Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

The Guardian пояснило, чому штурмовики у «Зоряних війнах» не можуть стріляти прямо

10.01.2021
об 15:53

Незалежно від того, хто ви, ким працюєте і де живете, усі, хто хоч раз бачив «Зоряні війни», знають одне: штурмовики, а також солдати Галактичної імперії, які на вигляд створені із пластику, не можуть стріляти прямо. Це стає зрозумілим ще в епізоді «Зоряні війни IV: Нова надія», коли Люк і Хан рятують Лею від злих пазурів Дарта Вейдера і прориваються назад коридорами Зірки Смерті до Тисячолітнього сокола. Хвиля за хвилею штурмовики з’являються на кожному розі, але ніхто не може здійснити жодного пострілу, і вони падають, як доміно. Люк, Хан та Лея користуються викраденими гвинтівками штурмовика Е-11, тому прихильники Вейдера навіть не можуть уразити свою ж зброю.

 

 


Важливо відмітити те, що вони не бачать належним чином. Як каже Люк: «Я не бачу нічого в цьому шоломі», - коли вони одягаються у ті ж костюми штурмовиків разом з Ханом, щоб врятуватись. Чи це недолік дизайну чи щось більш зловісне невідомо. У «Новій надії» Дарт Вейдер заявляє, що хоче, щоб Лея була жива. Отже, це означає, що штурмовики, швидше всього були проінформовані про те, що їх варто пропустити.

 

 


Якщо їм не наказували цю компанію пропустити, можливо, невидима присутність псує їхню мету. Як Оби-Ван каже Хану: «З мого досвіду, не існує такого поняття, як удача». Можливо, саме Сила перетворює штурмовиків на таких поганих стрільців.

Подібним чином пояснення могло б бути набагато прозаїчнішим. За старих часів «Епізоду II: «Атака клонів» штурмовики (а точніше - солдати-клони, клоновані від найманця Джанго Фетта) були невичерпними. Але в «Епізоді VII: Пробудження сили», Перший Орден настільки відчайдушний, що зводиться до викрадення дітей (таких як Фінн), щоб відправити їх в академію підготовки штурмовиків без будь-якого вступного іспиту чи тесту на здібності до стрільби. Можливо, саме тому вони, як правило, стріляють від стегна, що робить важким прицілювання.

 

 


Штурмовики б'ються в арміях і мають навіть звання, тому, можливо, саме невмілих солдат відправляють на передову. Що може підтвердити сцена, де генерал і фельдмаршал штурмовиків, який потягує вино виробництва Шато Лафіт просто сидить спокійно у своєму штабі.

Мабуть, що найважливіше, штурмовики - теж люди. Отже, ми повинні поглянути на людську психологію: а саме соціальне бажання, явище, коли людина докладатиме менше зусиль для досягнення мети, коли працює в групі. Тому середній фронтовий штурмовик, який до того ж погано підготовлений і практично нічого не бачить та має наказ не нашкодити принцесі Леї, стріляє на півсили. І може бути, що він сам навіть не хоче бути штурмовиком. Чи не могли б ви просто втратити будь-яку мотивацію, відчайдушно сподіваючись, що хтось інший збирається вчинити за вас так, як прагне того Дарт Вейдер. До того ж штурмовики досить ліниві, і тому вони не можуть стріляти прямо. Їх просто не варто турбувати.

Джерело: The Guardian

Читайте також:

Новини

В кінотеатри повернулись «Зоряні війни»

На екрани кінотеатрів США повертаються фільми, прем’єра яких вже відбулась, але вони були шалено популярними серед глядачів. Наразі в Америці працює понад 500 кінотеатрів. Зали відкрити не у всіх штатах, бо у деяких з них діють карантинні заборони через пандемію COVID-19.

13.07.2020
об 14:15