Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

«Щасливе число Слевіна» – динамічний трилер із зоряним акторським складом

24.02.2021
об 12:42
Автор: Віталій Баранник

24 лютого 2006 року на екрани Великобританії вийшов динамічний трилер «Щасливе число Слевіна», який розповідав про хлопця на ім'я Слевін, який потрапив у непросту ситуацію: його кинула дівчина, його звільнили з роботи, його будинок опечатаний. Слевін приїжджає до свого друга Ніка Фішера до Нью-Йорка, але тут хлопця приймають за іншого й два кримінальних боси «замовляють» Слевіну вбивство один одного.

Ідея фільму про «жахливо невдачливого хлопця» зародилася в уяві сценариста Джейсона Смайловіча (творця телесеріалів «Карен Сіско», «Викрадені», «Мій найгірший ворог» та «Кондор») ще у 1997 році. 8 років по тому вона реалізувалася як повноцінний сценарій заплутаного та динамічного трилера, з колоритними й неординарними персонажами.

Продюсер Тайлер Мітчелл («Мій особистий ворог», «Цього ранку в Нью-Йорку»), якому до рук потрапив сценарій, вирішив запросити для постановки фільму шотландського режисера Пола Макгігана, після того як побачив його фільм «Гангстер №1». «Через 10 хвилин я зателефонував Джейсону Смайловичу і сказав, що знайшов хлопця для фільму», – зізнався пізніше Мітчелл.

Джоша Гартнетта обрали на роль Слевіна, тому що, на думку продюсерів, він  повністю підходив під опис головного героя фільму: «невибагливий, простуватий хлопець, якого готові списати з рахунків». Крім того, актор раніше знімався в Пола Макгігана у фільмі «Одержимість» і режисер знав його можливості.

Поки Джейсон Смайловіч дописував остаточний варіант сценарію, Джош Гартнетт жив у нього вдома. У результаті Смайловіч вирішив, що значну частину екранного часу Слевін повинен ходити в одному банному рушнику, тому що він часто бачив Гартнетта в такому вигляді, коли той виходив з душу. Крім того, таке «вбрання» додавало Слевіну уразливості й безпорадності.

Джейсон Смайловіч зізнався, що роль Раббі була написана ним спеціально для сера Бена Кінгслі. Сам актор так охарактеризував сценарій, який йому принесли: «Сценарій такого роду струшує глядачів і дає їм їжу для мізків. У сценарію приголомшливий ритм, він передбачає, що глядач сприйме його ексцентрику й фантазію».

Зіграти найманого вбивцю на прізвисько «Добрий кіт» запропонували Брюсу Віллісу, і той відразу ж погодився. «За своє життя я заробив достатньо грошей! Тепер я знімаюся тільки для свого задоволенн ... Чудове «Шосте почуття», «Нестримний» – відмінне «непередбачуване» кіно. До таких фільмів я додав би і «Щасливе число Слевіна». Так, у мене там не головна роль, але, знімаючись у стрічці, я отримував непідробне задоволення», – пояснив своє рішення «Міцний горішок» Голлівуду.

Коли до проєкту приєдналися володар «Оскара» Морган Фрімен та зірка фільмів «Ангели Чарлі» й «Вбити Білла» Люсі Лью, стало зрозуміло, що фільм із таким сильним акторським складом, талановитим режисером та шикарним сценарієм просто приречений на успіх.

Фільм зібрав у прокаті понад 56 мільйонів доларів, удвічі перекривши витрати на виробництво (27 мільйонів). Крім того, «Щасливе число Слевіна» мало й щасливу фестивальну долю, здобувши всі головні призи на міжнародному кінофестивалі в Мілані (приз глядацьких симпатій «Найкращий фільм», «Найкращий актор», «Найкраща операторська робота», «Найкраща режисура»).