Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Що таке свобода? У Києві розпочалися зйомки драми «Дисидент»

03.11.2021
об 15:51

Фільм «Дисидент» заснований на реальних подіях, які сталися у Києві в 1968 році. На тлі відродження патріотизму в українців і посиленню радянського режиму та політики русифікації в Українській РСР, а також на знак протесту проти введення військ червоної армії у Чехословаччину, колишній боєць УПА – Василь Макух на Хрещатику підпалив себе. Він і став прототипом головного героя стрічки «Дисидент».  Які питання ставить собі головний герой, та чи знаходить на них відповіді?

За сюжетом, патріот і колишній боєць УПА повернувся із таборів і ось уже кілька років живе в радянській Україні. Табірне минуле не дає йому знайти гідну професію, а політичні переконання – жити звичайним життям. Втративши віру в боротьбу, він наважується на останню у своєму житті акцію протесту...

«Дисидент» стане одним з небагатьох українських повнометражних фільмів, що звернувся до часів кінця Хрущовської відлиги та розквіту дисидентського руху. Творці фільму обіцяють, що уважний глядач помітить багато маркерів епохи – як культурно-побутових, так і соціально-політичних.

Перші сцени були відзняті на натурі у Голосіївському парку у Києві. Там же режисери-постановники Станіслав Гуренко та Андрій Алферов розбили тарілку на честь першого знімального дня.

«Час, про який йдеться в нашому проєкті – є дуже важливим, оскільки саме тоді закладалася матриця сучасної України. Ми вважаємо, що зрозуміти нас сьогоднішніх неможливо без нас тодішніх. Адже минуле – пролог майбутнього. Сьогоднішня Свобода починалася в середині 1960-х років – і це відчувалося і в активності дисидентського руху і в революційних художніх надбаннях, таких як “Тіні забутих предків” Параджанова. Ми будемо раді, якщо наш фільм сприятиме зростанню національної свідомості, зміцненню національної культури та громадянської позиції у глядача. Ми не даємо конкретних відповідей глядачеві. Ми маємо на меті поставити йому гострі питання щодо свободи самоідентифікації та самовираження та дати можливість самому знайти на них відповіді», – розповів режисер стрічки Андрій Алферов.

Фільм ще на етапі девелопменту привернув до себе увагу експертів – його підтримав Український культурний фонд. Наразі фільмування відбувається за підтримки Державної агентства України з питань кіно, УКФ, та у партнерстві з Одеською кіностудією.  Виробництвом фільму займається продакшн JOYFILMS, для якого «Дисидент» став першим повнометражним проєктом.

«Нам вдалося зібрати дуже професійну команду за плечима якої багато медіапродуктів, телесеріалів та шоу. Проте, за іронією долі, для багатьох з нас “Дисидент” став першим повним метром – для мене, як генерального продюсера, режисерів фільму Станіслава Гуренко та Андрія Алферова – відомого кінокритика, оператора Олександра Бойко. У цьому сенсі підтримка таких установ, як УКФ І Держкіно, а ще Одеської кіностудії є важливим показником того, що ми рухаємося у вірному напрямку. Це надзвичайно надихає», – поділився генеральний продюсер проєкту Олександр Омельянов.

 

Головного героя, дисидента на ім’я Олег зіграє Олександр Прищепа, а його дружину Вілену – зірка київського «Молодого театру» Вікторія Ромашко. Також ролі у фільмі виконають Віктор Шестаков, Артемій Зеленський, Даша Творонович, Дмитро Ярошенко, Олег Стефан, Руслан Коваль, Василь Мазур, Олександр Ганноченко, Ігор Халізов.

 

Зйомки фільму триватимуть у Києві та передмісті протягом двох місяців.

 

Джерело: JOYFILMS

Читайте також:

Новини

Фільм «Стоп-Земля» переміг у п'яти номінаціях премії «Кіноколо»

Серед інших кінострічка Катерини Горностай отримала головну нагороду — за найкращий повнометражний ігровий фільм

25.10.2021
об 11:24

Новини

Містичний трилер «Еґреґор»: відома дата релізу

Вже 10 березня 2022 стрічка «Еґреґор»вийде на великі екрани.

25.10.2021
об 12:42

Новини

Фільм "Чому я живий?" про фашистський терор у Маріуполі виходить на великі екрани

Той випадок коли в історію, яку «засновано на реальних подіях» не хочеться вірити. Сімнадцятирічна Фрося та її коханий Льончик мріють одружитися, але батько дівчини категорично проти євреїв в сім’ї. Життя закоханих безповоротно змінюється, коли їхні рідні та мільйони інших людей стають жертвами війни. Героям доведеться пережити окупацію і фашистський терор, щоб зберегти любов та людяність у найтемніші часи.

02.11.2021
об 10:19