Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Paramount Pictures бореться за права на створення ремейку фільму «Сніданок у Тіффані»

06.02.2021
об 15:09

Студія Paramount Pictures подала перші суттєві аргументи у битві за права зі спадкоємцем американського письменника Трумена Капоте, який має намір продати права на екранізацію творів телекомпаніям.

Згідно із судовими документами, компанія Paramount має сценарій для нового фільму. Проте Алан Шварц, довірена особа Літературного фонду «Трумена Капоте», купуваа телевізійні серіали і отримував пропозиції від багатьох зацікавлених покупців. На початку минулого року обидві сторони досягли врегулювання з ідеєю, що Paramount буде задіяна у виробництві телевізійних проєктів, але в травні перемовини були припинені, коли керівник Paramount Джим Янопулос вирішив замість цього зробити фільм.

Зараз всі сторони, маючи багаторічну угоду, намагаються з’ясувати, хто має повноваження створити нову версію. Саме це спричинило позов, який був поданий минулого листопада.

Капоте опублікував свою повість «Сніданок у Тіффані» в 1958 році, перш ніж за три роки вона стала легендарним фільмом Paramount з Одрі Хепберн у головній ролі.

 

 

У 1984 році Капоте помер, що стало переломним моментом, оскільки згідно із Законом про авторські права 1909 року смерть автора протягом першого 28-річного терміну означала, що права на твір знову починали належати автору. У справі «Стюарт проти Абенда» (1990) Верховний суд підтвердив цей факт, постановивши, що правонаступник, як і кіностудія, що надає права на кінофільм, не має «нічого, крім невиправданого очікування, якщо автор помре до періоду оновлення та якщо правонаступники не забезпечать передачу прав на поновлення прав від законного власника прав на твір».

Звичайно, рішення вищого суду було благом для авторів, а в деяких випадках воно спровокувало перемовини з голлівудськими студіями. Так само трапилося і з твором «Сніданок у Тіффані», коли у 1991 році компанія Paramount та правонаступник Капоте уклали нову угоду.

За цією угодою Paramount отримав 300 000 доларів США та можливість придбати права протягом трьох років на створення нового фільму за мотивами «Сніданок у Тіффані». І якби Paramount не скористалися своїм правом, то передали би права у власність Капоте. Студія була згодна з цим рішенням, але не створила фільм вчасно.

 


У своїй скарзі правонаступник Шварц повертається до наслідків рішення Верховного суду. Він стверджує, що погоджуючись на умови самого контракту, Paramount втратили права на «Сніданок у Тіффані», не зробивши своєчасно нового фільму.

Проте згідно з останніми судовими паперами Paramount, Закон про авторські права 1909 року та рішення Стюарта не торкалися іноземних прав. Студія дотримувалася цих прав, навіть враховуючи скасування внутрішніх прав. Іншими словами, хоча Шварц і може стверджувати, що він мав «вищу переговорну позицію» ще на початку 1990-х, у Paramount була своя фішка для торгу – міжнародні права. Як зазначається в судовому меморандумі адвоката Девіда Гроссмана від Paramount: «Якби Paramount зберігав міжнародні права у цій історії за прикладом Абенда, умовне зобов'язання втратило б свою силу в разі невиконання».

Paramount стверджує, що насправді реалізувала свої права і хоче, щоб федеральний суд вирішував це питання.

Джерело: The Hollywood Reporter

Читайте також:

Аналітика

Аналіз міжнародного прокату: 2020 рік на 70 % знизив європейські показники касових зборів

Міжнародний союз кінотеатрів UNIC наприкінці січня оприлюднив звіт, в якому аналітики порівняли показники 2019 та 2020 років. Згідно з отриманими результатами касові збори впали на 70,6 % або на 6,2 млрд євро. Схожа ситуація спостерігалася і в кінотеатрах Європейського Союзу, де падіння склало 69 % або на 4 млрд євро.

03.02.2021
об 15:10

Новини

Must see: Фільми та серіали, які номіновано на «Золотий глобус»

Нещодавно з’явився повний перелік номінантів на цьогорічну премію «Золотий глобус». Більшість фільмів і серіалів ми з вами мали змогу побачити під час карантину та свят. Якщо ж щось пройшло повз нашу увагу, маємо змогу до кінця лютого заповнити прогалину або ж занотувати до свого вішлисту аудіовізуального контенту.

04.02.2021
об 17:07

Новини

КіноКалендар: 10 фактів про фільм Чальза Чапліна «Нові часи»

5 лютого 1936 року в Нью-Йорку відбулася світова прем'єра останнього німого фільму Чарльза Чапліна «Нові часи». За задумом Чапліна стрічка повинна була показати небезпеку від зростаючої індустріалізації суспільства та тяжке становище простих робітників, змушених під час Великої депресії братися за будь-яку роботу.

05.02.2021
об 11:33

Статті

Безнадійно закоханий у кінематограф Франсуа Трюффо

Співпраця з Жан-Люком Годаром та безліч статей для журналу Базена «Cahiers du cinéma», який дав поштовх для зародження мрій в одних читачів та розвиток ідей в інших. Здається, що ще з самого 6 лютого 1932 року, коли народився видатний французький режисер та один із засновників «нової хвилі», якого звали ніяк інакше як Франсуа Трюффо не мав іншого призначення у цьому світі як жити, любити і творити лише в ім’я мистецтва кіно, а сам ніколи не противився такій долі, а лише радів їй.

06.02.2021
об 12:12