Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Сценарний пітчинг»: Продюсери ведуть перемовини зі сценаристами

02.07.2020
об 16:36
Автор: Дар’я Мирошниченко

На минулому тижні відбувся захід, започаткований Українською кіноакадемією та онлайн-платформою DzygaMDB, «Сценарний пітчинг». Ініціатором цього проєкту виступив сценарист Сергій Касторних, який хотів об’єднати своїх колег з різних куточків України та провідних національних продюсерів. Завдяки тому, що ідею підтримали виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух та продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич, автори кращих 40 сценаріїв змогли розповісти в онлайн-форматі про свої ідеї тим, хто має кошторис на девелопмент проєкту.

Загалом у «Сценарному пітчингу» взяли участь понад 50 продюсерів та 250 сценаристів. Всього на пітчинг подали 564 сценарні роботи, з яких відібрали 40 проєктів, чиї автори взяли участь в онлайн-презентації. За словами Анни Мачух, це були найкращі роботи на думку експертів. Решта відправилась до віртуального банку сценаріїв, де їх можуть побачити продюсери і якщо якісь роботи їх зацікавлять, то вони зможуть зв’язатися з автором ідеї. Організатори стверджують, що такі приклади вже є. Контакти деяких сценаристів зацікавили виробників фільмів та серіалів. Серед ідей, що викликали інтерес у виробників медіаконтенту, опинились не тільки ті, які брали участь у відео-презентаціях.

«Коли ми під час карантину отримали пропозицію Сергія Касторних, одразу звернулися до продюсерів. Ідеєю зацікавилися Єгор Олесов, Максим Асадчий, Володимир Яценко, згодом до них приєдналися Ольга Пантелеймонова та Олексій Гладушевський. Також до нашого списку додалися продюсерські компанії українських медіахолдингів, УАнімА та багато інших. В кожній категорії ми обирали найкращі роботи для презентації, а в категорії анімаційних серіалів у нас стоїть надзавдання – обрати один найкращий проєкт і відправити його на Warsaw Kids Forum», - розповіла виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух.

Ідеї сценаріїв розподілили на категорії, серед яких:

-  повнометражні ігрові фільми для широкої глядацької аудиторії;

-  повнометражні ігрові фільми фестивального спрямування;

-  телесеріали;

-  серіали для VOD або мультиплатформні серіали;

-  анімаційні серіали як для телевізійного формату, так і мультиплатформні.

Організатори, продюсери та автори проєктів зустрічалися онлайн в прямому ефірі. Цікаво, що в кожного учасника була лише хвилина, щоб представити свою ідею тим, кого вона може зацікавити. За словами Сергія Касторних, деякі автори проєктів вражали не тільки ідеями, а й креативом презентації. Варто зазначити, що співпраця сценариста з Анною Мачух відбувається не вперше.

«Наприкінці минулого року, ми з Анною замислювалися над створенням бази сценаріїв, до якої матимуть доступ продюсери. Задум полягав у тому, щоб сценаристи ділилися своїми роботами на сервісі, а продюсери могли шукати за допомогою фільтрів саме ті ідеї, які їх цікавлять з точки зору жанру, бюджету тощо, і зв’язуватись з автором для подальших переговорів. Під час карантину в мене виникла ідея «Сценарного пітчингу». Знову звернувся до Анни Мачух і ми вирішили, що ці дві ідеї можна об’єднати і провести онлайн-пітч», - коментує свій задум та можливість його реалізації сценарист Сергій Касторних.

Під час голосування за проєкти у «Сценарному пітчингу» продюсери відзначали в середньому до 5 ідей. Такими результатами організатори лишились задоволені, а поспілкувавшись з продюсерами дійшли висновку, що захід організовуватимуть й надалі раз на півроку.

«Ймовірно, наступного разу ми зустрінемося з продюсерами та сценаристами наприкінці листопаду або у грудні. Звісно, учасникам процесу хотілося б, щоб подібні пітчинги відбувалися частіше, скажімо, раз на 3 місяці. Проте  цього часу замало, щоб попрацювати з ідеєю, тому ми вирішили зустрічатися кожні 6 місяців. Цього терміну вистачить авторам, щоб створити проєкт», - зауважила виконавча директорка Української кіноакадемії.

Також Анна Мачух має надії, що в майбутньому захід вдасться проводити оффлайн, аби продюсери і сценаристи мали змогу одразу спілкуватися один з одним.

Читайте також:

Новини

«Сценарний пітчинг» обирає анімаційні серіали, які презеннують під час Warsaw Kids Forum

Завершився відбір проєктів для участі у відеопрезентації на «Сценарному пітчингу». В категорію анімаційні серіали відібрали дев'ять ідей сценаріїв, котрі продовжать змагання у першому етапі. Найкращий проєкт буде представлено під час Warsaw Kids Forum.

24.06.2020
об 13:12

Завершено «Сценарний пітчинг»: Проєкти чекають на своїх продюсерів
Події

Завершено «Сценарний пітчинг»: Проєкти чекають на своїх продюсерів

29 червня на Facebook-сторінці платформи DzygaMDB відбулася онлайн-трансляція «Сценарного пітчингу».

30.06.2020
об 13:27