Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Стартує благодійний кіномарафон “CinemAid Ukraine”

29.03.2022
об 12:05

У різних містах світу стартує благодійний кіномарафон “CinemAid Ukraine”. Це серія благодійних показів українського кіно за кордоном. Зібрані кошти будуть перераховані на три напрямки підтримки України: в фонд “Повернись живим”, на підтримку кіноіндустрії країни під час війни та на допомогу постраждалим від війни кінематографістам та їх сім'ям.

Благодійний кіномарафон CinemAid Ukraine Charity Film Marathon у Варшаві розпочнеться показом воєнної драми Олесі Моргунець-Ісаєнко "Щедрик".

"Щедрик" є другим повнометражним ігровим фільмом режисерки, яка присвятила вивченню історії України в часи Другої світової війни та повоєнних років дві свої документальні стрічки – "Рубіж. Грубешівська операція" та "Депортація 44-46".

За сюжетом, на межі зіткнення імперій, у безвиході окупації та пастці Другої світової війни опинилися діти, яких каральні режими СРСР та Третього Рейху позбавили батьків. Знедолених дітей приймає викладачка співу Софія. Вона оберігає їх і свою рідну донечку – наївну ніжну Ярославу, яка понад усе прагнула примирити світ чарівливою мелодією "Щедрика". Ця українська гармонія з наївністю дитини та стійкістю матері веде до світла у суцільному мороці німецького та радянського поневолення.

Фільм створено компаніями "АМА ВІЖН" (Україна) та STEWOPOL (Польща) за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України

 

Відкриття Благодійного кіномарафону CinemAid Ukraine у Варшаві (1 квітня, 19:00, кінотеатр Kinoteka Multiplex) відбудеться за участі Посла України в Польщі Андрія Дещиці та Голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук.

 

Наразі отримано 76 повнометражних і короткометражних фільмів для показу за кордоном. До програми увійшли як документальні, так і ігрові та анімаційні стрічки. Зокрема, іноземні глядачі матимуть змогу побачити фільми “Поїзд: Київ-Війна”, “Історія Зимового саду”, “Родинна справа”, “В. Сильвестров”, “Безславні кріпаки”, “Крути 1918”, “Жива ватра”, “Невидимий батальйон”, “Заборонений”, “Шляхетні волоцюги”, “11 дітей з Моршина”, “Віктор_Робот”, “Толока”, “Mia Donna”, “Схрон”, “DZIDZIO Контрабас”, “Щедрик” та багато інших.

Ці та інші фільми будуть доступні до перегляду у таких країнах: Канада, Туреччина, Ізраїль, Велика Британія, Бельгія, Австралія, США, Італія, НІмеччина, Чехія, Естонія, Латвія, Франція, Польша, Румунія, Болгарія, Литва, Йорданія, Португалія, Іспанія, Данія, Індія, Південна Корея.

“Повномасштабна війна, яку Росія цинічно й підступно розв’язала проти України, відібрала у нас найкраще. Ми змушені зараз відмовитись від того, що приносило радість і задоволення. Це ж стосується і кіно. На превеликий жаль, ми не можемо зараз розділити з друзями емоції від перегляду якісного українського кінематографу, обговорити його і поділитися враженнями. Але це можуть зробити іноземні глядачі. І долучитись таким чином до нашої спільної боротьби проти ворога. Адже перемога буде за нами. І разом ми обов’язково її здобудемо!” - запевнила Марина Кудерчук, голова Державного агентства України з питань кіно.

Проект ініційований Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією “Дивись українське”, Українською Кіноасоціацією, ГО “УкрКіноФест”, ГО “Спілка підприємців теле та кіноіндустрії”, ГО “Нарешті”, БО БФ "Двері" та ГО “Центр розвитку креативних індустрій”.

 

Джерело: Українська кіноакадемія

Читайте також:

Новини

Бойкот російського кінематографа: Марина Кудерчук звернулася до організаторів міжнародних кінофестивалів

Голова Державного агентства України з питань кіно, Марина Кудерчук надіслала офіційного листа до керівництва міжнародних кінофестивалів із проханням бойкотувати російський кінематограф, через напад Російської Федерації на Україну.

28.02.2022
об 13:44

Новини

Голівудські зірки із синьо-жовтою символікою та хвилина мовчання: на церемонія вручення кінопремії "Оскар" підтримали Україну

Під час церемонії вручення премії "Оскар", Україну підтримали хвилиною мовчання. На екрані з'явилося звернення: «Ми оголошуємо хвилину мовчання на знак підтримки українського народу, який наразі зазнає вторгнення, військового конфлікту і стикається з упередженим ставленням на своїй території».

29.03.2022
об 11:18