Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Сильні та харизматичні: Що об’єднує Демі Мур та Леонардо Ді Капріо?

11.11.2020
об 12:37
Автор: Daniela Gilmore

Можна довго розмірковувати над тим, як впливає на людину її дата народження чи зодіакальне сузір’я та відслідковувати схожі риси у тих в кого, вони збігаються. Всі ці закономірності завжди намагались знайти у сьогоднішніх іменинників Леонардо Ді Капріо та Демі Мур. Їх називали найдосвідченішими в любовних питаннях: вона здатна закохати у себе з першого погляду і назавжди; а він – один з найбажаніших холостяків Голлівуду, який чарує публіку не тільки бездонними блакитними очами, а й блискучою грою та незабутніми ролями. Двадцять років тому їм навіть приписували роман. Але об’єднує їх дещо більше та значуще – робота з улюбленцем Канн та 4-кратним номінантом на «Оскар» Рідлі Скоттом. Якими ж цих двох акторів побачив режисер у своїх різних за значенням для власної кар’єри та популярністю в аудиторії стрічках?

«Солдат Джейн»

У той час, коли Джек рятував свою кохану Розу, Демі Мур втілювала одну з перших героїнь, яка є уособленням сили духу звичайної жінки, що заздалегідь передбачило появу подібного образу в кіно у XXI столітті. Манера Рідлі Скотта досить новаторська, як для того періоду, що підкреслювало не тільки майстерність режисера, а й його винахідливість. Для самої акторки стан боротьби за власну мрію, у яку вона невтомно вірить, досить знайомий, так як її дитинство не було радісним і сонячним. Вона пережила знущання тих людей, які б мали любити її безумовно, – батьків. І все одно знайшла у собі сили боротись за своє майбутнє, не просто «хоч-якесь», а справді найкраще, яке могло бути для неї.

За сюжетом фільму «Солдат Джейн» Джордан О’Ніл - учасниця олімпійських ігор, яка отримала унікальну можливість пройти навчання та стати частиною великого механізму війського-морських сил США. Вона не тільки витримує насмішки та прояви жорстокості до себе, а й проходить усі навчальні випробування без жодного прохання про поблажливе ставлення до себе, відчуваючи ту саму «рівність» двох статей, про яку ми говоримо вже декілька десятиліть поспіль. Джордан не показує сум’яття чи сорому, коли до неї в душі підходить персонаж Вігго Мортенсена Чіф. Мабуть, багато дівчат почала б прикриватись чи просити хоча б відвернутися, але Джейн не відчуває різниці між чоловіком і жінкою, адже вона як і він – солдат. Це досить суперечлива сцена і трактувати її кожен може по-різному. У фільмі героїня Мур залишається вразливою зовні, і нескореною – всередині, як і сама акторка, що осяює своєю посмішкою всіх навколо за будь-яких обставин.

«Тіло брехні»

Найгріший фільм Рідлі Скотта, якщо вірити значній кількості анонімних матеріалів на безмежних просторах всесвітньої мережі. Цікаво, що найбільша база даних про кінематограф IMDB дає більш високу оцінку цій роботі режисера, ніж «Солдату Джейн», хоча фільм «Тіло брехні» свого часу навіть претендував на «Золоту малину». Тепер же, коли прем’єри цих творінь режисера лишилися в минулому, а критичні коментарів стерті часом, навіть самі актори посміялися в обличчя нагородам за найгірше кіно, можна спокійно і виважено говорити про них. «Тіло брехні» - не найкасовіший фільм Скотта, навіть не найбільш відомий у фільмографії Ді Капріо, але все ж вартий особливої уваги.

Ні, актор ніколи не був шпигуном, як його герой і тим паче ніколи не робив комусь боляче, хіба-що моделям, які мріяли вийти за нього заміж. Однак в цій стрічці у Леонардо прослідковується неперевершена привабливість для ока глядача та харизма. Від нього просто неможливо відірвати погляду. Чи то від браку інших персонажів, які б відволікали від Лео, чи то від його розслабленого та невимушеного настрою гри. Його герой потрапляє у різні ситуації: від розмови з дітьми до «спілкування» з терористами у той час, як його катують. І хоч сам сюжет досить куций і часто певні повороти невиправдані, але все пом’якшують «фрази для роздумів», кинуті недбало в діалогах колег та символічні вкраплення, які побачить тільки найуважніший. Хороший фільм чи ні вирішувати кожному самостійно, а от хороший Леонардо чи ні, вирішує кожного разу він сам.

Хтось мріє про відносини з Мур чи Ді Капріо, а хтось виключно захоплюється їхньою творчістю; хтось пише їм листи, а хтось спокійно споглядає за ними у ЗМІ при нагоді; хтось прагне стати такими же як вони, а хтось радіє власному маленькому в масштабах всесвіту щастю. Так, що ж об’єднує не тільки двох іменинників між собою, а й з нами звичайними людьми? Вони не ідеальні, як і ми. Вони теж здатні помилятися чи то з вибором ролі, чи то страви на вечерю; вони теж іноді роблять помилки в написанні слів; вони закохувались і розчаровувались; вони теж колись мріяли і захоплювались кимось видатним. Тому, якщо вони змогли досягти великого успіху, то і в кожного з нас вийде.

 

Читайте також:

Анімація

10 фактів про мультиплікаційних козаків

28 жовтня відзначається Міжнародний день анімації. На честь цього свята ми зібрали найцікавіші факти про мультсеріал «Як козаки ...», герої якого є не тільки найвпізнаванішими персонажами в українській мультиплікації, але й одним з національних символів нашої країни.

28.10.2020
об 11:11

Новини

КіноКалендар: «Знак Зорро» – фільм, який надихнув Бетмена на боротьбу зі злом

1 листопада 1940 року відбулася прем'єра пригодницького фільму «Знак Зорро», який вважається однією з найкращих екранізацій пригод легендарного захисника простих людей, що ховається під чорною маскою. Ми вирішили дізнатися, чому саме ця стрічка отримала таку високу оцінку, і зібрали про неї  найцікавіші факти.

01.11.2020
об 12:11

Статті

15 фактів про Алена Делона

8 листопада виповнюється 85 років Алену Делону, визнаному секс-символу другої половини минулого століття, що залишив яскравий слід в історії світового кінематографу. На честь ювілею цього видатного кіноактора ми зібрали 15 маловідомих фактів з його біографії.

08.11.2020
об 11:05

Статті

КіноКалендар: 10 причин переглянути фільм «Американський президент»

8 листопада 1995 року відбулася прем'єра фільму «Американський президент» про овдовілого главу США, який напередодні чергової передвиборної компанії закохується в зухвалу Сідней Елен Вейд, яка проштовхує новий екологічний закон. Ця чудова кінострічка органічно поєднує гарну романтичну історію і жорстку політичну драму та гідна перегляду навіть через чверть століття після виходу на екрани.

08.11.2020
об 15:09