Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Світова прем'єра фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» відбулась у Варшаві

14.10.2021
об 10:55

На 37-ому Варшавському кінофестивалі відбулась світова прем'єра драми «Будинок «Слово». Нескінчений роман» режисера Тараса Томенка.

«Будинок «Слово». Нескінчений роман» – це драматична історія українських письменників, яких зібрали під дахом одного будинку, аби змусити їх працювати на благо системи, фільм про те, як комуністичний рай перетворюється на комуністичне пекло. Чотири роки тому також на Варшавському кінофестивалі Тарас Томенко представив світові свою документальну стрічку «Будинок «Слово».

«Для нашої команди надзвичайно важливою є світова прем'єра фільму саме на Варшавському кінофестивалі. Чотири роки тому у Варшаві відбулась прем’єра нашої документальної стрічки «Будинок «Слово» і європейський глядач чекав на вихід художнього фільму. Під час показу відчувалась величезна зацікавленість публіки. Мені здається, що картина не залишила жодного глядача байдужим», – прокоментував  режисер ТАРАС ТОМЕНКО.

 

Українських кінематографістів-учасників Варшавського кінофестивалю вітали директор Варшавського кінофестивалю Стефан Лаудін та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця. Представляли українську сторону на Варшавському кінофестивалі голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв і член підкомітету у сфері кінематографу та реклами Юрій Павленко, перша заступниця Голови Держкіно Юлія Шевчук, представниця благодійного фонду «Солідарність» Анжеліка Петровська.

«Світова прем'єра фільму «Будинок «Слово». Нескінчений роман» режисера Тараса Томенка в конкурсній програмі престижного європейського кінофестивалю класу «А» демонструє стрімкий розвиток української кіноіндустрії та її природнє місце в сім’ї європейських кінематографістів. Ми вдячні Міністерству закордонних справ та Посольству України у Республіці Польща за цілеспрямовані зусилля з промоції українського кіно і культури в Європі та світі та підтримку української делегації. І, звичайно, заслужено – величезна подяка Держкіно України за визначальну роль у формуванні нової української кінохвилі та позитивного іміджу держави у світі», – зазначили продюсери фільму ОЛЕГ ЩЕРБИНА та ЮЛІЯ ЧЕРНЯВСЬКА.

 

Нагадаємо, в конкурсних програмах 37-го Варшавського кінофестивалю представлені три українські фільми, створені за державної підтримки. У міжнародному конкурсі відбулись прем'єри фільмів «Будинок «Слово». Нескінчений роман» Тараса Томенка та «Носоріг» Олега Сенцова, створених за підтримки Держкіно. У конкурсній програмі 1-2 Competition – підтримана УКФ стрічка «Я працюю на цвинтарі» Олексія Тараненка.

 

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

 

Читайте також:

Новини

Прем’єри 2022 року: «Новий канал» знімає серіал «Юна»

«Новий канал» і Art Forms Production знімають історію, у центрі якої жінка, котра прагне розпочати життя з чистого аркуша, але їй заважає вік. Наразі телепроєкт про другу юність і кохання, якому підвладний кожен вік носить робочу назву «Юна».

04.10.2021
об 17:52

Новини

Фільм Зази Буадзе «Мати Апостолів» відзначили на Calella Film Festival

Днями в Іспанії у місті Калелья відбулась церемонія нагородження шостого Calella Film Festival. На кінофестивалі Україна отримала відразу дві нагороди. Обидві дісталися фільму Зази Буадзе «Мати Апостолів».

11.10.2021
об 15:20