захід проходить онлайн. Ми розпочинаємо знайомити вас з учасниками конкурсної програми. Сьогодні це драма Аліче Рорвахер «Щасливий Лазар». Стрічка знята у 2018. Це третій фільм італійської режисерки, який став переможцем Каннського фестивалю у номінації за кращий сценарій.

За сюжетом, дія стрічки відбувається в маленькому італійському селищі Інвіолата, де майже все місцеве населення працює на місцеву «тютюнову королеву» маркізу де Луна. Вона експлуатує «підданих» й не виплачує їм зарплатню. Все змінюється, коли в селище приїздить син маркізи Танкреді та починає приятелювати з Лазарем – лагідним, простодушним та сором’язливим молодим хлопцем. Їх спілкування призводить до  докорінної зміни життя мешканців селища та повністю руйнує їх звичний світ. Через фільм режисерка метафорично розповідає біблійні легенди та загибель маленьких селищ.

Цікаво, що кастинг на роль Лазаря пройшло більше тисячі хлопців – тих, хто мав досвід роботи в кіно, та початківців, а свого справжнього «героя» Андріано Тардіоло режисерка знайшла в одній із шкіл Італії. У старшокласника не було досвіду гри в кіно і тільки аргументи Аліче Рорвахер переконали його взяти участь у фільмі.

Читайте також:

Новини

«Тиждень швейцарського кіно» пройде онлайн

Вже вчетверте в Україні проходить фестиваль «Тиждень швейцарського кіно». У програмі заходу –художні фільми Швейцарії зняті в останні роки. Тема нинішнього фестивалю – ґендерна рівність як одна з глобальних цілей сталого розвитку ООН. До програми фестивалю увійшли чотири стрічки зняті режисерками на задану тематику.

11.06.2020
об 16:53

Новини

«Відкрита ніч» оголошує імена членів журі

Наприкінці червня під відкритим небом у Києві пройде фестиваль «Відкрита ніч». Вже 23-й рік поспіль він знайомить поціновувачів та кіноманів з новими українськими іменами у кінематографі та телевізійному виробництві.

12.06.2020
об 16:43