Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Стрічка "Плай" перемогла у Національному конкурсі DOCU/УКРАЇНА

07.06.2022
об 11:49

Цьогоріч Національний конкурс Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбувся в Кракові, на запрошення Краківського фестивалю документального кіно. Переможницею Національного конкурсу стала дебютна робота Єви Джишиашвілі «Плай».

 

Журi DOCU/УКРАЇНА – Даніель Абма, Девіка Ґіріш i Станіслав Битюцький – оголосили перемогу фiльму "Плай" і прокоментували стрічку так:

«"Плай" привертає увагу тут і тепер, особливо в контексті російського вторгнення в Україну. Однак фільм Єви Джишиашвілі твір рідкісний та довговічний, що водночас промовляє до моменту і виходить поза його межі. Фільм пристосовується до ритму повсякденного життя героїв, не нав’язує тему війни, натомість фіксує те, як війна неминуче проникає в кожен день і руйнує життя навіть тих, для кого в ній немає ролі.  Випромінюючи доброту, що схожа на ковток свіжого повітря в похмурі часи, і знятий через призму прекрасного погляду на краєвиди українських гір, "Плай" настільки ж ніжний, як і актуальний. Фільм знаменує появу нового величезного таланту, який журі із задоволенням нагороджує».

"Плай" – це історія про людей, що зберегли себе, свою сім’ю, землю, у яку закохані. Вони тут господарі, попри всі земні і небесні закони, що панують нині у цьому неспокійному світі. Родина Малковичей з буденного погляду – ніби “загублена” серед красивої і суворої природи, а насправді – вони там, де від початку часів панує гармонія і любов, що переходить з покоління у покоління.

 

Авторка Єва Джишиашвілі знімала фільм власноруч, впродовж чотирьох років. До роботи над фільмом також долучилися режисерка монтажу Світлана Григоренко та звукорежисер Андрій Рогачов.

Документальну стрічку "Плай" створено компанією IQ Production за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Продюсерка Оксана Іванюк, креативний продюсер – Сергій Буковський. Задум і роботу Єви над фільмом було розпочато в Майстерні DOC Сергія Буковського.

 

Джерело: Docudays UA

Читайте також:

Новини

Короткометражки “Оператор Вікторія” та “Джордан 96” відібрали на кінофестиваль Palm Springs ShortFest

Одразу два фільми виробництва українського кінопродакшену потрапили до конкурсної програми Міжнародного короткометражного кінофестивалю у Палм-Спрінгс, Каліфорнія. Короткометражні стрічки “Оператор Вікторія” та “Джордан 96” відібрали з декількох тисяч робіт разом із 300 фільмами з усього світу.

03.06.2022
об 16:46

Новини

Кінопростір в Українському Домі

В Українському Домі розпочинає роботу Кінопростір. Він пропонує глядачам і професійній кіноспільноті щоденні перегляди українського та світового кіно, програму публічних подій і діалогову платформу.

06.06.2022
об 11:08