Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Стали відомі імена домінантів на Національну премію Кіноколо

28.09.2020
об 14:04

Кінокритики визначать кращі ігрові, документальні та анімаційні фільми, акторів та назвуть того, хто став відкриттям року в Україні. Церемонія нагородження відбудеться 22 жовтня.

Національна премія кінокритиків Кіноколо – це щорічна нагорода, яка визначає досягнення кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік. Вперше церемонія нагородження відбулась у 2018 році. Премія присуджується за кращий ігровий фільм короткого та повного метру, кращу документальну роботу, анімацію. Також нагороди отримують режисер, актор та акторка і артист, які стали відкриттям року.

У 2020-му лідером за кількістю номінацій стала драма Наталії Ворожбит «Погані дороги» - 6 номінацій. За нею з 4 номінаціями йде «Атлантида» Валентина Васяновича та документальна стрічка Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин», у якої 3 номінації.

До комітету премії входять 44 члени. Це  кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ, кінокритики, чиї рецензії виходять у друкованій пресі та онлайн-медіа, радіо або телебаченні.

Лауреати обираються шляхом голосування у два етапи. Спочатку серед списку усіх поданих фільмів українського виробництва, які відповідають умовам премії, члени комітету обирають номінантів. Під час другого етапу проходить голосування для визначення переможців.

Переможців традиційно оголосять– 22 жовтня 2020 року.

Зазначимо, у 2019 році найкращим фільмом року стала драма «Додому» Нарімана Алієва, у 2018 – драма «Донбас» Сергія Лозниці.

Організаторами премії Кіноколо є Спілка кінокритиків України, Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» та компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Список номінантів:

Найкращий повнометражний ігровий фільм

«Атлантида» – режисер Валентин Васянович, продюсер Володимир Яценко;

«Погані дороги» – режисер Наталка Ворожбит, продюсер  Юрій Мінзянов, Дмитро Мінзянов;

«Пофарбоване пташеня» – режисео Вацлав Марул, продюсери Ігор Савиченко, Вацлав Марул;

«Ціна правди» – режисерка Аґнєшка Голланд, продюсери Єгор Олесов, Клаудія Смея, Станіслав Дзідзіч, Ангус Ламонт, Андреа Халупа

 

Найкращий короткометражний ігровий фільм

«Бульмастиф» – режисерка Анастасія Буковська, продюсери Данило Каптюх, Микита Буковський, Анастасія Буковська;

«Нетерпимість» – режисео і продюсер Станіслав Битюцький;

«Схрон» – режисереа Оксана Войтенко, продюсет Юрій Мінзянов;

«Чачьо» – режисер Віталій Гавура, продюсер Євгенія Відіщева;

 

Джерело: Пресслужба «Артхаус Трафік»

Читайте також:

Новини

12 фактів про Вілла Сміта

25 вересня свій 52-й день народження відзначає відомий американський актор і співак Вілл Сміт. Протягом двох останніх десятиліть Сміт є одним з найбільш затребуваних голлівудських акторів, а сумарні касові збори його фільмів становлять понад 8 мільярдів доларів. На честь дня народження актора ми зібрали 12 цікавих фактів про його життя та кар'єру.

25.09.2020
об 11:15

Новини

Дивіться церемонію відкриття 11-го ОКМФ на vglcinema.com!

З 25 вересня до 3 жовтня відбувається грандіозна подія у світі кіно -  11-й Одеський міжнародний кінофестиваль. Вперше за свою історію він проходить в онлайн-режимі. Урочиста церемонія відкриття розпочнеться сьогодні, 25 вересня, о 19:00. Подивиться її в інноваційному онлайн-форматі можна буде на нашому сайті.

25.09.2020
об 13:50

Новини

В Україні в онлайн-форматі пройшла «Школа молодих продюсерів. Місце зустрічі – Києв»

Протягом місяця слухачі «Школи молодого продюсера. Місце зустрічі – Києв» отримували нові знання, вчились довготривалому плануванню, як виводити на міжнародний ринок кінопродукцію та робити цільову презентацію проєкту. Також їхні роботи розглянули експерти, провели аналіз та надали вагомі поради.

25.09.2020
об 17:29

Новини

Фільм-відкриття ОМКФ: Історія мовчазного короля, який став багатомовним імператором

Декілька років тому режисери Пітер Бросенс та Джессіка Вудворт тріумфували на 8-му ОМКФ. Їхня стрічка «Король бельгійців» настільки приглянувся глядачам, що на повторному показі в Одеському академічному театрі музичної комедії, який перетворюється кожного року на Фестивальний палац та має приблизно 1300 місць, ледь вдалось вмістити всіх бажаючих побачити на власні очі бельгійське мок’юментарі (документальну комедію).

28.09.2020
об 12:18