Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

The New Yorker назвав найкращі ролі століття

09.03.2021
об 18:44

Америкнський кінокритик щотижневика The New Yorker Річард Броді склав список найкращіх кіногероїв століття.

На думку Річарда Бродіолі, кіноперсонажі останніх десятиліть відображають радикальні зміни в мистецтві створення фільмів та в ідеї самого мистецтва. Їх об’єднують відчуття винахідливості, емоційної глибини та сили і відчуття самосвідомості щодо ідеї та самого мистецтва виконання.

Часто акторів хвалять за їх «ремесло», віртуозну досконалість, яка демонструє зусилля, відповідності та правдоподібності. Великі ролі відрізняються надзвичайною емоційною безпосередністю і способом вираження не лише емоцій, але й особистих та оригінальних ідей. Поява нового, різноманітного, активного, сміливого та оригінального покоління режисерів за підтримки незалежних продюсерів і навіть потокових платформ обіцяє майбутньому поколінню появу надзвичайних акторів.

 

1. Леонардо Ді Капріо, «Вовк з Уолл-стріт»

 

У ролі Джордана Белфорта, суперпродавця і супершахрая, гедоністична воля якого до влади є єдиною зі своєю поглинаючою люттю, Ді Капріо, здавалося, заглибився в себе, навіть якщо це було просто шляхом фантазії та розгулу.

 

2. Гелена Говард, «Медлен»

 

Говард поєднує в собі надзвичайні технічні здібності з нестримною безпосередністю, експансивною жорстокістю, яка, захоплює інших акторів у кадрі своїм голосом і своїм поглядом, а завдяки вразливості кожне слово і рух здаються вирваними з необроблених внутрішніх глибин.

 

3. Грета Гервіг, «Ханна йде сходами

 

Гервіг створила новий стиль мовлення, який був водночас нервовим і обґрунтованим, продуманим і імпульсивним, наповненим ідеями і захоплений їх силою.

 

4. Дені Лаван, «Корпорація «Святі мотори»

 

Надзвичайна демонстрація віртуозності Лавана, його душевної ніжності та безрозсудного екстазу; його ролі здаються видавленими з душі актора, щоб розкрити суть його мистецтва і суть самого кіно.

 

5. Адам Драйвер, серіал «Дівчата», 1 сезон

 

Драйвер був бульдозером кінематографічної енергії, який завжди гальмувався, і ці крайності сили і стриманості робили видимою тінь невпевненості в собі, що відбивається у його ролі, що перевизначило силу успішного чоловіка рефлексивного віку.

 

6. Міранда Джулай, «Майбутнє»

 

У «Майбутньому» творчі дотики Джулай є надзвичайними і простими, підкреслюючи балетну витонченість її звичайних жестів, діагональне нахилення до вигуку у вікно, присоромлене схилення голови, тому здається, навіть її голос танцює.

 

7. Магершала Алі, «Місячне сяйво»

 

Алі демонструє надзвичайну силу та самоконтроль, придушену емоцію та страждання самосвідомості, тиху непохитність, що викликає величезний запас любові, яка наповнює весь фільм своїм авторитетом.

 

8. Анна Паквін, «Маргарет»

 

Паквін мала нести не лише драму особистої провини, але й моральне бачення міського життя в цілому. Взаємозв'язок, від якого це залежить майбутнє; відповідальність, яку вона несе; ризики та тягар почуття свободи, а також інтелектуальне та професійне підґрунтя міського життя.

 

9. Адам Сендлер, «Неграновані коштовності»

 

У фільмі братів Сафді колеса оберталися швидше, ніж будь-коли, що зробило гру дзвінкого, гострого хвилювання найбільш новаторською та оригінальною, яку коли-небуть видавав Сендлер.

 

10. Джо Пеші, «Ірландець»

 

Пеші у виконав роль спокійного і рішучого авторитету, що він фактично сам визначає природу влади. У фільмі домінує не тільки нерухома, люто контрольована присутність Пеші, а і його мовчання.

 

11. Ліндсі Лоан, «Погані дівчиська»

 

Лоан вклала у свою роль поєднання харизми та незграбності, невинуватості та хитрості. Сама сила особистості акторки, величезний характер, який вибухає навіть у режимі спокою відчувається у кожному погляді та кожному слові.

 

12. Наталі Портман, «Чорний лебідь»

 

Гра Портман відзначається унікальною, переляканою, дикою енергійною, але застиглою тривогою, яка посилюється елементами історії галюцинацій та жахів тіла. Вона вклала у свою роль жорсткість, схожу на маску, із жахливою люттю.

 

13. Деніел Калуя, «Пастка»

 

Калуя зафіксував екзистенційну дивність персонажа, фізичне оточення якого не влаштоване, оскільки саме його особистість метафізично відчужена. З м’язовою напругою і виразом, який починається з передчуття, переходить до невіри і переростає в шок, він, здається, дозволяє самому своєму єству перетворитися на прозріння.

 

14. Люпіта Ніонго, «Ми»

 

Ніонго передає подвійність своїх персонажів і робить їх самовпевненими, оскільки вона створює у кожного моторошне враження, що вона одночасно є і собою, і іншою людиною.

 

15. Доре Манн, «Народна земля»

 

Несамовитий, безстрашний, безрозсудний спектакль, одночасно захоплюючий і жахливий, у якому присутня манера і зірваний голос Манна, непрофесійного актора, досягають емоційних крайнощів, які мало хто з досвідчених митців навіть може показати.

 

16. Елізабет Мосс, «Її запах»

 

Мосс перериває діалог, одночасно даючи відчуття безпосередньої небезпеки, яка викликає як вражаючу повноту, так і душевну порожнечу.

 

17. Едді Мерфі, «Норбіт»

 

Граючи кілька ролей, Мерфі розв'язується, відчуваючи хворобливе одкровення, клубок люті, жахливий страх, розлючену силу та відчуття вічної та невирішеної відчуженості.

 

18. Оскар Айзек, «Всередині Люїна Дейвіса»

 

Виконання Айзека в головній ролі молодого народного співака, що бореться, є душевним і зворушливим, нестабільним від горя і осяяним силою історії Люїна Дейвіса дає відчуття діалектичності долі.

 

19. Делрой Ліндо, «П’ятеро однієї крові»

 

Граючи в'єтнамського ветерана, який нагадує стриманий клубок травм і люті, Ліндо досягає надзвичайного рівня інтенсивності. Він стикається з життям і смертю, любов'ю і ненавистю, історичними злочинами та особистими невдачами за допомогою вибухової фізичної енергії та шумної декламації.

 

20. Дженніфер Еністон, «Розлучення по-американськи»

 

Еністон веде діалог ртутно і відверто рухається, викликаючи захоплюючу психологічну загадку, самоствердість, яка шалено обертається у самопереможний вихор; її гра ігристо комедійна і водночас знаходиться на межі розпачу.

 

21. Аньєс Варда, «Пляжі Аньєс»

 

Своєю відвертістю, дотепністю та пристрастю, гра Варда перетворила як її мистецтво, так і кінотеатр у цілому, позначивши новий етап та новий режим кінематичної самопрезентації.

 

22. Білл Мюррей, «Труднощі перекладу»

 

Відчужений від свого життя та свого мистецтва, його персонаж Мюррея стає прірвою у пошуках свого місця у світі, його біль і його пошуки невіддільні. На думку Копполи, він уособлює пафос, гостроту та небезпеку людини світу.

 

23. Санді Тан, «Шіркерс»

 

Гра Тана для химерна і шалена, безстрашна і ніжна, поєднуючись з розслідувальною, нагадуючою, пошуковою та самообшукуючою присутністю.

 

24. Тіффані Геддіш, «Ульотні дівчата»

 

Там, де більшість коміків, навіть імпровізуючи, з’являються для створення персони, Геддіш насичує її свою гру силою власного досвіду.

 

25. Кім Мін Хі, «Вночі на пляжі наодинці»

 

Кім Мін Хі представляє болісний клубок любові, дружби та професійних стосунків із зухвалими та конфронтаційними твердженнями, які здаються вирваними з глибини.

 

26. Крістен Віг, «Ласкаво просимо до мене»

 

В історії жінки, яка одержима рекламними роликами та якій вдається стати зіркою власної програми, Віг блискуче розкриває і драматизує своє життя від болю та розчарувань, а також фантазії про викуп, приєднуючи тон легкості та чистоти до бурхливих психологічних сумнівів.

 

27. Джафар Панагі, «Таксі»

 

У своєму спокійно пристрасному скептицизмі, широкій допитливості та кіноцентричній уяві Панагі одночасно грає і втілює принциповий виклик розумного та практичного художника, якого підштовхують обставини до радикальних дій.

 

28. Джессі Айзенберг, «Соціальна мережа»

 

У ролі Марка Цукерберга як хлопчика з Гарварду, який реалізував Facebook, Айзенберг передає диво психологічної сили та глухої рішучості емоційно відсталого генія, витягуючи фільм із сфери сатири і пропонуючи щось дивне та правдиве бачення історії.

 

29. Саманта Робінсон, «Відьма любові»

 

У своїй першій великій ролі в кіно Робінсон втілює образ із сумішшю запеклих намірів, продуманого контролю та природної енергії, що надає їй твердості та сили.

 

30. Шакіб Бен Омар, «Всі ви капітани»

 

У другорядній ролі напориста харизма Омара, своєрідна світська святість, свята невинність, що поєднується з надзвичайною та безкомпромісною обізнаністю, гра запам'ятовується сама по собі і є зразковою для епохи кінематографа, який відкриває людей і підходить до мистецтва без упереджень.

 

Джерело: The New Yorker

Читайте також:

Інтерв'ю

Любомир Левицький про «Скажене весілля 3», Назара Задніпровського та фільм «Капітан Україна»

Цього тижня, 25 лютого, на великі екрани вийде перша студійна робота Любомира Левицького і третя частина франшизи «Скажене весілля». Напередодні кінотеатрального прокату весільної комедії VGL cinema поспілкувався з режисером. В ексклюзивному інтерв’ю Любомир Левицький розповів, чому творці фільму найцікавіше не показали в трейлері, яких барв він додав у третю частину історії про родину Сердюків, чому майже одразу по завершенню над проєктом, креативним продюсером якого є Юрій Горбунов, полетів до Лос-Анджелесу та коли почнуться зйомки фільму «Капітан Україна».

22.02.2021
об 20:53

Статті

Неосяжне кохання «Людини у чорному»: Добірка фільмів Джонні Кеша

Бувають пісні, які миттєво повертають нас у момент в минулому. Аби складати такі пам’ятні композиції потрібно бути надзвичайно талановитим, або ж пережити самому багато чого. Усі ці якості поєднав у собі Джонні Кеш, який не лише вмів творити музику, але й часто випробовував свої сили у кіно. Сьогодні ця «Людина у чорному», як його часто називали за характерний стиль в одязі, міг би святкувати свій день народження. Тому ми пропонуємо вам переглянути декілька стрічок як за його участі, так і про життя самого музиканта, який завжди був щирий зі своєю аудиторією та душевний у кожному слові та ноті.

26.02.2021
об 18:27

Статті

5 атмосферних зимових фільмів, які розпалять літо у душі

Кожна подія у нашому житті має свій сенс, кожен період несе свій сенс, кожна нова пора року відкриває нові грані людської душі. Особливої уваги заслуговує зима, яка сьогодні складає свої повноваження і з кожним променем сонця приносить віру у світле майбутнє. І так само як кожен її день був неповторним, ми пропонуємо вам переглянути 5 зимових фільмів з особливою атмосферою.

28.02.2021
об 18:43

Новини

Головні тези вебінару «Як продати українське кіно за кордон?»

У вівторок ввечері в прямому ефірі на Facebook-сторінках онлайн-платформи Dzyga MDB та Українського інституту зустрілися кіноексперти, аби поговорити про те, як відбувається промоція фестивальної, кінотеатральної та онлайн-дистриб’юції українського кіно на міжнародному ринку та навіщо це потрібно.

05.03.2021
об 13:29

Статті

Маленькі вчинки змінюють Всесвіт: Історія Рози Паркс у серіалі «Доктор Хто»

У 2010 році телескоп НАСА виявив астероїд діаметром близько 3 кілометрів. Трохи пізніше йому дадуть номер 284996 і назвуть на честь маленької жінки, що жила на початку ХХ століття, а звали її Роза Паркс. Довгий час вона була практично непомітною, як і більша частина темношкірого населення США. Вона жила повірняно спокійним життям зі своїм чоловіком, слухняно слідуючи за законом своєї рідної країни і намагаючись заробити на життя чесною працею швачки. Проте один день, а точніше навіть момент змінив не лише її тихе і розмірене життя, але й дав потужний поштовх незворотнім змінам у суспільстві та всьому Всесвіті.

07.03.2021
об 17:34