Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

#STANDWITHUKRAINE: НА БЛАГОДІЙНОМУ АУКЦІОНІ В КАННАХ ЗІБРАЛИ 1,5 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

26.05.2022
об 15:27

24 травня на Villa Rothschild Médiathèque Noailles Державне агентство України з питань кіно разом із Українським національним павільйоном провели на підтримку України благодійний вечір-аукціон із унікальними кінематографічними та мистецькими лотами.

Захід у межах Каннського кінофестивалю відбувся за підтримки мерії міста Канни: гостями події стали заступник мера Тома де Парієнта і консул України у Франції Сергій Єсаулов, їх зустрічала голова Держкіно Марина Кудерчук. Розпочався захід із виконання оперною співачкою Вікторією Булєєвою Державного Гімну України.

Подія мала на меті збір коштів для допомоги українській кіноіндустрії завдяки продажу благодійних лотів, серед яких були: постер до стрічки "Білий птах із чорною ознакою" Юрія Іллєнка; картина Владислава Шерешевського Cats, написана 19 березня 2022 року після обстрілів і руйнування житлових будинків Маріуполя російськими військами, коли діти вибігали із домівок, тримаючи в руках домашніх тварин; жовто-блакитна каблучка Pure Freedom від бренду SOLO for diamonds; книга Девіда Лінча "Спіймати велику рибу" з його автографом, а також оригінальний сторіборд до стрічки "Тіні забутих предків" Сергія Параджанова та дві картини славетного українського художника Івана Марчука – "Виходять мрії з берегів" та "Замріяні копички", які отримали найвищі ставки.

Присутнім презентували відео, присвячене українським кінематографістам, які просто зараз, замість роботи над фільмами, змушені захищати Україну зі зброєю в руках.

Поки тривав "тихий" аукціон, ведучі вечора Катерина Осадча та Юрій Горбунов розповідали зі сцени про воєнні реалії, громадська активістка та поетеса Валентина Дмитрієва читала свої авторські поезії, а гурт KAZKA разом із швейцарськими музикантами Kadebostany створювали музичний настрій.

На події був присутній «геній нашої сучасності», - видатний майстр Іван Степанович Марчук, який надав для аукціону свої роботи.

 

За підсумками торгів організаторам вдалося зібрати понад 1,5 мільйона гривень. Усі ці кошти будуть перераховані на спеціальний рахунок Держкіно, створений для допомоги кінодіячам.

 

Джерело: Український національний павільйон

Читайте також:

Новини

Зустріли оваціями: як у Каннах відреагували на стрічку режисера-дебютанта «Памфір»

В одній із найпрестижніших програм Каннського кінофестивалю "Двотижневик режисерів", показали повнометражний ігровий дебют українського режисера та сценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука "Памфір". Стрічка претендує на "Золоту камеру" – премію Каннського кінофестивалю, що присуджується за найкращий дебютний повнометражний фільм.

22.05.2022
об 11:51

Новини

Україна у Каннах. Чому важливо не допускати агресора до міжнародної культурної арени

19 травня на Каннському кіноринку Marché du Film відбулася дискусія Cancelling Russian Culture: Cinema as an Instrument of Russian Propaganda and War – івент, спрямований на подолання наслідків багаторічної "роботи" російської кіноіндустрії зі спотворення та дегуманізації образу України та українців. Учасники події, організованої Національним павільйоном України навели аудиторії вагомі аргументи про неприпустимість під час розв’язаної росією війни давати можливість представникам країни-агресора бути присутніми на міжнародній культурній арені.

20.05.2022
об 13:02

Новини

Шоуріл українських фільмів для кіноринку в Каннах

Контент- наша зброя! Боротьба України за незалежність почалася не наприкінці лютого 2022 і навіть не 8 років тому. Вона тягнеться крізь століття. Про прагнення українців зберегти націю та небажання коритися ворогові було знято численну кількість фільмів – особливо в період із 2014 року й до сьогодні, коли питання захисту рідної землі постало як ніколи гостро. На Каннському кіноринку презентуєть українське кіно – нашу правду та нашу зброю.

25.05.2022
об 14:12