Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Роздуми про майбутнє, внутрішні вагання та угода із совістю

30.09.2020
об 12:10
Автор: Daniela Gilmore

Вчора, 29 вересня, розпочалися покази першої частини національного конкурсу короткого метру. Чим відзначились конкурсанти та чому українське новаторське кіно варто дивитись.

«Ще нам усміхнеться доля»

Прості розмови пересічних персонажів, обивательстькі роздуми та дальні плани типових багатоповерхівок. Головний герой Олесь і його різношерсна компанія відправляються на прогулянку містом. Вони розповідають про плани на майбутнє і мріють, він намагається вирішити що робити з теперішнім. Ці молоді люди, що могли б зватись міленіалами, говорять те, що у більшості їхніх одноліток у думках, а вчиняють так само як інші. Усі ці кадри ми десь бачили, обличчя нам чимось знайомі, а розмови ми вже десь чули. І чи то це вже було у якомусь фільмі, чи у власному житті. Ми відчуваємо той самий внутрішній дискомфорт нерозуміння себе, знаходження не на своєму місці у житті без будь-якої здогадки, а де ж воно. Як висловлюється один з другорядних героїв: «Якщо у тебе немає плану – ти пропав». А чи не пропаде головний герой Олесь? А чи не пропаде усе покоління таких як він? Ці питання режисер залишає відкритими, даючи глядачу відповісти самому.

 

«Від цього моменту й назавжди»

З перших секунд фільму одна річ яскраво вирізняє цю стрічку з інших – візуальна складова. Картинка настільки красива, що мимоволі схоплюєш себе на думці: «Наскільки це красиво». Мінімалістичні кадри та ахроматичні кольори дають сконцентруватися саме на внутрішньому стані героя. Він говорить дуже мало, частіше у своїх думках із загиблим пацієнтом, намагаючись виправдати себе у власних же очах. Його розважливий розум, який знає про його невинність, знаходиться у постійній дискусії з його ж совістю, яка намагається докорити йому. Історія не нова, але легко дає відчути усе, що відбувається у душі хірурга, що втратив пацієнта.

 

Temerari (Шибайголови)

Неоднозначна стрічка даної частини, що претендує на визначення як концептуальної та оригінальної. Тут немає власне звичних акторів чи героїв, є тільки позакадрові голоси та розповіді про інших людей. Сам візуальний стиль дуже нагадує документальне кіно чи навіть трохи шкільну стінгазету, на якій зібрано важливу і цікаву інформацію, яка не завжди має логічну єдність. Все, що відбувається на екрані можна порівняти з пост-модерністським віршем, його форму та посил важко зрозуміти з першого разу, але поціновувачі все ж таки знайдуться.

 

«Прощавай, Головін»

Багатообіцяюча стрічка з Берлінського кінофестивалю несе з собою динамічність, яка по відчуттях з кожною хвилиною уповільнюється. На початку Ян має одну мету поїхати з дому, він дивиться на всіх оточуючих з лукавою посмішкою на устах і знає точно, що хоче робити зі своїм життям. Молодий та все ж таки нерозважливий, так легко дивиться на світ та втрачає друзів за власним же бажанням. Він розмовляє з глядачем, ходить постійно у навушниках і сам фільм стає більше сходим на кліп фільму, передаючи цим самим відчуття героя, який скоріше всього себе там і уявляє. Це піднесене почуття та легкість юнацького максималізму спиняється однією розмовою на сходах перед квартирою його сестри. І тільки там він задумується чи правильно чинить, і тільки там, можливо, він дорослішає сам як особистість.

 

Сучасний український короткий метр завжди відрізнявся своєю експериментальністю та оригінальністю, ніколи не знаєш на що очікувати наступного разу, але кожна зі стрічок намагається якраз передати внутрішні настрої нашого суспільства, тим самим створюючи портрет сучасного українця. Йому важко дати однозначну оцінку, так само як і цим фільмам. Проте ознайомитись з кожним із уявлень про світ, все ж таки варто.

Читайте також:

Новини

VGL cinema рекомендує: Найкращі фільми про подорожі

27 вересня у всьому світі відзначається День туризму. На жаль, сьогодні через пандемію ми не можемо так вільно подорожувати світом, як це було нещодавно. Сподіваємося, що завдяки нашій добірці цікавих фільмів про мандрівки ви не тільки зможете побачити нові країни, але й отримати від цього неабияке задоволення. Тож вирушаємо у подорож!

27.09.2020
об 13:49

Статті

Одяг, у якому кожен почувається зіркою

Етнічне вбрання зараз у тренді – досить складно відшукати в нашій країні відому людину, а кінозірку й поготів, у якої не було б вишиванки. Але відомим особистостям зовсім не однаково, який саме національний одяг носити як у повсякденному житті, так і вдягати на публіку. Висока якість тканини, зручність крою, оригінальний дизайн – мусить зійтися все! Сукня чи сорочка мають гармонійно поєднатися з тим образом, який несе артист, підкреслити його яскраву особистість та неповторність. Саме таким є одяг від торговельної марки «Синій льон».

27.09.2020
об 14:56

Новини

Шостий день 11-го ОМКФ: Нові фільми Міжнародного конкурсу

Сьогодні, 30 вересня, розпочався шостий день 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Тож у глядачів є можливість переглянути в режимі онлайн на сайті фестивалю  й проголосувати за короткометражні фільми двох частин Національної конкурсної програми. А ще до вашої уваги – дві нові картини з Міжнародної конкурсної програми.

30.09.2020
об 11:02