Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Що дивитись на 12-му Одесскому міжнародному кінофестивалі – поради від програмного директора

13.08.2021
об 18:42

Цьогоріч Одесский міжнародний кінофестиваль підготував найсвіжіші прем'єри українських фільмів і світових хітів, які дивуватимуть глядачів упродовж 14 – 21 серпня. Програмний директор ОМКФ Ілля Дядик розповів, які стрічки фестивалю обов'язково варто подивитися.

До 30-річчя незалежності України організатори кіноподії сфокусировалися на вітчизняному кіно, акцент робився на Національному конкурсі, який цього разу збільшили до 6 повнометражних і короткометражних робіт. У більшості випадків глядачі ОМКФ стануть першими, хто їх побачить.

 

«Із зав'язаними очима»

Повнометражний дебют Тараса Дроня. Режисер відомий глядачу за фільмом «ДЗІДЗЬО Перший раз», який на Варшавському кінофестивалі отримав звання найкращого фільму конкурсу «1-2». Стрічка «Із зав'язаними» – це історія про втрату і можливість пережить травму в той час, коли суспільство змушує тебе бути жертвою.

 

«Стоп-Земля»

 

Драма Катерини Горностай, яка перемогла у конкурсі Generation 14plus Берлінського кінофестивалю, змагатиметься за головну нагороду Національного конкурсу 12-го ОМКФ. Це розповідь про дорослішання, яке пережива кожна людина, про становлення, страхи и вихід за межі зони комфорту.

 

«Водуруду»

Незвична стрічка Анатолія Сачівко «Водуруду» про відомий танцювальний колектив Apachе Crew вразить глядача своєю оригінальністю. Це радше кіно-балет, ніж фільм, який запрошує приєднатися до пошуків витоків національної культури і творчості.

 

«Цей дощ ніколи не скінчиться»

 

Документальный фільм режисерки Аліни Горлової «Цей дощ ніколи не скінчиться» – це потужна драматична історія Андрія Сулеймана, доля якого пов'язана з війною. Від конфлікту в Сирії до війни в Україні – існування 20-річного Андрія ніби обрамлене вічним потоком життя і смерті. Щемлива драматична історія виборола нагороду «Найкращий повнометражний фільм» у розділі «Перша Поява» міжнародного фестивалю документального кіно IDFA.

 

З міжнародних програм відібрано найкраще кіно зі світових фестивалів, на кшталт Венеції, Санденсу, Берліну і, звісно ж, Канн.

 

«Титан»

Візіонерський боді-горрор від режисерки Жулії Дюкорно став лауреатом «Золотої пальмової гілки» 74-го Каннского кінофестивалю. Це друга в історії фестивалю перемога жінки-режисерки після Джейн Кемпіон в 1993-му. «Титан» – це незручне кіно, яке хтось вважатиме непристойним, лякаючим та неприйнятним. Однак варто побачити цей фільм один раз і ніколи не зможете його забути.

 

«Аннетт»

 

Новый фільм автора «КОрпорації святих моторів» Леоса Каракса встиг стати хітом ще до того, як його побачив весь світ. Стрічка відкривала 74-й Каннський кінофестиваль і зірвала 20-хвилинні овації зали. Зрештою, фільм отримав нагороду фестивалю за найкращу режисуру. Головні ролі приміряли на себе Адам Драйвер та Маріон Котійяр, які вживу виконали усі музичні партії, а музику до фільму написав культовий рок-гурт Спаркс.

 

«Ольга»

Драма-режиссер Елі Грапе спільного виробництва України и Швейцарії отримала награду за сценарный SACD на Тижні критики в Каннах, а тепер буде показана у програмі «Фестиваль Фестивалів». Крім того, режисер член журі Національного конкурсу. Стрічка «Ольга» демонструдирує силу і пристрастність молодої гімнастики та конфлікти між колективним и особистим, з яким стикається героїня.

 

«Небеса»

 

Для свого фільму провідний сербский режисер Срджан Драоєвіч використав прозу Марселя Еме як основу сюжету, але переніс дію до сербської провінції. У підсумку вийшла провокаційна чорна комедия про те, як на зміну комунізму пришло балканське християнство, яке радше схоже на язичництво.

 

«Пам'ять»

Цей перший фільм видатного тайского режиссера Апічатпонга Вірасетакула, який він зняв поза межами батьківщини. Головну роль у стрічці викона неповторна Тільда ​​Свінтон. Її героїня приїздить із Шотландії до Колумбії, де живе її сестра. Скоро жінка починає чути дивні звуки, які виявляються «привидами» подій, що колись тут відбувались. Режисер присвятив фільм колоніальній історії Колумбії і тому, як колективна пам'ять породжує відчуття страху.

 

«Поганий сусід»

 

Режисерський дебют відомого актора Даніеля Брюля, відомого за стрічками «Безславні виродки» и «Гуд бай, Ленін!», Знайомить глядача із гіперболізованою версією самого автора. Основа всього старий спосіб захисту від домашніх тварин, упродовж декількох годин після перевірки.

 

Також у межах 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю відбудеться низка ретроспективных показів. Тож глядачі мають можливість переглянути програму української ретроспективи «Незалежні», в якій представлені найкращі фільми, створені за часи сучасної незалежної України. У міжнародній ретроспективі будуть показані неповторні фільми знаменитого польского режисера Кшиштофа Кесльовского, які неодноразово виборювали нагороди світових фестивалів, зокрема Берліну, Канн Венеції. А фанати антиутопій, фантастики та шаленого кіно будуть у захваті від фільмів «короля абсурду» Террі Гілліама, які на великому екрані набудуть особливої ​​магії.

Цього року вперше в історії ОМКФ церемонія закриття відбудеться на Потьомкінських сходах, аби кожен кіноман міг розділити радість перемог українських фільмів. Завершенням вечора стане показ німої трагікомедії Чарлі Чапліна «Малюк» с нагоди її 100-річчя.

Читайте також:

Новини

12-й ОМКФ: Повна програма секції «Фестиваль Фестивалів»

У позаконкурсних секціях 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю покажуть лауреата «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю, трилер з Беном Вішо, сюрреалістична комедія з Мішель Пфайфер та інші фільми.

10.08.2021
об 12:37

Новини

12-й ОМКФ: Програма «Літньої кіношколи»

З 15 до 21 серпня в межах 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю власники абонементів та глядачі із придбаними квитками матимуть можливість стати слухачами майстер–класів відомих кінематографістів, акторів, режисерів та інших зірок кіно.

10.08.2021
об 18:41

Новини

12-й ОМКФ: Програма секції «Українська ретроспектива: Незалежні»

До позаконкурсної програми 12-го Одеського міжнародного фестивалю «Українська ретроспектива: Незалежні» увійшло 14 фільмів. Серед них є такі стрічки, як «Плем’я», «Кохання», «Йшов трамвай 9 номер», «Земля блакитна, ніби апельсин» та інші стрічки. Знайомтеся зі списком та обирайте ті, які залюбки переглянули або подивитеся вперше.

13.08.2021
об 15:27