Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Стала відома дата проведення 5-го Київського тижня критики у 2021 році

30.10.2020
об 15:14

Кращі фільми від українських кінокритиків, жваві дискусії з кураторами після перегляду стрічок, нові програми та презентація  рейтингу найкращих фільмів і ще багато цікавого – це те, що відбувалося під час проведення 4-го Київського тижня критики

 Цього року відомий фестиваль уже вчетверте відбувся в Києві. Глядачі мали змогу побачити 19 фільмів за три дні. Усі вони були розподілені за трьома секціями. 4-й Київський тиждень критики познайомив глядачів з найкращими фільмами, які для заходу обрали професійні українські кінокритики. 

Цього року захід складався з таких програм:

Міжнародна секція була представлена 7 стрічками. Це були фільми-призери та учасники світових кінофестивалів – Санденса, Берлінале, Роттердаму, Торонто й Венеції.

 

Програма «Дивні дні» – це добірка футуристичних фільмів про те, якою могла б бути, але так і не стала наша сучасність. Глядачі переглянули відреставровану версію «2001 рік: Космічна одіссея» Стенлі Кубрика та дізнались, яким режисери 1960-90-х років бачили недалеке майбутнє, яке ми називаємо сьогоденням.

Цьогоріч вперше на фестивалі була продемонстрована індустрійна секція «Перший погляд». До неї увійшли студентські фільми «Течія» Поліни Горобець, «Потерпи трошки» Любові Гончаренко, «Чачьо» Віталія Гавури, «Піца, паста і баста» Валерії Ободянської та «Двоє» Влада Вітріва. На закритому показі вони були представлені провідним українським продюсерам, відбірникам кінофестивалів та кінокритикам.

Куратори фестивалю –  співзасновниця Спілки кінокритиків України Дарія Бадьйор, кінознавець Станіслав Битюцький, критик та колумніст Сергій Ксаверов та кінокритикиня, журналістка DTF Magazine Анна Дацюк – після кожного показу обговорювали з глядачами продемонстровані фільми.

 

У рамках Тижня критики відбулися також онлайн-дискусії, серед яких –презентація рейтингу «100 найкращих українських фільмів усіх часів», а також дискусія кінокритиків «Нова реальність: кіно під час пандемії».

 

Крім цього, відбулися перші київські покази головних українських фільмів року у «Фокус: Україна-Франція» – пілотній програмі Київського тижня критики та Українського інституту, який організовує шоукейси українського кіно для міжнародної фахової спільноти. Щороку програма змінюватиме географічний фокус. Цього року її партнером став Французький інститут в Україні. Критики обох країн обрали фільми для фестивальної програми. 

На фестивалі були показані:

«Атлантида» Валентина Васяновича, 

 

«Погані дороги» Наталки Ворожбит

 

 «Номери» Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва

30 жовтня на глядачів чекає додатковий показ – фільму-переможця премії КІНОКОЛО «Атлантида» Валентина Васяновича.

Організатор фестивалю – «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

У 2021 році фестиваль відбудеться з 21 по 27 жовтня.

 

Джерело: пресслужба «Артхаус Трафік»

Читайте також:

Новини

«Погані дороги» поїдуть на Венеційський кінофестиваль

Режисерський дебют Наталії Ворожбит «Погані дороги» візьме участь у конкурсній програмі Тиждень критики 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю. Повнометражна ігрова робота – це екранізація однойменної п’єси дебютантки.

22.07.2020
об 19:35

Новини

Вийшов другий трейлер стрічки «Номери»

Історія як одна людина здатна змінити світогляд багатьох та навчити жити за бажанням, а не правилами.

24.09.2020
об 16:27

Новини

Переможці премії «Кіноколо»: Тріумф «Атлантиди» та людина – відкриття року

Вже втрете в Україні відбулась національна премія кінокритиків «Кіноколо». Вчора ввечері стали відомі переможці. Так, найкращим фільмом стала стрічка про війну на Донбасі, а відкриттям року – відома українська сценаристка-режисерка.

23.10.2020
об 11:30

Новини

«Атлантида» — загублена земля чи земля загублених?

З п'ятого листопада в широкому прокаті художній фільм Валентина Васяновича «Атлантида». Всі онлайн-відвідувачі цьогорічного ОМКФ мали нагоду переглянути стрічку дещо раніше.

29.09.2020
об 17:42

Новини

«Атлантида» відкриє фестиваль операторської майстерності

Фестиваль «КІНОКО» відкриє робота режисера-оператора Валентина Васяновича. Подія відбудеться наприкінці жовтня.

21.10.2020
об 17:40