Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Сергій Зленко: «Глядача під час карантину методично відучали від походу в кінотеатри»

26.05.2020
об 18:56

Затамувавши подих глядачі, власники й керівники кінотеатрів, а також дистриб'ютори слідкують за світовими новинами, що стосуються відкриття кінозалів. У кожної із цих категорій людей є свої підстави для такої уваги. VGL cinema продовжує цікавитись у вітчизняних представників кіноіндустрії стосовно ситуації навколо українських кінотеатрів.

Є попередня дата відкриття кінозалів для вітчизняних глядачів – 1 липня. Вона неофіційна й дуже умовна. Навколо неї точиться багато дискусій, тож ми вирішили дізнатися думку з приводу оптимальної дати відкриття великих екранів в Україні у члена Європейської кіноакадемії, заступника голови Ради з державної підтримки кінематографії, директора кінотеатрів Boomer Сергія Зленка.

«Оптимальну дату передбачити зараз важко, адже ми залежні від кількох факторів. По-перше, і найважливіше – власне, епідеміологічний стан в Україні. Якщо поточна динаміка збережеться, можна розраховувати, що вже найближчим часом дійде черга й до відкриття кінотеатрів. По-друге, контент. Варто розуміти, що глядача під час карантину методично відучали й продовжують це робити від походу в кінотеатри: VOD-платформи запускали акції з подовженими безкоштовними періодами, великі міжнародні фестивалі пропонували якісну й насичену програму, яку також можна було подивитися безкоштовно з будь-якого смартфона. У післякарантинний час має бути дійсно вагома причина (на мою думку, безперечний і гарантований блокбастер), яка вмотивує глядача забути про всі жахи, які нам майже півроку розказують про COVID-19, і провести дві години в закритому приміщенні поряд із незнайомими людьми з невідомим анамнезом», – прокоментував член Європейської кіноакадемії та директор кінотеатрів Boomer Сергій Зленко.

За його словами, постачання блокбастеру на український ринок залежить від того, як будуть відкриватися кінотеатри у всьому світі. Мейджорські студії, коментуючи ситуацію, яка склалася на ринку кіно, зауважують, що великі фільми виходитимуть на екрани тільки за умови відкриття щонайменше 80 % кінотеатрів світу й обов'язково з Лос-Анджелесом, Нью-Йорком та Сан-Франциско.

«Безумовно, усі кінотеатри почнуть працювати в режимі серйозних обмежень, зі старим репертуаром або з нехітовими прем'єрами. На жаль, мусимо визнати, що протягом довгого періоду кінотеатрам доведеться працювати з операційним збитком.У цій ситуації вся галузь сподівається на зустрічні кроки від влади, коли ринок кіно буде підтриманий на період виходу з карантину. На щастя, діалог іде, сподіваємося, це реалізується в справедливу й конструктивну програму», – розповів пан Сергій. 

Читайте також:

Стало відомо, коли відкриються кінотеатри Європи
Новини

Стало відомо, коли відкриються кінотеатри Європи

​​​​​​​UNIC – Європейська асоціація кінотеатрів – зібрала інформацію майже з кожної країни континенту й може вже повідомити, коли ж нарешті відкриються кінотеатри. Загалом можна сказати, що в травні-червні кінопрокат Європи вийде з жорсткого карантину. Ситуація ще буде змінюватися, але тенденція відновлення роботи залишається. Абсолютно всі країни відкривають заклади з особливими заходами безпеки – кількість глядачів, соціальне дистанціювання, безконтактні технології тощо.

23.05.2020
об 14:32

Новини

Відкриття кінотеатрів Нової Зеландії і Австраліі – є можливості, та немає виручки

Хоча Нову Зеландію і Австралію можна приводити як приклад успішної боротьби з коронавірусом, кінотеарти цих країн не поспішають відкриватися.

25.05.2020
об 16:48

Новини

Німеччина: автокінотеатри рулять!

Підбиваючи підсумки касових зборів за вік-енд 14 – 17 травня, можна сказати, що майже вся вона складається і виручки автокінотеатрів, які набрали популярності під час карантину. Стаціонарні кінотеатри оговтуються після вимушеного двомісячного простою і поступово починають відновлювати свою роботу.

26.05.2020
об 13:51