Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Святкуємо День хоббітів: Цікаві факти про культове кіно

22.09.2020
об 17:56

22 вересня шанувальники фентезі-творів Джона Рональда Руела Толкіна по всій земній кулі відзначають День хоббіта. Адже саме в цей день  святкується народження Більбо і Фродо Беггінсів, двох головних героїв епохального циклу про таємниче Середзем'я.  Хоча свято це і неофіційне, однак справжніх шанувальників письменника це не зупиняє. Адже це чудова можливість  не тільки перечитати відому книгу, а й дізнатись дещо цікаве про фільми, які були зняті за нею.

 

 

  • Режисер Пітер Джексон зняв три кінофільми, які пов'язані єдиним сюжетом. Всі вони є екранізацію повісті Дж. Р. Р. Толкіна «Хобіт, або Туди і Звідти». Трилогія складається з таких фільмів: «Хоббіт: Несподівана подорож» (2012),  «Хоббіт: Пустка Смоґа» (2013) та «Хоббіт: Битва п'яти воїнств» (2014). Всі вони розповідають про пригоди хобіта Більбо  і тринадцяти гномів на шляху до Одинокої гори, а також є приквелом до кінотрилогії «Володар перснів».
  • Незважаючи на те, що Пітер Джексон здавався найкращим кандидатом на режисера екранізації «Хоббіта», спочатку він не хотів підписуватися на такий величезний проєкт, вже віддавши багато років свого життя екранізації Толкіна. Була й  ще одна проблема: персонажі. «Тринадцять гномів - одна з причин, через які «Хоббіт» приводив мене в жах, і через що я був впевнений, що не візьмуся», - зауважив Пітер Джексон. А вже коли зйомки були на підході, він передумав.  І навіть полюбив гномів!

 

 

  • Кінотрилогію «Володар перснів» Пітер Джексон знімав з 2001 по 2003 роки. Нова Зеландія та Середзем'я настільки нерозривно були пов'язані між собою після виходу трилогії  (гроші були отримані не тільки від самого виробництва, але і від викликаного фільмом  туристичного буму), що країна могла б втратити півтора мільярда доларів, якби фільм про хоббітів був знятий в іншому місці. На щастя, студія прийняла рішення залишитися в країні.
  • Найважливіше питання, що хвилювало продюсерів з тих пір, як режисер нарешті був знайдений, було таке: хто буде грати Більбо Беггінса? У жовтні 2010 року нарешті все з’ясувалося. «Не дивлячись на різні чутки і спекуляції, які оточували цю роль, для нас завжди був тільки один Більбо Беггінс, - оголосив Джексон. - Дуже рідко в своїй кар'єрі зустрічаєшся з актором, про якого розумієш, що він народжений для цієї ролі. Саме так сталося, коли я зустрів Мартіна Фрімана».

 

 

  • Фріман спочатку був зв'язаний зобов'язаннями з BBC щодо участі в серіалі «Шерлок», але зумів узгодити свій графік, щоб все ж таки приміряти волохаті ноги. До речі, дивним чином в "Хоббіті" працюють чотири актори, які знімалися у фільмі про Шерлока Холмса. Крім Фрімана, є ще Бенедикт Камбербетч (Холмс за версією BBC), Стівен Фрай (брат Холмса Майкрофта у фільмі «Шерлок Холмс 2: Гра тіней») і Крістофер Лі, який в своїй кар'єрі зіграв ролі Шерлока, Майкрофта і сера Генрі Баскервиля.
  • На кожен фільм з трилогії про пригоди хоббіта Більбо Беггінса і його друзів-гномів було витрачено біля чверті мільярда доларів. Ця сума у 2014 році стала рекордною для кінематографа, що зробила "Хоббіта" одним із найдорожчих проектів в історії кіно. Втім, доходи з прокату вдосталь окупили всі витрати продюсерів і принесли їм величезний прибуток. Кожен з трьох фільмів зібрав у прокаті приблизно по мільярду доларів.

 

Джерело: megogo.net