Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

«Стоп-Земля» відкриє фестиваль Дні українського кіно у Фінляндії

04.11.2021
об 15:39

Фестиваль «Дні українського кіно у Фінляндії проходитиме у місті Гельсінкі з 12 до 14 листопада. Культурний захід організували Ukrainalaisen elokuvan päivät/ Ukrainian film days, Товариством Українців у Фінляндії, ГО «Незалежні культурні ініціативи» за підтримки Держкіно України, Посольством України у Фінляндській Республіці та Arts Promotion Center Finland.

Відкри фестиваль фільм Катерини Горностай "Стоп-Земля". Світова прем’єра повнометражного дебюту Катерини Горностай відбулася на 71-му Берлінському кінофестивалі, де стрічка отримала "Кришталевого ведмедя" від Юнацького журі конкурсної програми Berlinale Generation 14plus.

Також цьогоріч картина стала тріумфатором Національної премії "Кіноколо" і здобула нагороди в п'яти номінаціях, у тому числі – за Найкращий повнометражний ігровий фільм. Вихід стрічки в український кінопрокат планується на початку наступного року.

Під час "Днів українського кіно у Фінляндії" глядачі побачать ще одну знакову для нового українського кіно картину – фільм Наталки Ворожбит «Погані дороги», який став призером 77-го Венеційського кінофестивалю і який цьогоріч Україна висунула на здобуття премії "Оскар". Після перегляду відбудеться онлайн-обговорення картини із режисеркою Наталкою Ворожбит.

Сучасне українське кіно у Гельсінкі також представлятиме картина Романа Перфільєва «Безславні кріпаки» про українського козака, який став справжнім самураєм.

Класику українського кінематографа – фільм режисера Юрія Іллєнка "Білий птах з чорною ознакою". Показ стрічки, яка є перлиною українського поетичного кіно, буде присвячений 80-річчю від дня народження видатного актора Богдана Ступки.

 

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

Джерело фото: Рlanetakino, DzygaMDB

Читайте також:

Новини

Дати заходів від фестивалю сучасної анімації LINOLEUM у містах України

Країною прокотиться хвиля сучасної анімації, адже на 5 міст чекає насичена культурна програма від Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Отже, де та коли чекати сплеск візуальної культури та що показуватимуть на великих екранах.

08.10.2021
об 15:15

Новини

Новий ведучий та ще більше гумору: що готує новий сезон «Мамахохотала»

Є речі, які мають властивість не набридати: котики, дискусії у соцмережах і гумор. Тому кількість сезонів шоу «Мамахохотала» перевалила за десять і вже завтра, - 31 жовтня о 17:00 на НЛО TV стартує новий сезон! Що ж підготували для глядачів?

30.10.2021
об 14:07

Новини

Творча група воєнної драми «Батько» вийшла на знімальний майданчик

Розпочато зйомки воєнної драми Володимира Харченка-Куликовського «Батько» (творці нагадують, що робоча назва фільму була «Обмін»). Зйомки фільму відбуватимуться в Києві та Київській області.

08.10.2021
об 17:38