Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Свині завжди свині»: віднайдений в Німеччині шедевр німого кіно показує Довженко-Центр

21.02.2022
об 10:55

Сатирична комедія «Свині завжди свині» (1931) вважалася втраченою. У 2015 році в Федеральному архіві Німеччини картину знайшов російський кінодослідник Пьотр Багров. Роком пізніше зусиллями Посольства України в Німеччині фільм повернули в Україну.

У 2018 році «Свині завжди свині» презентували в Довженко-Центрі в живому музичному супроводі Альберта Цукренко (Хамерман знищує віруси). Саме із цією музикою фільм доступний до безкоштовного перегляду в програмі Відкритий архів.

«Свині завжди свині» – дотепна сатирична комедія, знята в Одесі учнем Леся Курбаса Хананом Шмаїним, в якій висміюються бюрократизм, міщанство та провінціалізм.

На станції «Пупки» трапляється оказія: з одного з поїздів доводиться висадити двох нелегальних пасажирок – морських свинок, оскільки тварин не можна перевозити в загальному вагоні. Начальник станції Привичкін намагається дати тваринам раду, однак ситуація виходить з-під його контролю. Розбиратися в неприємному інциденті вирушає ревізійна комісія…

Важливою візуальною складовою фільму стали графічні написи на станції «Пупки» – плакати й агітки. До глядачів промовляють гасла про боротьбу з «нехлюйством і бюрократизмом», цим самим постійно підкреслюючи кричущу невідповідність між закликами і дійсністю. В такий спосіб режисер іронізує над офіційною риторикою, сміливо дозволяючи собі вступати в діалог з мовою влади.

«Свиням...» передує слово режисерки Ірини Цілик («Невидимий батальйон», «Земля блакитна ніби апельсин».

Стірчку можна переглянути онлайн на сайті Довженко-Центру з 11.02. по 11.03. 2022 року.

 

Джерело: Довженко-Центр

Читайте також:

Новини

Оголосили повний список номінантів на премію BAFTA-2022

Найбільше номінацій отримав американський фантастичний фільм режисера Дені Вільньова «Дюна», який вийшов на великі екрани у 2021 році. Фільм номінували в 11 категорія.

06.02.2022
об 12:33

Новини

Ситком «Будиночок на щастя» повернувся в ефір

а Новому каналі відбулася прем’єра третього сезону ситкому «Будиночок на щастя». Серіал за підрахунками телеканалу  став лідером слоту у праймовому часі .

09.02.2022
об 11:39

Новини

Фільм «Будинок зі скалок», створений у копродукції з Україною відзначили на кінофестивалі у Швеції

Фільм "Будинок зі скалок" данського режисера Сімона Леренга Вільмонта отримав нагороду Dragon Award Best Nordic Documentary в документальному конкурсі 45-го кінофестивалю Göteborg Film Festival у Швеції. Стрічку створено в копродукції Швеції, Фінляндії, Данії та України.

10.02.2022
об 13:43