Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Стрічку «Забуті» адаптують для незрячих та нечуючих глядачів

08.07.2020
об 15:13

Стрічка «Забуті» режисерки Дарії Онищенко, яка цього року стала фільмом-відкиття київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», стане доступним для незрячих та нечуючих людей. Завдяки виготовлено звукоопису для незрячих людей та розгорнутим субтитрам для нечуючих глядачів, які зможуть переглянути стрічку, завантаживши перед тим спеціальні додатки Earcatch та Subcatch на свій смартфон. Про це стало відомо під час пресконцеренції щодо проведення 49-го КМКФ «Молодість».

Нагадаємо, в основі сюжету «Забутих» лягли реальні історії та життєві драми людей зі сходу України та Криму. Головний персонаж фільму – вчителька української мови Ніна, яка не може поїхати з міста, через роботу чоловіка та свого учня, який залишився сиротою.

«Фільм зображує події на Сході України з різних точок зору, і саме ця неупередженість – дуже важлива. У ньому немає пропаганди, але є чесні людські історії, які дозволяють глядачеві співчувати й сформувати власну думку про те, що відбувається в нашій країні через творче переосмислення тих чи інших подій. Це має більше значення, ніж ролики, матеріали в медіа та виступи політиків. І можливість подивитися наш фільм всім українцям, у тому числі з порушеннями слуху або зору, – велика цінність», – зазначив продюсер стрічки ІГОР САВИЧЕНКО.

Подивитись фільм можна буде через спеціальні додатки Earcatch та Subcatch, які потрібно встановити на смартфон. Ініціатива створення більш «розширеної» версії стрічки належить агенції «Доступне кіно». 

«Дивитися фільми разом з усіма — безцінно для людей з інвалідністю, які раніше були позбавлені можливостей користуватися своїми культурними правами, а отже бути повноцінною частиною українського суспільства. Ми дуже раді, що світ змінюється і стає більш інклюзивним, і Україна не відстає від світових тенденцій. Разом з творчою командою фільму ми зробимо фільм «Забуті» доступним для всіх, адже сучасні технології дають змогу людям, які не бачать і не чують, без особливих труднощів дивитися кіно», — відзначила співзасновниця агенції «Доступне Кіно» ЮЛІЯ САЧУК.

В Україні це буде не перший адптований фільм. Звукописи та субтитри вже створили для таких фільмів, як: «Дзідзьо Перший раз», «Ціна правди», «Земля блакитна ніби апельсин», «Мої думки тихі». Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу за програмою Дім Європи.

Онлайн та офлайн показ в рамках відкриття 49-го КМКФ «Молодість» драми «Забуті»  відбуватиметься 22 вересня.

«Мені подобається, що наша історія — жива, чесна. Фільм художній, але наближений більше навіть до документального кіно. Я сама з Луганської області, але я не розуміла справжнього масштабу проблем людей, які там живуть, доки не долучилась до роботи над фільмом. Це важливе кіно, і завдяки ініціативі «Доступного кіно» - побачити, почути його зможе ще більше людей», — сказала виконавиця головної ролі МАРИНА КОШКІНА.

Читайте також:

Новини

Творчий тандем: Педро Альмодовар і Пенелопа Крус знову разом

Найближчим проєктом Педро Альмодовара стане фільм Madres paralelas, темою якого стане материнство – одне з головних джерел натхнення режисера. Одну з ролей Альмодовар запропонував Пенелопі Крус, з якою до цього уже співпрацював у шести повнометражних кінокартинах і одному короткому метрі. Контракт ще не підписаний, але режисер повідомив Variety, що Пенелопа вже прочитала сценарій, і він їй сподобався.

02.07.2020
об 13:17

Новини

Завершились зйомки української мелодрами «Рись»

Добіг кінця знімальний процес чотирисерійного фільму «Рись» режисера Романа Ткаченка. Планувалось, що зйомки розпочнуться навесні, але через карантин їх перенесли на початок літа.

03.07.2020
об 16:14

Новини

Розпочались зйомки фільму за книгою Кузьми Скрябіна

У Львові почали знімати комедію «Я, «Побєда» і Берлін» за однойменним романом Кузьми Скрябіна. Проєкт став одним з переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно та отримав фінансову підтримку від держави у розмірі 27 млн. грн, що становить 75% загальної вартості виробництва.

06.07.2020
об 15:46