Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Що, якби ЦЕ сталося знову?»:вийде документальний фільм по слідах подій на Чорнобильській АЕС

26.04.2022
об 13:13

В Україні вийде документальний фільм, присвячений подіям на Чорнобильській АЕС під  назвою  «Що, якби ЦЕ сталося знову?». Стрічка розповість, зокрема, про те, що могло б статися, коли атомна станція з 24 лютого по 31 березня була окупована російськими військами.

Такий фільм - є ініціативою Women in Nuclear (WiN) Ukraine. Вони поспілкувалися з експертами організації та людьми, які поділились своїми враженнями від нещодавніх подій, та створили із серії інтерв’ю документальний фільм.

З 24 лютого по 31 березня Чорнобильська АЕС була захоплена російськими військами. Персонал станції знаходився в заручниках, військовослужбовців Нацгвардії захопили в полон, на території ЧАЕС знаходились ворожі військові та техніка, проводились обстріли, підривались боєприпаси, деякий час, внаслідок бойових дій, електростанція не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива, на території Зони відчуження почались лісові пожежі, окупанти не давали можливості їх загасити. Вперше з 1986 року Зона відчуження була переведена в режим аварійної готовності, а весь світ, захопивши подих, слідкував за перебігом подій.

«Щоб зрозуміти, яким міг бути масштаб нової аварії (а цю аварію могло спричинити будь-що: потрапляння снарядів, припинення енергопостачання, психологічний стрес персоналу) – порівняйте: у 86-му році вибухнув один реактор на Чорнобильській АЕС. Там знаходилось 200 тонн палива. А в сховищі відпрацьованого ядерного палива зараз знаходиться 2 500 тонн палива. І аварія могла б розвиватися за сценарієм АЕС Фукусіми», –говорить Юрій Шибецький, член Національної комісії з радіаційного захисту населення України.

 

 

Джерело: Women in Nuclear Ukraine

Джерело фото: Олександр Сирота

Читайте також:

Новини

«Стоп Земля»: онлайн прем'єра стрічки Катерини Горностай

На стримінгових платформах виходить український фільм про підлітків, дорослішання та перше кохання, який здобув головну винагороду Берлінале.

20.04.2022
об 11:46

Новини

Коли українці зможуть побачити нового «Бетмена»

У Києві відкрились кінотеатри. Про відновлення роботи оголосили дві мережі: «Планета кіно» та «Мультиплекс». Про фільми, які транслюють нині у прокаті та коли українці зможуть подивитися нового «Бетмена» розповів директор «Планета кіно», Дмитра Деркач.

22.04.2022
об 16:27