Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Стали відомі лідери по кількості номінацій на премію «Кіноколо»

20.10.2020
об 13:12

За кілька днів ми дізнаємося, хто став найкращим українським режисером та чий фільм вразив кінокритиків, які й голосують за номінантів на премію «Кіноколо».

22 жовтня відбудеться церемонія нагородження Національної премії «Кіноколо». Це щорічна премія заснована два роки тому. Вона визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за рік.

У 2020-му лідером за кількістю номінацій стали драми «Погані дороги» Наталії Ворожбит та «Атлантида» Валентина Васяновича. Трете місце в «рейтингу» посідає документальна робота Ірини Цілик «Земля блакитна ніби апельсин».

Дебютна повнометражна робота режисерки Наталії Ворожбит є серед номінацій в таких категоріях: «Найкращий повнометражний ігровий фільм», «Найкращий режисер», «Відкриття року», «Найкращий актор» Юрій Кулініч та «Найкраща акторка» Оксана Вороніна (посмертно) та Оксана Черкашина.

 

«Атлантида» претендує на наступні нагороди: «Найкращий повнометражний ігровий фільм», «Найкращий режисер» Валентин Васянович, «Найкращий актор» - Андрій Римарук та «Найкраща акторка» Людмила Білека.

Робота Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» є в номінаціях на «Найкращий документальний фільм», а сама режисерка може отримати премію «Відкриття року» і «Найкращий режисер».

До комітету «Кінокола» входять кінокритики та кінознавці. Наразі комітет премії нараховує 44 члени. Лауреати премії обираються шляхом голосування у два етапи. Спочатку серед списку усіх поданих фільмів українського виробництва, які відповідають умовам премії, члени комітету обирають номінантів. Під час другого етапу проходить голосування для визначення переможців.

Читайте також:

«Стоп-Земля» і «ВАКУУМ» представлятимуть Україну на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах
Новини

«Стоп-Земля» і «ВАКУУМ» представлятимуть Україну на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах

За підтримки Ukrainian Institute – Українського інституту, два проєкти представлятимуть сучасне українське кіно на щорічному кінофестивалі у Карлових Варах.

09.07.2020
об 13:35

Новини

«Атлантида» — загублена земля чи земля загублених?

З п'ятого листопада в широкому прокаті художній фільм Валентина Васяновича «Атлантида». Всі онлайн-відвідувачі цьогорічного ОМКФ мали нагоду переглянути стрічку дещо раніше.

29.09.2020
об 17:42

Новини

«Земля блакитна, ніби апельсин» увійшла до програми фестивалю IDFA

IDFA – це найбільший та один з найпрестижніших в світі фестивалів документального кіно. Стрічка Ірини Цілик увійшла до програми Best of Fest. Добірка складається з тридцяти фільмів, які відзначені призами таких фестивалів, як «Санденс», Каннський, Берлінський та інших.

01.10.2020
об 12:27