Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Розпочато роботу над документальним фільмом «ЄвроДонбас»

16.02.2021
об 12:10

Стрічка розповідатиме про європейську історію Сходу України, а почали над нею працювати режисер Корній Грицюк та продюсерка Анна Паленчук, які вже працювали разом. У 2018 році на екрани вийшов фільм «2020. Безлюдна країна». Стрічка стала дебютною повнометражною роботою режисера. Минулого року Корній Грицюк презентував документальний фільм «Поїзд Київ-Війна», який презентували в межах кінофестивалів «Молодість» і Kharkiv MeetDocs, а згодом стрічка вийшла в прокат.

«ЄвроДонбас» - це робоча назва фільму, мета якого розвінчати радянські міфи і розказати, що понад 100 років тому Донбас був невіддільною складовою європейської економіки. Чимало міст та селищ на Донеччині та Луганщині, наприклад, Лисичанськ, Костянтинівка, Дружківка, Новгородське заснували іноземці з Бельгії, Німеччини, Англії та Франції. Наприкінці ХІХ ст. вони посеред степу  побудували заводи й металургійні комбінати, зробивши регіон одним з найрозвиненіших у Європі. Більшість даних про цей період Сходу України знищила радянська влада, але багато будівель того часу збережені.

Автори кінопроєкту по крихтах збирають інформацію в архівах України та інших країн. Також вони спілкуються з нащадками європейців, які брали участь у розбудові Донбасу, та експертами, намагаючись відтворити перебіг подій тих часів.

«Більше 7 років на Сході України тривають військові дії, які досі неоднозначно сприймаються не тільки мешканцями Донбасу, але й жителями інших регіонів України. І все це відбувається завдяки постійній потужній роботі пропагандистської машини Росії. На жаль, Україні поки що важко вистояти у цій  інформаційній війні. Саме тому ми й робимо фільм про історію Донбасу, яка цікава й захоплююча, трагічна й суперечлива. У нашому фільмі ми покажемо, як ще 100 років тому територія Донецької та Луганської областей була економічно потужною, із багатьма прибутковими європейськими підприємствами та активним культурним життям», – розповіла про новий проєкт продюсерка АННА ПАЛЕНЧУК.

 

Зараз команда  збирає архівні матеріали періоду розбудови промислового Донбасу європейцями з 1870-х по 1920-і роки, а також шукає героїв для фільму. Якщо ви маєте, що розказати, творці документального фільму «ЄвроДонбас» просять писати їм на Facebook-сторінку проєкту

«Особисто мені, як людині, яка народилася у Донецьку і якій болить все, що сьогодні відбувається на Донбасі, дуже хочеться не тільки повернути землякам їхню історію, але й поділитися нею з іншими українцями. На жаль, радянські та пострадянські міфи про героїв-робітників комуністичної індустріалізації, бандитів Донбасу, «мешканців особливого регіону» або нащадків «царських зеків» дуже глибоко вкорінились як міфологеми. Я впевнений, що важливо відкрити цю територію не тільки для місцевих, а змінити в цілому ставлення до неї. Це наша українська земля, яка була штучно зрусифікована, а її населенню десятиліттями нав’язували проросійські наративи. Ми зробимо об’єктивний історичний документальний фільм, та спробуємо знайти відповіді не тільки на питання сьогодення, але й на те, що нам робити в майбутньому. Бо, як відомо, й на прикладі Донбасу ми це бачимо особливо яскраво, – хто не пам’ятає свого минулого, той не вартий свого майбутнього», –розкрив задуми проєкту режисер документального фільму «ЄвроДонбас» КОРНІЙ ГРИЦЮК.

 

На 14-ому пітчингу Держкіно кінопроєкт «ЄвроДонбас» отримав фінансування у розмірі 1,98 млн гривень. За словами творців, основний знімальний період заплановано на весну 2021 року.

 

Джерело: Пресслужба 435 FILMS

Читайте також:

Новини

Прем’єра серіалу «100 тисяч хвилин разом» спонукає зірок ділитися секретами міцних стосунків

Сьогодні, 1 лютого, о 20:45 на телеканалі «1+1» відбудеться прем’єра комедійного серіалу «100 тисяч хвилин разом» від Студії «Квартал 95». Напередодні телеефірів ведучі «Сніданку з 1+1» поділилися власними секретами стосунків зі своїми половинками.

01.02.2021
об 16:12

Новини

Paramount Pictures бореться за права на створення ремейку фільму «Сніданок у Тіффані»

Студія Paramount Pictures подала перші суттєві аргументи у битві за права зі спадкоємцем американського письменника Трумена Капоте, який має намір продати права на екранізацію творів телекомпаніям.

06.02.2021
об 15:09

Новини

Непереборний оптиміст: 5 комедій з Ештоном Кутчером

Він народився у звичайній робочій родині, мав стати інженером-біохіміком та пережив тяжкі душевні переживання через здоров’я тяжко-хворого брата. Він безліч разів намагався здатись, проте доля давала йому знак, що все не просто так. Проте усі жахливі потрясіння та фантастичні збіги обставин, які стались у житті Ештона Кутчера лише вели його до кар’єри видатного комедійного актора та успішного продюсера. Сьогодні, 7 лютого, він відзначає свій День народження, швидше всього зі своєю дружиною, яка родом з України, а ми в свою чергу можемо приєднатись опосередковано до свята, переглянувши один з його комедійних фільмів.

07.02.2021
об 10:35

Новини

Фібі Воллер-Брідж та Дональд Гловер візьмуть участь у перезавантаженні «Містер і місіс Сміт»

Виконавиця головної ролі у серіалі «Погань» Фібі Воллер-Бридж та зірка серіалу «Атланта» Дональд Гловер перезавантажать художній фільм «Містер і місіс Сміт» у вигляді телевізійного серіалу для Amazon.

14.02.2021
об 17:27